Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  • mutu2911

  • Mesaje scrise: 17
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Jan 2008

  • Mesaj Privat
Salutare. Azi am descoperit ca de la o pietricica mi s-a fisurat parbrizul. Am cautat pe net si am descoperit ca la Expert Detailing se poate rezolva, fara schimbarea parbrizului. Intrebarea este daca a mai rezolvat cineva aceasta problema la firma aceasta. (daca sunt seriosi sau sa-i evit). S-au daca aveti alte recomandari. Va multumesc. Pt. Bucuresti.
Skip ads

  • vgv21

  • Mesaje scrise: 92
  • Locatie: Giurgiu
  • Masina: Vectra 1997 x16xel
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Am inteles ca doar stopeaza crapatura sa inainteze (in cel mai fericit caz) pentru 200 lei.
La bulgari, la Ruse, este 250-400 lei parbrizul cu manopera cu tot pentru cam orice autoturism de serie mare.
La un Passat 2001 a costat 250.
  • Gabi.B.HD

  • Mesaje scrise: 3,439
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 2011 A16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mai 2007

  • Mesaj Privat
În plus, nu orice spărtură se poate repara. Eu am 3 semne în parbriz şi nu am reparat nici unul pentru că parbrizul este helionat şi la introducerea soluţiei în spărtură se opacizează.
  • NATS

  • Mesaje scrise: 203
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2003 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Mai 2006

  • Mesaj Privat
Da, am rezolvat eu o ciobitura la ei acum un an. Sunt buni, dar cam scumpi (90 RON). Am inteles ca si Ager (parca asa ii zice) face, la 30 Ron.
Skip ads

  • mutu2911

  • Mesaje scrise: 17
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Jan 2008

  • Mesaj Privat
Am fost la ei si am rezolvat parbrizul. A costat 107 ron si arata destul de bine. Mi-au spus ca exista 5-10% chinion sa mai plece fisura.
  • ccostras

  • Mesaje scrise: 714
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Omega 2002 Y25DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Jan 2007

  • Mesaj Privat
sa ai grija sa nu speli masina cand este cald afara...daca apa e rece e de rau. Am patit asa ca tine si mi s-a fisurat de tot la spalatorie (pe o astra f)
  • mutu2911

  • Mesaje scrise: 17
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Jan 2008

  • Mesaj Privat
Pana acum nu s-a mai marit fisura. Vad ca totul e O.K. O sa am grija cand spal masina sa nu patesc ca tine. Multumesc de sfat.
  • biker

  • Mesaje scrise: 173
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Aug 2007

  • Mesaj Privat
si pe unde sunt baietii astia ageri ? Razz Smile
Skip ads

  • Drogas

  • Mesaje scrise: 1,260
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Sep 2006

  • Mesaj Privat
imdiat langa cimitirul Belu
  • opelsan

  • Mesaje scrise: 31
  • Locatie:
  • Masina: Astra 2004
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Jul 2007

  • Mesaj Privat
Nu vreau sa fac reclama nimanui, dar nu de mult, am avut ghinionul sa primesc o piatra in drum si sa capat astfel o infloritura de cam 1cm diametru din care plecau ceva raze de 1-2cm.
Am cautat pe net si am gasit la numarul 0723301153 un domn, care mi-a explicat ca toata operatiunea costa 40ron si pt problema mea garanteaza ca dispare minim 90% din ea.
Nu a mintit, a inchis crapatura sa nu se mai dezvolte iar din infloritura a disparut cca 90% si din raze cred ca undeva la 50%.
Foarte important este se mergeti la reparat imediat dupa producerea crapaturii, si chiar s-o acoperiti cu putina banda adeziva pt a o feri de mizerie.
  • RAI

  • Mesaje scrise: 11
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2008
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Sep 2008

  • Mesaj Privat
La Dimitrov sunt niste baieti f priceputi pt repararea parbrizului si nici pretul nu e mare in jur de 40ron am fost eu cu o fabia care avea o problema de la o pietricica si sa rezolvat super cred ca are un an si nu s-a intins deloc spartura.
  • gxg_tm

  • Mesaje scrise: 1,176
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Agila 2002 ARY
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Jan 2008

  • Mesaj Privat
La www.autoglas.ro (AGER Service) am fost de doua ori cu doua masini diferite , si am fost foarte multumit de calitatea lucrarii , am asistat si la repararea unei ciobituri si m-au uimit cat de bine s-a reparat , am mai fost si cu un geam spart pe care l-au schimbat in max 30 min plus dat bine bine cu aspiratorul .
La ciobituri in parbriz pretul de reparatie pleaca de la 30 ron .
Iar parbrizele sunt de 2 calitati unu in jur de 350 ron iar altul pe la 500 ron .
Skip ads

  • mihai_39

  • Mesaje scrise: 833
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Mar 2007

  • Mesaj Privat
De zgarieturi se ocupa cineva? Am inteles ca sunt aparate speciale. Pe Youtube sunt niste clipuri demonstrative. Foarte interesant!

Gimarom ar avea de gand sa aduca echipament, insa e o problema cu omologarea RAR.
  • Dorin.Opel

  • Mesaje scrise: 89
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Oct 2008

  • Mesaj Privat
In situatia in care parbrizul este fisurat pe o lungime considerabila se recomanda a nu se repara pt ca veti ajunge la costuri mari pt un parbriz "carpit"....
  • ScOOp

  • Mesaje scrise: 22
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Apr 2006

  • Mesaj Privat
De curand am fost sa-mi repar si eu parbrizul in urma unei lovituri de piatra de la masinile de imprastiat nisipul. Problema este ca am fost la reparat dupa 1-2 luni, si din cate am inteles trebuia sa pun ceva acolo imediat dupa ce se intampla nasoleala, ca sa nu intre mizerie si alte chestii..... la mine a intrat si dupa reparatie, a aparut o pata albicioasa. Eu am avrut sa scap de casco si drumuri si deranj, nu ma deranja daca mai ramanea ceva acolo micutz, insa ....se pare ca tocmai am dat 100 ron pe nimic. NU stiu cum se repara daca te duci imediat asa ca nu pot sa-mi dau cu parerea. Oricum aceasta reparatie se merita zic eu atunci cand ciobitura este prin alte parti, unde nu deranjeaza si are ca rol stoparea extinderii crapaturii....

Procesul e destul de simplu, se curata rana, se gaureste cu un drill diamantat, se curata cu o pompa de vid, se injecteaza o rasina care se intareste la ultraviolete( ca la dentist, la plombe, daca stiti) si apoi se curata excesul de rasina intarita cu o lama sau ceva. Si cam asta e totul. Durata procedurii --20-30 min.

Totusi mi se pare cam scump. Adica ar fi mers un 50 ron. Eu mi-am "reparat" la expert detailing.

Bafta !
  • Expert detailing

  • Mesaje scrise: 26
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jan 2010

  • Mesaj Privat
La Expert detailing ,,reparatia de parbriz "este un serviciu aditional menit sa serveasca clientul ,pe langa ciobitura obisnuita se repara si fisurile care pleaca din ciobitura respectiva ,de aceea costurile noaste sunt putin mai ridicate
  • danieel

  • Mesaje scrise: 297
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Vectra 2007 19cdti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Dec 2008

  • Mesaj Privat
Eu am avut o ciupitura de la piatra si cu 10 lei a plombat-o exact ca o masea.... am un an si totul e ok nici o fisura........Mod de lucru .....1.Cu o freza sa gaureste prima foaie de sticla pana ajunge la folie(sa nu treaca de folie ) 2.Se pune plomba, o solutie transparenta care umple gaura facuta si care nu mai da voie sa inainteze fisura 3.Se pune un autocolant trnsparent peste plomba si se tine cateva zile dupa care se da jos.Recomand acesta operatiune .
  • brandas_style

  • Mesaje scrise: 40
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 1997 ecotec x16xel
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Apr 2009

  • Mesaj Privat
salutare am si eu o problema poate cineva a patit ca minee am razuit geamul la vectra b...... fiindca nu am avut la indemana razuitoru de ghetza parbriz cu o bucata de metal de aluminiu ,, nu am gasit atunci pe moment razuitoru de gheatza mam uitat prin curte si am dat peste o cumpana din aluminiu. Eu gospodar am dat pe parbriz,,fara sa ami dau seama ca am lasat niste dungi de aluminiu de cea mai frumosa calitatee ,acum nu reusesc sa le scot am incercat cu diluant si solutie de curatat geamurile dar degeaba ,poate are cineva o ideeie mai bunaaa ?
  • danieel

  • Mesaje scrise: 297
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Vectra 2007 19cdti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Dec 2008

  • Mesaj Privat
Este ceva polish pentru sticla incearca cu el ...este la carefour,cora ...incerca poate reusesti Rolling Eyes
Skip ads

  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR