Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  • KTN79

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2004 z20let
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Mai 2008

  • Mesaj Privat
In primul rand sal pt toata lumea!

Am si eu o nedumerire in legatura cu un opel astra turbo din 2003, motor z20let. m/am tot uitat pe forum si n/am gasit problema mea pe nicaieri.
Problema e urmatoarea: am fost la un mecanic ca sa/mi fac o idee despre starea masinii, am pus/o pe tester, si la final omul mi/a zis k am probleme doar cu amortizoarele si cu sondele lamda, care zice el ca ar fi doua si nu una cum am tot vazut in alte discutii de pe forum. am zis ok si l/am rugat sa/mi dea preturile ca sa stiu ce fac. acum vine marea mea nedumerire, pt k mi/a zis nishte preturi de ma doare capul: sondele lamba 21mil. (amandoua) si amortizoarele (fata/spate) 24mil! , explicatia lui fiind ca e o masina sport si ca piesele sunt originale nu aftermarket!

intrebarea mea este: omul este escroc? sau kiar asa de mult costa si trebuie sa ma conformez?

multumesc anticipat oricui imi spune o parere cat de cat avizata!

p.s.: mentionez k am verificat deja alte discutii pe aceste teme, dar nu am gasit nimic referitor la astfel de piese pt motor turbo. tot ce am retinut din alte discutii de pe forum a fost k o sonda lambda este intre 150 si 400 ron insa pt alte motoare!
Skip ads

  • KTN79

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2004 z20let
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Mai 2008

  • Mesaj Privat
revin si cu mentiunea ca preturile astea nu includ si manopera sunt doar preturile pieselor!

inca o data mersi anticipat!
  • naku

  • Mesaje scrise: 16
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 z20let
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Aug 2007

  • Mesaj Privat
nici in service opel nu cer atat !
parerea mea e ca e escroc.
  • popescu iulian

  • Mesaje scrise: 1,400
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Antara 2012 A22DMH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jun 2006

  • Mesaj Privat
ambele sonde nu pot trece de 350 Euro pe original. Baga-l undeva pe ala de ti-a cerut asa ceva.
Skip ads

  • gabi_bertone

  • Mesaje scrise: 54
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Astra 2001 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Apr 2008

  • Mesaj Privat
am si eu un astra turbo (Z20LET) la care fostul proprietar a schimbat ambele sonde lambda cu vreo 11mil, din ce imi aduc aminte. Am factura, pot sa verific. Amortizoarele spate le-am inlocuit (am pus tot originale GM) cu 6mil. cu tot cu manopera.
preturile pe care ti le-a zis respectivul or fi de la reprezentanta opel unde preturile sunt destul de umflate - adaos 100-300%
deci mai verifica inainte de a cumpara ceva
  • KTN79

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2004 z20let
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Mai 2008

  • Mesaj Privat
ok. mersi pt raspunsuri, cred k am sa/mi skimb mecanicul Very Happy
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR