Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  • Ioani

  • Mesaje scrise: 125
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 1992 C18NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Salutare. Am un astra f....geamuri electrice pe fata. De o vreme tot se aude un ticait la usa din stanga. Zile astea am observat ca daca geamul e lasa vreo 5 cm nu mai suna. Ce ar putea fii ? Am demontat de mai multe ori panoul si am pus burete pt ca am crezut ca panoul suna dar nimic.... este f enervant ticaitul acel, si nu pot circula tot timpul cu geamul lasat Embarassed
Skip ads

  • naniacostin

  • Mesaje scrise: 1,277
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2000 x20dtl
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Mar 2007

  • Mesaj Privat
e un ticait electric sau metalic?daca e electric s-ar purea sa fie de la releul incorporat in macara(one touch)!daca e metalic ss-ar putea sa ai dereglata sina de ghidaj si atunci cand il ai inchis sa fortezi fata de usa(partea metalica.da mai multe detalii sa pot intelege!in domeniul macaralelor electrice de astra f am devenit expert(numai belele am avut pana le-am pus la punct)
  • nonea

  • Mesaje scrise: 1,098
  • Locatie: Bistrita-Nasaud
  • Masina: Astra 1992 c14nz
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Dec 2006

  • Mesaj Privat
e un joc ceva pe acolo cumva. incearca sa iei fata jos si sa vezi cu geamul sus ce misca si nu misca cu geamul putin lasat. releul nu are cum sa fie. acela ori e cuplat , ori decuplat, in functie de buton si pozitia geamului.
  • Ioani

  • Mesaje scrise: 125
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 1992 C18NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Nov 2007

  • Mesaj Privat
naniacostin a scris:e un ticait electric sau metalic?daca e electric s-ar purea sa fie de la releul incorporat in macara(one touch)!daca e metalic ss-ar putea sa ai dereglata sina de ghidaj si atunci cand il ai inchis sa fortezi fata de usa(partea metalica.da mai multe detalii sa pot intelege!in domeniul macaralelor electrice de astra f am devenit expert(numai belele am avut pana le-am pus la punct)


Ii un ticait metalic, prima data am crezut ca ii "opritorul" la usa si l-am schimbat dar nu e ala. Ii un ticait de parca ar batea ceva. Am pus burete peste tot unde am crezut ca ii sursa dar nimic, nici cu muzica data blana nu am rezolvat....tot se aude. Nu stiu ce ar putea fii....
Skip ads

  • naniacostin

  • Mesaje scrise: 1,277
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2000 x20dtl
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Mar 2007

  • Mesaj Privat
macaraua te-ai uitat daca mai e prinsa in toate niturile?(4 la numar) sau daca sunt slabite?
  • biker

  • Mesaje scrise: 173
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Aug 2007

  • Mesaj Privat
offf , ce sa ne mai facem cu geamurile astea electrice Sad
imi poate spune si me cineva cum pot scoate macaraua geam dreapta fata de la o vectra b din 2001, ma omoara cu zile:(
  • Ioani

  • Mesaje scrise: 125
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 1992 C18NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Nov 2007

  • Mesaj Privat
naniacostin a scris:macaraua te-ai uitat daca mai e prinsa in toate niturile?(4 la numar) sau daca sunt slabite?

O sa mah uit sapt asta....ms.
Revin daca rezolv sau nu ceva Neutral
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR