Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • sorin666

  • Mesaje scrise: 3,893
  • Locatie: outside Manell's Land
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mai 2004

  • Mesaj Privat
In plus, se pare ca boala e specifica Romaniei... Laughing
Skip ads

  • Daci

  • Mesaje scrise: 1,390
  • Locatie: Arad
  • Masina: Insignia 2011 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Mar 2007

  • Mesaj Privat
Mi se pare mie ca emo a inceput de la Nirvana. Ca doar Curt Cobain s-a sinucis la 24 de ani. Da' aruncati o privire la clipurile lui Pappa Roach, Evanescence, System of a down, Slipknot. Astea-s formatii vechi de peste 5-6 ani, deci nu nimic nou emo-trend -ul asta. N-au mai avut subiecte la stiri. Ce va urma, hi5.com?
  • Iscander_88

  • Mesaje scrise: 426
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Vectra 1999 Y16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Sep 2007

  • Mesaj Privat
Eu cred ca cei EMO nu au inteles un lucru: in lumea asta de tot rahatul, trebuie sa te faci inteles, nu sa astepti sa te inteleaga altii. Nu am nimic cu ei cat timp nu ma deranjeaza, dar prea exagereaza facand pe victimile.
  • KlubbHead

  • Mesaje scrise: 352
  • Locatie: Timis
  • Masina: Vectra 1998 MARE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Jan 2008

  • Mesaj Privat
Iscander_88 a scris:Eu cred ca cei EMO nu au inteles un lucru: in lumea asta de tot rahatul, trebuie sa te faci inteles, nu sa astepti sa te inteleaga altii. Nu am nimic cu ei cat timp nu ma deranjeaza, dar prea exagereaza facand pe victimile.


Corect, dar mai e adevarat si ce se zice mai sus: copii fara ocupatie
Solutie:
- trimis la munca (McDonald's e destul de bun sa ii aduca aminte ca viata nu e asa roz)
- cupara-i caine (sigur ii va ridica moralul)
- incearca sa vorbesti mai mult cu copilul tau
- (optional) inscrie-l/o la un sport

Daca astea nu merg exista intodeauna o mica mama de bataie cu cateva restrictii (comp/tel si ce mai vreti)

p.s. Am avut un prieten care era emo.. dar acum s-a sinucis....glumesc , prietenul asta al meu era EMO numai in fashion, adica freza si haine (18 ani are), breton lung, par lins in 3 culori, haine negre, ochelari rama neagra, dar nu se comporta ca un emo.. era tot el(ceea ce era bine) , iar dupa niste discutii si sugestii din partea mea si a unor prieteni el a renuntat intr-o saptamana la rusinea asta, acum e imbracat iarasi in ghetto rapper: batic in cap, tricou cu CrunK etc.. si sincer sunt mandru de el Smile e acelasi "mic periculos" ca si cand l-am cunoscut.

Numa bine, pt EMO sunt devina numai parintii neglijenti care si-au lasat copiii sa denatureze in asa hal!
Skip ads

  • D@ny

  • Mesaje scrise: 369
  • Locatie: Arad
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Jun 2007

  • Mesaj Privat
Am cativa colegi EMO...Astia pe care ii stiu eu nu sunt chiar atat de "TRU" adica nu se taie pe vene, nu-s ciudati (mintal), dar se imbraca in negru, poarta 1001 insigne pe ghiozdane, tenisi , pantaloni , bluza si cam atat.
Bun, mai este o categorie de EMO care doar se imbraca, isi fac frezele ca niste emo "tru" , dar nu sunt (asa cum a zis si KlubbHead ).
Si ce-am observat...fetele (cel putin de varsta mea) par sa-i simpatizeze mult mai mult pe baietii EMO, pt ca majoritatea arata ca niste papusi masculinte...(asta mi-a zis o prietena)
Apropo, NU este EMO daca NU asculti TOKIO HOTEL(uitati-va un pic la niste poze cu acele specimene sa vedeti acolo...) !
  • Boogie

  • Mesaje scrise: 991
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Dec 2006

  • Mesaj Privat
Pai parca Tokio Hotel sunt EMO,nu? Sau mi s-a parut mie? In cazul asta nu cred ca mai este vorba ca le place emo-istilor cum canta si doar ca ii asculta pe 'ai lor" cantand"...
  • jE

  • Mesaje scrise: 8,460
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2005 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2006

  • Mesaj Privat
So, din cauza lui Tokio Hotel a aparut curentul asta? Smile)
  • elegance

  • Mesaje scrise: 3,088
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2000 Y 17 DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2006

  • Mesaj Privat
Nu vi se pare ca le acordati cam prea multa atentie? Wink
Skip ads

  • D.Mihai

  • Mesaje scrise: 212
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2000 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Nov 2005

  • Mesaj Privat
Ba da, poate tocmai din cauza asta a luat amploare acest fenomen; normal ca daca toata lumea le da atentie atunci vor aparea din ce in ce mai multi.

Intrebarea mea este unde au disparut frate baietii de cartier pe care ii vedeam zi de zi pe la colturi ? Astia au disparut cu totul si in locul lor au ramas numai figuranti, "hauseri" si ... emo.
  • myky99

  • Mesaje scrise: 144
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2001 z12xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Aug 2007

  • Mesaj Privat
elegance a scris:Nu vi se pare ca le acordati cam prea multa atentie? Wink

BA DA le dam foarte multa atentie.Credeti-ma sunt satul de EMO astia ,ii vad toata ziua pe strada ,ii vedeam si la liceu ,mie unul mi sa scarbit .Si cea mai tare faza:unii dintre ei cu 2 milioane de insigne ,cu parul de zici ca este la 380v stau si il asculta pe "varul" Guta si unchiul Salam (cred ca de foame fac asta).
Acum circa 1 luna vine unul din asta emo la noi in clasa si incepe sa se taie pe maini cu o doza de suc rupta ,vazand asta eu impreuna cu 2 colegi l-al luat de par si l-am scos afara .Idiotul sa dus in baie sa se taie acolo,vazand ca din nou incearca l-am scos afara din liceu si i-am urat "taiere fericita".
Lasati copii in durerea lor si nu le mai dati atata importanta .
o zi buna....Mihnea
  • love4cars

  • Mesaje scrise: 1,440
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Sep 2005

  • Mesaj Privat
@Daci, nu te supara dar spui numai aberatii.
Emo poate fi un fenomen urban, un mod viata sau o pasiune dar nu are nici o treaba cu nirvana, SOD sau slipknot.
Pe lanag faptul ca bagi trupe una langa alta pentru ca probabil asa iti vin in minte, ele ne avand nimic in comun, le mai asociezi si cu tot felul lucruri.
Pai nirvana a creat genul grunge, e trupa de referinta in istoria muzicii iar kurt s-a sinucis datorita geniului sau, ca si morrison sau monroe.
Asociarea EMO cu punk este iarasi o aberatie. EMO kids asculta cel mult evanescence sau him, punkerii sunt aia de umbla cu lanturi dupa ei, sunt anarhisti si de regula iti e teama sa stai in preajma lor cand sunt bauti, nu sunt copii plangaciosi si tristi.
S-a specificat in mod clar pe media ca curentul EMO nu implica neaparat un gen muzical sau un stil vestimentar. Imbracati in negru sunt si metalistii, si black-arii si cei care asculta death sau indie.
Alt capitol despre care nu cunosti dar vorbesti este cel cu "moda manson" care nu da nici un concert de anticrist si ai ramane surprins sa descoperi cum o arde omul ala si care sunt oamenii care il asculta. Pace
  • bertone

  • Mesaje scrise: 2,294
  • Locatie: buzau
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jun 2005

  • Mesaj Privat
Bai frate , pana una alta decat sa umbli cu dacia cu boss mare pe luneta , nr de inmatriculare sef sau sex si guta in boxe la maxim , mai bine emo..parerea mea . am fost si noi metalisti , sepulturisti Very Happy sau mai stiu eu ce....aduceti-va aminte de a tout le monde a lu' megadeth..deja te vedeai ca faci gesturi extreme si ca nimic nu mai conteaza ..eu cred ca este o chestie trecatoare in randul tineretului ( ca eu la 29 de ani deja ma simt depasit Laughing )

Banc : Un emo se duce sa-si cumpere un pepsi de la magazin . Vanzatorul ii zice : nu am sa va dau rest , va pot da o lama ? ( de guma )
Skip ads

  • Daci

  • Mesaje scrise: 1,390
  • Locatie: Arad
  • Masina: Insignia 2011 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Mar 2007

  • Mesaj Privat
Mersi de afirmatii love4cars. Am asociat trendul asta cu situatia prin care am trecut dupa o despartire din 2003 cand imi venea aproape sa-mi iau viata si am ascultat numai formatii enumerate (ar mai fi si altele dar nu-mi mai aduc aminte). Erau zile cand chiar nu ma interesa ce se intampla cu mine. Sorry, dar intr-un fel m-am vazut pe mine. Poate am inteles eu gresit tredul asta. Pentru mine a fost o deceptie in dragoste la vremea respectiva, iar acum sunt casatorit si cu un copil de 2 luni. Deci toate sunt trecatoare, si daca imi aduc bine aminte pentru ce am facut tot ce am facut? pentru o fata ? Poate si acesti emo au unele lipsuri de afectiune si se manifesta asa...OK, hai ca m-am mai eliberat....sper sa nu ajunga nimeni in situatia in care am fost, in care nimeni nu m-a inteles de ce ma comportam in halul ala...poate nici nu e threadul bun unde postez pana la urma...oricum mi-am revenit. Pana acum, subtil luam apararea emo-istilor pentru ca incercau sa "spuna" ceva ce nimeni nu-i intelege, asa ii vedeam eu...hai ca v-am plictisit destul. Astept sa vad totusi cum vede viata un adevarat emo. Va salut pe toti!
  • andrei0481

  • Mesaje scrise: 126
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2011 a17dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Jan 2008

  • Mesaj Privat
inca nu am apucat vorbi precum am promis.....sper sa si vrea sa va povesteasca una alta...
  • Daci

  • Mesaje scrise: 1,390
  • Locatie: Arad
  • Masina: Insignia 2011 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Mar 2007

  • Mesaj Privat
Deci eu nu mai postez aici ca incep sa-mi descar toate frustrarile...sorry Esti OFF TOPIC
  • love4cars

  • Mesaje scrise: 1,440
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Sep 2005

  • Mesaj Privat
Nu am contestat ca emo people nu au deceptii si suparari dar le si place sa traiasca in asta. Sunt un fel de mici masochisti.
Daca ai o perioada grea, nu inseamna ca trebuie sa te scufunzi in muzica trista, ba din contra, ar trebui sa cauti fun in lucruri placute Wink
  • mihai_39

  • Mesaje scrise: 833
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Mar 2007

  • Mesaj Privat
Chuck Norris se poate sinucide si dupa aia traieste. Chuck Norris e invidios pe EMO. Very Happy
  • sorin666

  • Mesaje scrise: 3,893
  • Locatie: outside Manell's Land
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mai 2004

  • Mesaj Privat
Inca nu v-ati dat seama ca fiecare 'jieneratie are luzerii ei, care trebuie sa se faca remarcati cu orice pret, daca tot nu ai baga nimeni in seama in mod "natural" Question Twisted Evil
Cea mai grea pedeapsa este sa fie ignorati... Rolling Eyes
  • Ursu/\82

  • Mesaje scrise: 1,947
  • Locatie: Galati
  • Masina: Vectra 2008 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Sep 2007

  • Mesaj Privat
http://ro.netlog.com/clan/p.../blog/blogID=4276

Asta este o zi din viata unui emo-kid Smile)).Sa cititi si mai jos comentarile

EMO ar insemna: Eu Ma Omor Smile))
  • deleted-5946

  • Mesaje scrise: 1,737
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mai 2007

  • Mesaj Privat
Urasc EMO-ii, ma fac sa plang!...

lasand gluma la o parte sorin666 are dreptate, sunt luzerii generatiei...

dar totusi love4cars imi explici cum adica Kurt s-a sinucis datorita geniului sau? -nu mi se pare prea genial sa mori asa tanar...
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR