Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • biela-manivela

  • Mesaje scrise: 2,912
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Vectra 2003 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Zilele astea mi-a expirat RCA-ul. Normal ca m-am apucat sa sap pe net pentru tarife. Pentru masina mea am gasit tarife intre 303 si 453 ron. Intre timp, mergand pe strada, am gasit la Piata Moghioros un panou stradal (ca alea de curs valutar din fata caselor de schimb) pe care scria mare Cel mai ieftin RCA. M-am oprit hipnotizat. Am verificat ce tarif au pentru masina mea. Numai 480 ron! Exclamation Sa v-o dea prin gura toti cainii maidanezi din Bucuresti! Cum dracu va permiteti sa mintiti in halul asta?
Oare nu ii poate sanctiona nimeni pentru reclama mincinoasa?
Skip ads

  • Gabi.B.HD

  • Mesaje scrise: 3,439
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 2011 A16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mai 2007

  • Mesaj Privat
De sancţionat o poate face OPC-ul şi Oficiul Concurenţei. În decembrie, cel mai ieftin RCA l-a avut ARDAF - 330 lei pentru un an la maşina mea.
  • zafirul

  • Mesaje scrise: 1,444
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Apr 2004

  • Mesaj Privat
Ce te miri? In ce tara traiesti? Aia cu Caritas, FNI, etc.... Pai daca iegzista bizoni care sa puna botu' de ce sa nu maninca si ei o painica?
  • NATS

  • Mesaje scrise: 203
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2003 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Mai 2006

  • Mesaj Privat
biela-manivela a scris:Zilele astea mi-a expirat RCA-ul. Normal ca m-am apucat sa sap pe net pentru tarife. Pentru masina mea am gasit tarife intre 303 si 453 ron. Intre timp, mergand pe strada, am gasit la Piata Moghioros un panou stradal (ca alea de curs valutar din fata caselor de schimb) pe care scria mare Cel mai ieftin RCA. M-am oprit hipnotizat. Am verificat ce tarif au pentru masina mea. Numai 480 ron! Exclamation Sa v-o dea prin gura toti cainii maidanezi din Bucuresti! Cum dracu va permiteti sa mintiti in halul asta?
Oare nu ii poate sanctiona nimeni pentru reclama mincinoasa?

Man, de le 1 iunie au intrat in vigoare tarifele pentru a doua decada 2008 - 2009. Si, bineinteles, ca au crescut... Adica, pt. <2000cmc tariful la ARDAF era 420 RON/an si acum l-au marit.
Intamplator, la baiatul ala imi fac eu RCA-ul de vreo 4 ani, pt. ca stau in zona. Si nu e chiar asa "rau" omul, negociaza destul de bine.
Skip ads

  • jE

  • Mesaje scrise: 8,458
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2005 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2006

  • Mesaj Privat
manivela, nu inteleg indignarea ta. Nu stii ca reclama e sufletul comertului, si ca fraier nu e ala care da, ci ala care cere?
  • ktapet

  • Mesaje scrise: 485
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Zafira 2007 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mai 2005

  • Mesaj Privat
am gasit la otp asigurari cel mai mic tarif, 297 lei pt. masina mea, dar este valabil numai pt. cei care au peste 30 de ani.
  • biela-manivela

  • Mesaje scrise: 2,912
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Vectra 2003 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Nov 2007

  • Mesaj Privat
NATS, desi ai citat tot postul meu, se pare ca nu l-ai citit in intregime. Mi-a expirat RCA-ul si mi-am facut mult mai ieftin dupa ce am vazut acel panou stradal. Ai dreptate ca negociaza destul de bine, dar trebuie sa specifici ca negociaza pentru el, nu pentru tine. Wink Se pare ca exista multi creduli care pun botul la ce scrie acolo, ba chiar il si lauda pe individ.
Eu consider ca a meritat sa fac un drum de la Moghioros pana la Piata Kogalniceanu pentru diferenta de 177 roni. Tu ce crezi?
  • NATS

  • Mesaje scrise: 203
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2003 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Mai 2006

  • Mesaj Privat
biela-manivela a scris:NATS, desi ai citat tot postul meu, se pare ca nu l-ai citit in intregime. Mi-a expirat RCA-ul si mi-am facut mult mai ieftin dupa ce am vazut acel panou stradal. Ai dreptate ca negociaza destul de bine, dar trebuie sa specifici ca negociaza pentru el, nu pentru tine. Wink Se pare ca exista multi creduli care pun botul la ce scrie acolo, ba chiar il si lauda pe individ.
Eu consider ca a meritat sa fac un drum de la Moghioros pana la Piata Kogalniceanu pentru diferenta de 177 roni. Tu ce crezi?

Prietene, l-am citit in intregime si te asigur ca nu vorbesc din carti. Intr-adevar, daca ai peste 30 de ani, cel mai ieftin e la OTP. Altfel, cel mai ieftin RCA este la ARDAF. Acum 2 luni, pretul de lista la ARDAF pt. 1998cmc era de 420ron/an. Eu l-am facut la baiatul ala cu 390ron. Have a nice day!
Skip ads

  • biela-manivela

  • Mesaje scrise: 2,912
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Vectra 2003 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Iti pot enumera destule societati unde tariful este mai mic decat la individul ala. De fapt toate societatile ale caror oferte le-am strans. Bafta la cotizat la baietii inteligenti! Wink
  • krafft

  • Mesaje scrise: 128
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Nov 2007

  • Mesaj Privat
La OTP numai daca esti clientul bancii!
  • Tzepozzz

  • Mesaje scrise: 795
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2001 Y 17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Sep 2007

  • Mesaj Privat
am facut si eu pentru cineva la OTP si nu era client al bancii
  • biela-manivela

  • Mesaje scrise: 2,912
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Vectra 2003 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Nu sunt clientul bancii OTP.

NATS, revin cu preturi pentru masina mea:
- Ardaf 360 ron;
- BCR 338;
- Asirom 426 ron;
- Asiban 453,6 ron;
- Asitrans 342 ron;
- Interamerican 444 ron;
- Omniasig 419 ron;
- Unita 420 ron;
- BT 361 ron;
- Astra 428 ron.

Si acum vii tu sa ma convingi ca snapanul ala este cel mai ieftin cu numai 480 roni. Very Happy Adica mai scump decat OTP cu numai 60%. Laughing Deja incep sa cred ca acel panou stradal e al tau. Cool
Skip ads

  • NATS

  • Mesaje scrise: 203
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2003 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Mai 2006

  • Mesaj Privat
biela-manivela a scris: Deja incep sa cred ca acel panou stradal e al tau. Cool

Hai ca imi placi Laughing ... Nu e al meu, stai linistit...
  • krafft

  • Mesaje scrise: 128
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Nov 2007

  • Mesaj Privat
La ARDAF , Z18xe ---mai putin de 420 ron / an nu am gasit!daca stie cineva altceva?
  • Ridick

  • Mesaje scrise: 249
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jun 2005

  • Mesaj Privat
Domnilor, atentie la cat de ieftin este RCA-ul! Nu mai reiau discutia, dar uitati-va la posturile mele vis-a vis de acest subiect. Va puteti trezi ca de fapt ati platit degeaba mai putini bani!
  • jE

  • Mesaje scrise: 8,458
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2005 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2006

  • Mesaj Privat
eu am facut la jumatatea lui mai RCA pe 6 luni la Allianz. 105 roni?
  • stelea

  • Mesaje scrise: 1,725
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Frontera 1996
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Nov 2006

  • Mesaj Privat
Si eu tot la allianz.
Intrati pe site-ul lor si faceti o simulare si sa vedeti surpriza. La mine a fost cu 150 RON mai putin decat la restul (daca ai antecedente Embarassed diferenta scade). Am printat calculatia si cu ea am fost la ei, si daca datele sunt corecte ramane la dosar.
  • Ridick

  • Mesaje scrise: 249
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jun 2005

  • Mesaj Privat
Eu am RCA tot la Allianz...pana la proba contrarie par a fi cei mai seriosi de pe piata.
  • dumitrache marius

  • Mesaje scrise: 258
  • Locatie: Tecuci-GL
  • Masina: Vectra 2001 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Aug 2006

  • Mesaj Privat
Astazi mi-am facut asigurare la Allianz, 332 ron/12luni pentru masina mea. Daca o faceam inainte sa-mi expire cred ca iesea mai ieftina. Oricum e OK fata de alte firme de asigurari.
  • biela-manivela

  • Mesaje scrise: 2,912
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Vectra 2003 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Ti-ai luat teapa cu 332. Trebuia sa vii la brokerul colegului NATS si sa faci mai ieftin. Very Happy
NATS a scris:
biela-manivela a scris: Deja incep sa cred ca acel panou stradal e al tau. Cool

Hai ca imi placi Laughing ... Nu e al meu, stai linistit...

Atunci e grav daca inca esti de parere ca acolo este cel mai avantajos! Nu vreau sa continui pentru ca mi-as lua warn pentru ofensa.
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR