Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  • todhiere

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Bihor
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Mai 2008

  • Mesaj Privat
De cand cu noile taxe m-am hotarat sa-mi iau un vectra a din 93-94. Eu sunt oradean, deci imi renteaza sa il aduc chiar si din ungaria, si dupa calculele mele daca se tin de cuvant politicienii cu taxa de poluare o sa ajung cu unul la 60% din valoarea lui din tara. Am vazut pe net unul informativ si am primit acel cod de 5 caractere C16NZ de la un vectra 1.6 din 94. Vreau sa stiu cum pot afla daca are euro 2. Ce parere aveti?
Skip ads

  • rave

  • Mesaje scrise: 503
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Vectra 1992 C16NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jan 2008

  • Mesaj Privat
Salut. Am vorbit si pe Softpedia ... mc_h sunt Razz . Dar ai venit unde trebuie aici. In mod normal c16nz de pe Vectra ar trebui sa fie euro 2. Dar nu poti sti sigur decat dupa ce mergi la RAR. La mine diferenta dintre euro 1 si euro 2 este "doar" de vreo 200 euro la inmatriculare. Dar la una din 1994 creste la peste 400. Deci ori asigura-te ca ti-o considera euro 2, ori ia-ti una nitel mai veche Very Happy
  • todhiere

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Bihor
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Mai 2008

  • Mesaj Privat
ravenation a scris:Salut. Am vorbit si pe Softpedia ... mc_h sunt Razz . Dar ai venit unde trebuie aici. In mod normal c16nz de pe Vectra ar trebui sa fie euro 2. Dar nu poti sti sigur decat dupa ce mergi la RAR. La mine diferenta dintre euro 1 si euro 2 este "doar" de vreo 200 euro la inmatriculare. Dar la una din 1994 creste la peste 400. Deci ori asigura-te ca ti-o considera euro 2, ori ia-ti una nitel mai veche Very Happy


Salut si tie . cel cu care am vorbit in ungaria mi-a spus ca ar fi euro 2 si el mia dat denumirea de motor eu pana atunci nu stiam de ea. Oricum deaia stresez toti forumistii fiindca vectra a ajuns masina de vis din copilarie care pare unpic accesibila si mam oprit la ea Smile . Se poate oare sa ma duc la Opel West pe soseaua Clujului in Oradea (printre cei mai mari dealeri de opel noi si second) si sa imi verifice ei seriile sami spuna daca corespunde euro 2 si sa ma duc la rar dupaia ?
  • rave

  • Mesaje scrise: 503
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Vectra 1992 C16NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jan 2008

  • Mesaj Privat
Habar n-am. Oricum reprezentanta ti-o pot incadra la o norma si RAR la alta. Incearca sa cauti pe forum ca sigur s-a discutat despre normele astea si are cineva dovezi concrete. Eu acuma nu prea am ce face...ca-i euro1 sau euro2 sau chiar non-euro, tot pe mana mea e Smile
Skip ads

  • todhiere

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Bihor
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Mai 2008

  • Mesaj Privat
Asa e Smile ai dreptate. Miam calculat si chiar daca ar fi euro 1 tot as iesi mai bine decat sa o iau din tara. Tinem legatura. Bafta si la mai multi km fara incidente Wink
  • 094249671

  • Mesaje scrise: 26
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 1992 C20NE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mai 2008

  • Mesaj Privat
todhiere citeste-ti pm
  • rave

  • Mesaje scrise: 503
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Vectra 1992 C16NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jan 2008

  • Mesaj Privat
M-am uitat pe talon si-am reusit sa descifrez acolo urmatoarea chestie
"Környezetvédelmi osztály" 2 . Din cate am inteles asta inseamna "Environmental protection class" 2
O fi euro 2? Sau sunt alte denumiri in Ungaria Confused ? Pe net gasesc numai franturi traduse si nu prea inteleg asa Rolling Eyes
  • todhiere

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Bihor
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Mai 2008

  • Mesaj Privat
ravenation a scris:M-am uitat pe talon si-am reusit sa descifrez acolo urmatoarea chestie
"Környezetvédelmi osztály" 2 . Din cate am inteles asta inseamna "Environmental protection class" 2
O fi euro 2? Sau sunt alte denumiri in Ungaria Confused ? Pe net gasesc numai franturi traduse si nu prea inteleg asa Rolling Eyes

am intrebat pe cineva exact ce ai gasit tu si ar trebui sa insemne ceva de genul clasa de protectie a poluarii: 2 deci cu alte cuvinte euro 2, nu se stie insa daca RARul iti recunoaste asa ceva Smile
  • alynutzu_cvm

  • Mesaje scrise: 310
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2006 Z17DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Feb 2007

  • Mesaj Privat
C16NZ are EURO 2.A mea asa are
  • todhiere

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Bihor
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Mai 2008

  • Mesaj Privat
alynutzu_cvm a scris:C16NZ are EURO 2.A mea asa are

Asa este in general, ramane sa-ti mai si recunoasca asta la RAR Wink
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR