Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  • nonea

  • Mesaje scrise: 1,098
  • Locatie: Bistrita-Nasaud
  • Masina: Astra 1992 c14nz
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Dec 2006

  • Mesaj Privat
deci stiu ca (P) are legatura cu frana de mana...dar (!) ce reprezinta?...se tot aprinde de cand am schimbat cilindrul de frana pe spate stanga. se aprinde aleator..palpaie foarte repede neregulat si apoi se stinge. Am completat si lichidul de frana ca de la el ma gandeam ca este. merci anticipat
  • naniacostin

  • Mesaje scrise: 1,277
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2000 x20dtl
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Mar 2007

  • Mesaj Privat
de obicei de la el e!dar tu umbland la acel senzor s-ar putea sa-l fii deranjat firele aferente.incearca sa izolezi calumea cele 2fire de la borcanasul de lichid de frana.acel bec se mai aprinde si o data cu becul de la baterie,cel de ulei!vezi sa nu ai ars vreunul dintre ele si sa se aprinda numai aSTA
  • nonea

  • Mesaje scrise: 1,098
  • Locatie: Bistrita-Nasaud
  • Masina: Astra 1992 c14nz
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Dec 2006

  • Mesaj Privat
nu sunt arse celelalte. acum sa vad..poate s-o fi intepenit plutitorul..sa vad la un drum mai lung. ideea e ca am scos mufa si nu sta becul aprins...si nici cand e scos din borcan senzorul. e foarte ciudat. revin cu lamuriri daca gasesc o explicatie (adevarul ca era sub minim cand a inceput sa se aprinda aleator)
  • naniacostin

  • Mesaje scrise: 1,277
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2000 x20dtl
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Mar 2007

  • Mesaj Privat
pai daca era sub minim ce pretentii mai ai?cand il scoti din borcanas nu se aprinde imediat.lichid de frana tot mai are pe el
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR