Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • oclaudiu2008

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Iasi
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jun 2008

  • Mesaj Privat
Buna seara. Sunt nou pe acest forum si as dori o parere. Sunt dispus sa-mi iau un Opel Astra II, model 1.6 Ecotec pana in 14 000 E. Ce parere aveti de acest model ? Este fiabil ? Ar fi o alegere buna in acesti bani ? Sau ma orientez spre altceva ? Multi prieteni mi-au zis ca masina este facuta in Turcia si ca ar fi slaba din punct de vedere al performantei. Multumesc.
Skip ads

  • alxgudea

  • Mesaje scrise: 479
  • Locatie: Cluj Napoca
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Jun 2006

  • Mesaj Privat
in turcia in nici un caz...poate polonia....aici s-a relocat productia...fiabilitate...judeca tu..e un model aparut prin 1998 si se vinde bine cred ... chiar daca are deja 1 deceniu...acuma fiecare cu hiba lui...
  • Bampi

  • Mesaje scrise: 81
  • Locatie: Ploiesti
  • Masina: Astra 2001 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Mar 2005

  • Mesaj Privat
Productie - Polonia
O masina pe care o iubesti neconditionat, asa incat o accepti ca e generatie mai veche si mai are unele "probleme", fie te mai uiti gradina vecina. Eu m-am indragostit de ea si, daca mi-as schimba masina, tot un Astra Clasic II vreau (numai sa se mai fabrice! Smile)
Parerea mea este ca pentru un model generatie veche, si benzina... 14000 Euro e un pic cam piperat pretul. Cineva vrea castig maxim din vanzarea acestui model, sa recunoastem, de succes.
Ce dotari are / vrei pe masina la banii acestia?
  • claudiu-cld

  • Mesaje scrise: 6,566
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2000 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Sep 2006

  • Mesaj Privat
e o masina buna acest model eu am una din 2000an de fabricatie si sunt multumit de ea intretinere ieftina,e ok
dar cred ca la bani astia poti sa iai un astra h,poate nu nou nout dar la un an gasesti
asta dk vrei noua sau sh
dar oricum la pretul asta pt astra clasic 2(astra g) e cam mult parerea mea
Skip ads

  • costinvasile

  • Mesaje scrise: 163
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2008 z19dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Feb 2008

  • Mesaj Privat
la banii astia iti iei un vectra c!@@@@@@@@@!
  • andrei0481

  • Mesaje scrise: 126
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2011 a17dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Jan 2008

  • Mesaj Privat
Poate vrea omu nou-nouta....
Daca se gandea la sh probabil formula altfel.
Dar ideea cu H-ul sh mi se pare mai ok!
Acum faci cum crezi.
  • romeodr

  • Mesaje scrise: 253
  • Locatie: Brasov
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Mai exista o posibilitate,in functie de ce profesie ai,tu sau sotia.Sunt discount-uri,generoase,pentru,profesori,invatatori,medici,farmacisti si cadre militare!..de ex:pentru profesori,15 %,medici 16% etc>!..personal,mi-am configurat,un model,ASTRA Classic Caravan,1.7 DTL ecotec 80cp,culoare metalizata,pachetul Beauty,pachetul Electric,pachetul Family,pachetul drumuri grele,bare acoperis,alarma..la pretul de 15260 euro,cu TVA.,In urma aplicarii,discount-ului,de 15%,a iesit un pret de 12.900 euro,la care dealerul,a zis ca mai ofera si el un discount de 100 euro,rezulta un pret final de 12.800 euro+taxa de inmatriculare(care oricum o platesti)de 451 euro!..la banii acestia,personal,cred ca este cea mai buna oferta de pe piata la diesel!+ fiabilitate+costuri reduse post garantie+consum ff redus!..un model pe benzina iese pe la 11.300 euro,cu aceiasi configuratie!
  • romeodr

  • Mesaje scrise: 253
  • Locatie: Brasov
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Feb 2008

  • Mesaj Privat
...opropo,sunt masini pe stoc,cu livrare in 24 ore!
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR