Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • KlubbHead

  • Mesaje scrise: 352
  • Locatie: Timis
  • Masina: Vectra 1998 MARE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Jan 2008

  • Mesaj Privat
Azi cand am vrut sa merg pana la Arad am avut surpriza sa ma traga o patrula a politiei pe drepta (in portavoce: va rugam opelul albastru trageti pe dreapta) eu baiat cuminte ma conformez, vine politaiul, ma legitimez si.... imi aduce la cunostinta ca am numerele provizorii expirate de 2 zile
-parcati va rog masina mai in fata
-va rugam sa ne insotiti la sediu politiei rutiere
-pac pac am dat cu subsemnatul
-pac pac dosar penal
-pac pac astept sa fiu chemat in audieri pentru solutionare cazului : sunt sau nu un pericol pentru societate, ce e de facut si cum va fi abordat cazul(vorbele lor)

Va rog sa imi dati niste sugestii pentru a ameliora si de ce nu anula dosarul penal...
Chiar asa sa ma treaca la cazuri penale? asa rau am facut? nu au si ei o toleranta stas, macar in calitate de om daca nu prin lege...chiar nu am stiut ca imi expirasera numerele..

p.s. 1 ofiterul nu a fost de acord sa cadem la vreo intelegere
p.s. 2 daca ajuta cu ceva, am permisul de 2 luni

Multumesc anticipat...
Skip ads

  • Hordy

  • Mesaje scrise: 307
  • Locatie: Bistrita-Nasaud
  • Masina: Vectra 1990 C20NE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Mai ales pentru ca ai permis de 2 luni trebuia sa iti amintesti mai repede ce scrie in lege. Daca conduci o masina neinmatriculata (cum era si cazul tau) e caz penal. Stii e o vorba pe la noi la romani ... politistii is corupti nu isi fac traba. uite ca si-au facut treaba cel putin in cazul tau. Nu vreau sa o iei personal dar sper ca ce ai patit tu sa pateasca toti cei care fac asemenea chestii lipsite de morala.
  • deleted-18977

  • Mesaje scrise: 2,349
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Mai 2008

  • Mesaj Privat
corect , foarte corect si eu am avut vreo 3 serii de numere rosii dar le-am respectat cu sfintenie valabilitatea. cu asa ceva nu te joci. e ca si cum ai furat o masina. sa nu te superi ca numai de morala nu ai tu nevoie acuma. un sfat prietenesc in cazul in care se ajunge in instanta:pregateste o aparare cu multe regrete si pareri de rau sa-l indupleci pe judecator.noroc mult.
  • Tzepozzz

  • Mesaje scrise: 795
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2001 Y 17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Sep 2007

  • Mesaj Privat
antecedente penale ai?
e nasoala treaba cu masina neinmatriculata.....am un prieten care are aceeasi problema (are proces pe 25 luna asta )
din ce stiu eu :
- o sa iti faca dosar penal
- probabil ca iti da 1 an cu suspendare (daca nu ai antecedente nu e nici o problema)
- cel mai nasol : iti anuleaza permisul si abia peste 1 an poti sa dai examen (daca ai noroc)
depinde si ce ai declarat la politie, poate mai infloresti ceva p-acolo (ai avut vreo urgenta ...)
Skip ads

  • dorin-b

  • Mesaje scrise: 1,821
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Astra 2000 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Sep 2007

  • Mesaj Privat
nu te speria prea tare. Ca este dosar penal, asta este clar, dar sa nu te gandesti ca vei fi arestat sau bagat in boxa acuzatilor cu catuse la maini. Nu, o sa fie o cercetare penala unde vei fi chemat si intrebat daca mentii declaratia facuta (parerea mea sa recunosti ca nu ai stiut ca au expirat numerele si sa nu incerci s-o dai la intors) dupa care vei fi chemat in instanta si daca totul merge bine poti scapa cu amenda penala sau max. 6 luni cu suspendare. O sa primesti o perioada asa zisa de incercare de 1-2 ani dupa care faci reabilitare si se sterge din cazier dosarul penal (nu si din arhivele politiei). Multa bafta.
  • marian_sro

  • Mesaje scrise: 3,805
  • Locatie: piatra neamt
  • Masina: Vectra 1999 x20xev
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Apr 2007

  • Mesaj Privat
cam nasoala treaba.politia dupa nr expirate se uita prima oara.ma rog acum e tardiv.
vezi ce "cunostinte" ai si poate reusesti sa rezolvi ceva.
legal e cum au spus colegii mai sus.
6luni-1an cu suspendare si/sau amenda penala.
cel mai nasol e permisul anulat.
multa bafta.
o porcarie dar legea e lege si trebuie respectata.
  • naniacostin

  • Mesaje scrise: 1,277
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2000 x20dtl
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Mar 2007

  • Mesaj Privat
sigur
permis anulat
dosar penal care se va lasa cu 6luni suspendare+amenda penala de vreo 500-600ron
5ani cazier
urmatoarea fapta daca se va mai intampla ceva penal se va adauga si astea 6 luni(nu stiu ce perioada e valabila coada)
nu vreau sa-ti mai fac si eu morala ca deja ti-au facut colegii,dar totusi priveste partea buna a belelei:te-ai intrebat ce s-ar fii intamplat daca nu te oprea politia si ai fii avut vreun accident mai grav?atunci ca sigur nu ai mai fii scapat de puscarie.
L.E-chiar am observat zilele astea in ploiesti adevarate razii cate opreau numai masiniile cu numere rosii sau nr straine.nu stiu care e motivul dar pun pariu ca directiva a venit de undeva de sus!
  • KlubbHead

  • Mesaje scrise: 352
  • Locatie: Timis
  • Masina: Vectra 1998 MARE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Jan 2008

  • Mesaj Privat
Multumesc pentru pareri, multumesc pentru sustinere,multumesc fata de dovada de solidaritate fata de membrii clubului,v-am urmat sfaturile si s-a rezolvat, se poate inchide.

p.s probabil de ar fi fost niste taxe cumsecade nu s-ar fi ajuns aici si mi-as fi inscris masina, poate nu am asteptat destul 4 luni sa imi fac numerele rosii sa pot circula pe vreme calda(masina e cu nr de tzol expirate din ianuarie), cand stau mai bine sa ma gandesc aveti dreptate, pentru alea 2 zile trebuia sa imi taie si o mana si sa nu mai conduc pana se schimba banii, imi place ca ganditi dupa tipar 100%, sper sa ajungeti intr-o zi in situatia mea(sau similar) si sa fiti catalogati cu cei morti de beti la volan, cu cei ce au furat masina, cu cei cu numere expirate de 3 luni, cu cei cu numere de Congo etc...

Stand acum si reflectand la reply-urile voastre ma intreb ce a fost cu mine cand v-am cerut sfatul, iertati-mi va rog fapta precum si intentia de a cere o mana de ajutor, e a 2-a sau a 3-a oara cand ma trimiteti la c***t.
Numa bine.
Skip ads

  • KlubbHead

  • Mesaje scrise: 352
  • Locatie: Timis
  • Masina: Vectra 1998 MARE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Jan 2008

  • Mesaj Privat
LE:
Nu sunt curect, sunt unele persoane pe forumul acesta care m-au ajutat mai putin sau mai mult.
Sunt raspunsuri adecvate si in acest topic Rolling Eyes si chiar nu as vrea sa generalizez ce am zis sus...

Sa arunce cu pietre e foarte usor pentru orcine

Situatia s-a rezolvat(e in curs de rez) 100% pe demersuri legale si de abia am asteptat sa ajung acasa sa postez.
  • Tzepozzz

  • Mesaje scrise: 795
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2001 Y 17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Sep 2007

  • Mesaj Privat
succes in continuare si sa ne informezi si pe noi cu ce ai rezolvat Smile sau daca te putem ajuta cu ceva.
eu, cel putin, nu te judec pentru ca si eu am umblat cu numere expirate Wink
  • biela-manivela

  • Mesaje scrise: 2,912
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Vectra 2003 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Bre, inainte sa te zbarlesti la noi vreau si io sa te intreb ceva? Stiai ca e infractiune sa unbli cu numere expirate? Daca stiai, cum de ti-ai permis sa ignori acel termen si sa risti dosarul penal? Cred ca fiecare are ceea ce merita.
  • marian_sro

  • Mesaje scrise: 3,805
  • Locatie: piatra neamt
  • Masina: Vectra 1999 x20xev
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Apr 2007

  • Mesaj Privat
@klubhead sa stii ca nu ai dreptate.
eu nu te-am criticat se poate intampla oricui sa uite.totusi sunt 2 zile
DAR...legea e lege,buna rea proasta..etc este lege.
ca unii o sar,o fenteaza,sufera numai cei mai mici,etc asta e alta discutie.
oricum ma bucur ca ai reusit sa rezolvi!
nici eu nu am fost de acord cu tine intr-un subiect mai demult cand erai membru bebe.
ca unii sunt mai mult sau mai putin vehementi asta iarasi e alta discutie.
bafta la inmatriculat si bine ca ai scapat.
Skip ads

  • Iscander_88

  • Mesaje scrise: 426
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Vectra 1999 Y16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Sep 2007

  • Mesaj Privat
Offff de cate ori sa va zic?
Omul a intrat si a cerut un sfat, niceduc sa il criticati si sa il certati si voi. Daca puteti veni cu u sfat, foarte bine, daca nu, klasati-l mai in durerea lui, nu-l mai necajiti si voi...cred ca ii e de ajuns. KlubbHead, ma bucur ca ai ,,scapat'', ai mai multa atentie sa nu fie si data viitoare. Ceau tuturor!
  • zapartanioan86

  • Mesaje scrise: 298
  • Locatie: Bistrita-Nasaud
  • Masina: Vectra 2001 ecotec
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Nov 2007

  • Mesaj Privat
hai sa fim seriosi... e dosar penal dar infractiunea nu e la fel de grava ca si cea de furt sau conducere fara permis... in cazul asta probabil o sa primesti o amenda, sau un avertisment, depinde de procuror, in judecata nu o sa ajungi dak esti la prima abatere, probabil nici cazierul nu va fi afectat... acum depinde de procuror si de ce distanta ai declarat ce ai condus...
  • bully

  • Mesaje scrise: 12
  • Locatie:
  • Masina: Astra 2000
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Sep 2007

  • Mesaj Privat
Hai sa ingoram toti legea, sa facem dupa capul nostru ca nu e asa grav, doar sunt si alte lucruri mai grave, sa dam vina pe politie ca isi face treaba si alte lucruri pe care nu le mai mentionez. Ar trebui aplicata legea fara mila, din cauza asta se intampla atatea lucruri in Romania ... din cauza mentalitatii de roman.
  • KlubbHead

  • Mesaje scrise: 352
  • Locatie: Timis
  • Masina: Vectra 1998 MARE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Jan 2008

  • Mesaj Privat
biela-manivela a scris:Bre, inainte sa te zbarlesti la noi vreau si io sa te intreb ceva? Stiai ca e infractiune sa unbli cu numere expirate? Daca stiai, cum de ti-ai permis sa ignori acel termen si sa risti dosarul penal? Cred ca fiecare are ceea ce merita.


prietene, ma zburlesc la voi pentru ca vad ca unora chiar le lipseste simtul sau calitatea de a tolera(daca ii pot zice asa) ti-am zis Biela, am uitat ! Sad
  • Tzepozzz

  • Mesaje scrise: 795
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2001 Y 17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Sep 2007

  • Mesaj Privat
dupa cum a zis si klubbhead : se poate inchide
vad ca se ajunge iar la discutii gen "copacii ucigasi", "alcoolul la volan", etc
  • popescu iulian

  • Mesaje scrise: 1,400
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Antara 2012 A22DMH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jun 2006

  • Mesaj Privat
KlubHead - suntem un forum deschis , fiecare isi poate exprima opinia. Daca iti convine tie sau nu , asta e alta poveste. Nu trebuie sa ai impresia ca pe acest forum toata lumea tolereaza, iarta, etc(nici nu ar fi normal) si nu trebuie sa critici parerile altora. Ai deschis un topic, ai primit mesaje de toate felurile- asa si trebuie. Pentru a nu degenera se inchide, dar pe viitor te rog sa nu mai critici si sa jignesti membrii acestui forum. Nu vom tolera jignirile (valabil pt toata lumea) indiferent de la cine vin ele. Bafta in rezolvarea problemei tale.
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR