Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • elegance

  • Mesaje scrise: 3,088
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2000 Y 17 DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2006

  • Mesaj Privat
E a nu'stiu'cat'a oara cand vin acasa si nu gasesc nici un loc de parcare. Ok, nimic iesit din comun pana aici, din moment ce nu am parcare platita, dar azi ma enerveaza la culme cele 4-5 epave care stau si intra incet dar sigur in pamant. Stimabilii mei vecini au renuntat la febletea lor, 1310'le din 1970 si s'au dotat cu loganuri noi noute. Problema a aparut cand nu au reusit sa vanda (a se citi sa scape) 1310'le si le'au gasit locuri strategice de parcare pe care le'au transformat in mormant. Si uite asa trebuie eu sa dau 10 ture de cartier pana gasesc un colt unde sa parchez vaporul.
Am auzit mai demult ceva despre acest fenomen si cica ar exista un numar de telefon unde poti suna sa raportezi epava sa vina baietii veseli sa o ridice.
PS: Am discutat cu vecinii in speranta ca o sa faca ceva cu ele, dar nu am nici o sansa. Unele nu le primeste nici la fier vechi, iar de altele nu se pot desparti proprietarii. Rolling Eyes
Skip ads

  • jE

  • Mesaje scrise: 8,458
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2005 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Primaria. Vezi numerele de telefon de pe panourile lui Boc.. telefonul cetateanului, bla
  • bobo32

  • Mesaje scrise: 52
  • Locatie: Cluj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Aug 2007

  • Mesaj Privat
primaria se ocupa cu epavele. toata problema e ca masinile de ridicat a primariei produc mult prea multi bani in oras, si timpul e asa de scurt. asa ca nu au masini cu care sa ridice epavele de prin cartiere, si se multumesc cu lasatul de somatii pe masini, ca poate poate mai da cu o galeata de apa pe ele, le mai umfla un cauciuc sau eventual le muta intre ele. ah, si totusi organizeaza licitatie pentru ridicari, numa ca nu participa nimeni Laughing
  • UZZI

  • Mesaje scrise: 104
  • Locatie: Timis
  • Masina: Astra 2001 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Dec 2007

  • Mesaj Privat
elegance foloseste www.domnuleprimar.ro (nu fac publicitate, doar ajut un coleg)

Ideal ar fi sa ii faci 2 poze cu telefonul sa se vada exact despre ce este vorba, sa scrii numele tau si adresa exacta, si vor solutiona OBLIGAT in maxim 2 saptamani, daca ai bafta dureaza si o zi.
Skip ads

  • bobo32

  • Mesaje scrise: 52
  • Locatie: Cluj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Aug 2007

  • Mesaj Privat
era interesant site-ul asta pana la un moment dat... mai bine zis pana in data de 21.03.2008, sau mai bine zis pagina 23. cam de atunci e ultimul raspuns pe Cluj-Napoca.
  • UZZI

  • Mesaje scrise: 104
  • Locatie: Timis
  • Masina: Astra 2001 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Dec 2007

  • Mesaj Privat
In mod normal legea il obliga sa raspunda in maxim 2 saptamani la fiecare sesizare in care se complecteaza adresa exacta si numele...in alte judete s-a raspuns concret si s-a facut ce era de facut.
  • bobo32

  • Mesaje scrise: 52
  • Locatie: Cluj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Aug 2007

  • Mesaj Privat
de-fapt in 30 de zile e obligat sa-ti raspunda.

toata problema ce o vad eu cu site-ul asta e ca nu exista cineva care sa faca curatenie la sesizari. de asta fiecare scrie ce-l doare sufletul pe moment.
  • alxgudea

  • Mesaje scrise: 479
  • Locatie: Cluj Napoca
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Jun 2006

  • Mesaj Privat
incercat personal...am incercat doar o intrebare simpla...nici o miscare pe site...deci teapa...cred ca a fost facut ca multe alte lucruri "ca trebuia facut ca doar erau bani si...."
deci doar direct la primarie si nicidecum sub acoperirea anonimatului..
Skip ads

  • Operabilus

  • Mesaje scrise: 786
  • Locatie: Cluj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Sep 2006

  • Mesaj Privat
Du-te pana la primarie si intreaba. Sau suna la Politia Comunitara, numaru ala la care poti suna cand ti-i ocupata parcarea: 0264-598784
  • jE

  • Mesaje scrise: 8,458
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2005 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Raul, problema lui Dorin nu e ca i-au ocupat parcarea lui, a zis de la inceput ca nu are loc platit.. ci ca epavele aglomereaza aiurea zona.
  • ZouZou

  • Mesaje scrise: 715
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2004 Z13DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Sep 2007

  • Mesaj Privat
pe la mine pe aici (a se citi Bucuresti pt moment) am avut noroc de fo 3-4 trebi de genu asta, care mai de care cu diverse probleme si tone de praf. si tot asa ocupau locuri de parcare, pan cand am observat ca au aparut diversi baieti cu inima mare si au inceput sa le dezmembreze (cam fara voia proprietarului). azi un geam, maine un geam si acu nu mai vad masinile Smile
  • jE

  • Mesaje scrise: 8,458
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2005 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2006

  • Mesaj Privat
uite Dorine, o solutie buna. Fileaza, cand vezi tiganii aia cu carutele cu fier vechi, da-le un hint
Skip ads

  • Byke

  • Mesaje scrise: 3,358
  • Locatie: Cluj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Aug 2007

  • Mesaj Privat
La mine in spatele blocului, unde de-acu' incepe sa troneze o macara de toata frumusetea, politistii comunitari au lasat somatii, unii vecini au lasat bilete lipite pe toate partile masinii ("nu o ridicati, va rog, in week-end aduc rampa si o duc la tara, promit!" iar la ceilalti le-au ridicat masinile in 2 saptamani de cand au aparut biletelele. 4 rable au fost duse in 2 zile!

Eu personal am o parere buna despre politia primariei si cea comunitara (or fi diferite?) pentru ca sunt foarte prompti - in zona pietei Muzeului, unde-am stat inainte am reusit in 10 minute de la declansarea unui scandal intre locatarii strazii unde stateam si seful de santier de la un actual salon Spa (chiar langa Lugano) sa inchid lucrarile la constructie pret de 3 zile - nu respectau nici o norma de bun simt - te miri ca am dungi pe capota?

Am si doua sesizari pe domnuleprimar.ro dar sa-mi stea in gat, ca la 2 sapt. dupa postarea uneia, m-a sunat un prieten care radea de mine ca m-a gasit pe site-ul ala cu sesizari. De la Primarie nici pana acu (or fi vreo 12 luni de-atunci) nu am primit nici un semn de viata.

In schimb, telefonic, se pot rezolva multe. Chiar daca nu vrei sa ai loc de parcare platit.

Trebuie sa admiti insa si faptul ca vaporul tau e mai mult barcutza fata de al lui RBA.

Cu stima Smile
  • Operabilus

  • Mesaje scrise: 786
  • Locatie: Cluj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Sep 2006

  • Mesaj Privat
@jE, ziceam sa sune la Politia Comunitara, si sa intrebe. Ala e numarul. Abandonarea vehiculelor pe spatii publice e interzisa, si Politia Comunitara trebuie sesizata. Prima data vor pune niste avertismente in parbriz, urmand ca dupa o anumita perioada sa le ridice, daca proprietarii nu reactioneaza.
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR