Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Tuning
  • Alexandru885

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 z17dtl
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Mai 2008

  • Mesaj Privat
Vreau si eu sa-mi pun pe un astra g niste xenoane.Ce marci sunt cele mai bune.sau cei care aveti ce imi recomandati?un stie m-ar ajuta f mult.am cautat si eu pe net dar sunt o gramada si nu stiu la cere sa ma hotaresc.astept mesajele voastre.cu stima
Skip ads

  • Slick

  • Mesaje scrise: 1,319
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2004 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Apr 2004

  • Mesaj Privat
Daca nu ai cel putin faruri cu lupa si nu vrei sa fi injurat de toata lumea care "se izbeste" de farurile tale cea mai buna marca este opel = farul stock.
  • Alexandru885

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 z17dtl
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Mai 2008

  • Mesaj Privat
Alexandru885 a scris:Vreau si eu sa-mi pun pe un astra g niste xenoane.Ce marci sunt cele mai bune.sau cei care aveti ce imi recomandati?un stie m-ar ajuta f mult.am cautat si eu pe net dar sunt o gramada si nu stiu la cere sa ma hotaresc.astept mesajele voastre.cu stima
si ce kit xenon recomandati.care este cel mai bun????
  • deleted-15207

  • Mesaje scrise: 397
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Feb 2008

  • Mesaj Privat
cam toate sunt la fel astea ce sunt de vanzare pe net
eu am cumparat de la un coleg de pe forum si vad super,nu am faruri cu lupa si inca nu mi-a dat nimeni flash
vezi la bazar ca se vinde kit xenon si o sa vezi acolo cateva modele
Skip ads

  • Alexandru885

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 z17dtl
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Mai 2008

  • Mesaj Privat
clau24nil a scris:cam toate sunt la fel astea ce sunt de vanzare pe net
eu am cumparat de la un coleg de pe forum si vad super,nu am faruri cu lupa si inca nu mi-a dat nimeni flash
vezi la bazar ca se vinde kit xenon si o sa vezi acolo cateva modele
ai farurile originale alea masinii???am auzit k s-ar topi oglinda si minuni d-astea. e adevarat???
  • gabiopel

  • Mesaje scrise: 5,796
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2002 Y20 DTH-2.0 DTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Sep 2007

  • Mesaj Privat
eu mi-am pus xenon cumparat la pretul de 350 lei si sunt foarte multumit de cum se vad.nu afecteaza cu nimic farurile masinii ,dar pe ceilalti participanti la trafic este un pic cam rau ne mai injura dar asta e vreau sa vad cat mai bine .farurile sunt reglate f bine si am mai umblat si eu la reglajul din masina sa bata cat mai jos . eu sunt foarte multumit de cum se vede si recomand indiferent ce marca pentru ca toate sunt chinezarii
  • deleted-15207

  • Mesaje scrise: 397
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Feb 2008

  • Mesaj Privat
eu am facut o mica modificare la ele.
am pus o placuta de inox curbata pe latime sub bec pt a lumina numai partea superioara a farului pt ca am vazut ca alte masini care au aparatoarea aceea la bec nu sunt asa suparatoare.
  • relubr

  • Mesaje scrise: 76
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2017
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Aug 2007

  • Mesaj Privat
Cei care a-ti pus xenon pe astra g , daca vreti sa puneti si voi niste poze sa vad unde aveti montat ballastul , ca nu prea e loc , in special in partea unde e filtrul de aer.....
Skip ads

  • Alexandru885

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 z17dtl
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Mai 2008

  • Mesaj Privat
relubr a scris:Cei care a-ti pus xenon pe astra g , daca vreti sa puneti si voi niste poze sa vad unde aveti montat ballastul , ca nu prea e loc , in special in partea unde e filtrul de aer.....
mie mi le-au montat in aripi,le-a prinscu soricei si stau ff bine,nu se misca nu imtra nici apa.
  • deleted-15207

  • Mesaje scrise: 397
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Feb 2008

  • Mesaj Privat
eu unul pe aripa ,altul pe carcasa filtrului de aer.
  • relubr

  • Mesaje scrise: 76
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2017
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Aug 2007

  • Mesaj Privat
Pentru cine doreste sa puna becuri Xenon pe farurile originale opel astra g ( caravan - la mine ) :
1. Se achizitioneaza doi suporti de bec faza scurta :

2. Se decupeaza partea inclinata din spate :

3. Se ajusteaza diametrul gaurii astfel incat sa intre partea din spate a becului ( aici apoi o sa va chinuiti sa treceti si guma aceea daca exista , dar nu e utila la nimic ( se poate elimina )



4. Se aseaza becul pe pozitia finala si se incarca cu silicon tot spatiul liber , in final sa arata cam asa :



5.Dupa ce se intareste siliconul (cca 12 ore ) se monteaza in far , apoi se monteaza restul echipamentului in limita lungimii firelor de la becuri , se face proba.Daca totul e ok , puteti sari in sus de bucurie ( puteti bea si o bere fara alcool Very Happy ) iar la lasarea noptii va veti bucura de o lumina extraordinara facuta de aceste becuri
p.s. Un sfat : Reglati farurile cu un echipament adecvat pentru a nu primi injuraturi de la ceilalti participanti din trafic care vin din sens invers Smile
  • dacica

  • Mesaje scrise: 44
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2004 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Apr 2007

  • Mesaj Privat
Foarte tare asta,
Bravo Domnu Relu
Skip ads

  • relubr

  • Mesaje scrise: 76
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2017
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Aug 2007

  • Mesaj Privat
Daca moderatorilor li se pare util il pot muta ( copia ) si undeva la tutoriale , cum sa..... , stiu iei mai bine .
Multumesc , sper sa fi explicat pe inteleseul tuturor
p.s. chitul meu de xenon arata asa:

etc ,
  • claudiu-cld

  • Mesaje scrise: 6,566
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2000 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Sep 2006

  • Mesaj Privat
la mine nu a avut loc pe aripa din dreapta si la montat pe suportul telescopului,a folosit o prelungire de cablu,sta bine dar ma gandesc sa il mut o sa caut un loc mai bun,in stanga e pus pe aripa si nu deranjeaza
e acelasi kyt ca si ala de sus,nu stiu sigur daca si balastul e la fel ,dar becul e la fel
succes celor care vor sa monteze asa ceva pe masina merita,e diferentza de cum se vede cu cele stok
eu am kyt-ul pus pe farurile stok
  • AndR3uTz

  • Mesaje scrise: 9
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 2002 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Mai 2008

  • Mesaj Privat
relubr a scris:Daca moderatorilor li se pare util il pot muta ( copia ) si undeva la tutoriale , cum sa..... , stiu iei mai bine .
Multumesc , sper sa fi explicat pe inteleseul tuturor
p.s. chitul meu de xenon arata asa:

etc ,



Si cat a costat kit`ul tau Xenon ? si d unde l`ai achizitionat ? k as fi si eu interesat . ms mult
  • Cristaky

  • Mesaje scrise: 19
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra Cdti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Jun 2007

  • Mesaj Privat
Eu as vrea sa stiu de unde ai cumparat acel suport si cat a costat setul. Mersi.
  • relubr

  • Mesaje scrise: 76
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2017
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Aug 2007

  • Mesaj Privat
Cristaky a scris:Eu as vrea sa stiu de unde ai cumparat acel suport si cat a costat setul. Mersi.

Suportul de bec il comanzi la orice magazin de piese auto de import , se gasesc fara probleme , pret ~18 lei /bucata, depinde de magazin
  • Dark

  • Mesaje scrise: 12
  • Locatie: Galati
  • Masina: Vectra 2004 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Oct 2007

  • Mesaj Privat
dar ce tip de bec ai la astra g ? nu este h7 ?
  • andreih

  • Mesaje scrise: 60
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jun 2007

  • Mesaj Privat
Mi-au luat si eu Angel Eyes (DEPO) de pe ebay si urmeaza sa imi pun xenon. Puteti recomanda o firma care vinde xenon si care se pricepe sa le si monteze? (faruri + xenon).
  • relubr

  • Mesaje scrise: 76
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2017
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Aug 2007

  • Mesaj Privat
Dark , becul este H7 este modelul care se monteaza pe farul normal si se gasesc instalatii xenon cu orice tip de bec auto , trebuie doar sa stii ce model se potriveste la tine
Skip ads

  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Tuning

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR