Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • mark

  • Mesaje scrise: 1,429
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Vectra 1999 X20XEV
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jan 2008

  • Mesaj Privat
Un emo ÅŸi-a decapitat prietena de 16 ani din dragoste
Un adolescent de 16 ani din Hunedoara si-a omorât prietena de aceeasi vârstã, cu sânge rece, tãindu-i capul cu un cutit de bucãtãrie. Teribila crimã a avut loc ieri dupã amiazã, în jurul orei 17.00, în apartamentul criminalului

A comis crima cu prietenul în camera alãturatã
Prietenia dintre cei doi adolescenti, Lãscus Oana si Lucian Hoarã nu era vãzutã cu ochi buni de pãrintii fetei care, dupã cum spun cunoscutii, s-au împotrivit relatiei. Se pare cã nici Oana nu-si mai dorea continuarea relatiei si ieri, în timp ce se afla în vizitã în apartamentul în care Lucian Hoarã locuia împreunã cu pãrintii sãi, i-a spus adevãrul. Din nefericire, adolescentul a avut o variantã proprie de a pune capãt relatiei, apelând la crimã. Cutremurãtor este faptul cã bãiatul nu era singur acasã în momentul în care i-a luat viata prietenei sale. În camera alãturatã, un prieten apropiat, asculta muzicã la calculator. “Din primele audieri, tânãrul a declarat cã la un moment dat a iesit din camera unde asculta muzicã si s-a dus sã vadã ce mai face Lucian. A gãsit-o doar pe Oana, întinsã în pat, cu capul acoperit cu o pernã. A luat perna si abia atunci a vãzut cã era plinã de sânge. Speriat, a început sã batã pe la usile vecinilor ca sã cearã ajutor. Vecinii au fost cei care au anuntat Ambulanta, crezând cã fata mai poate fi salvatã”, a declarat procurorul Dorel Herban.

Moartea a venit în câteva minute
Cadavrul tinerei a fost ridicat imediat de cãtre medicii legisti din apartamentul în care s-a comis crima. Acestia au trecut cu greu printre sutele de curiosi adunati în fata blocului, pentru cã vestea nenorocirii s-a rãspândit cu repeziciune. Dan Mãrculescu, seful Serviciului de Medicinã Legalã Hunedoara-Deva declarã cã: “victima prezenta o plagã tãiatã, cu sectiune de carotidã si jugularã, care au provocat o hemoragie masivã si rapidã. În asemenea cazuri, moartea intervine rapid, între trei si cinci minute, fãrã durere”, a mai specificat seful medicilor legisti din judetul Hunedoara, mentionând cã adevãrata cauzã a mortii va fi stabilitã în urma autopsiei care va fi fãcutã astãzi.

Si-a anuntat mama
Dupã ce a sãvârsit crima, Lucian a plecat cu bicicleta la magazinul unde lucreazã mama lui si i-a mãrturisit fapta. Întrebatã de anchetatori, mama lui Lucian a recunoscut cã acesta i-a spus cã a omorât-o pe Oana. Politistii l-au prins pe autor în scurt timp de la demararea cercetãrilor. Nu ajunsese prea departe, doar în cartierul Ceangãi. Remus Sabãu, adjunct al sefului IPJ Hunedoara, declarã cã: “dupã încheierea cercetãrilor la fata locului, audierea lui Lucian Hoarã si a martorilor a început imediat, la sediul Politiei Hunedoara. Pe numele lui Lucian Hoarã s-a emis o ordonantã de retinere pe termen de 24 de ore, urmând ca astãzi sã fie prezentat în fata instantei cu propunerea de arest preventiv pentru omor”. Dat fiind faptul cã autorul este minor, pedeapsa se înjumãtãteste, deci în cazul în care instanta îl va gãsi vinovat de fapta comisã, Lucian riscã o pedeapsã cu închisoarea între cinci si 10 ani.

Umbla tot timpul în negru
Potrivit procurorului Dorel Herban, se pare cã tânãra ucisã, în vârstã de 16 ani, a fost victimã a “sindromului” generatiei teribiliste EMO. Martorii spun cã Lucian nu era violent. Ba din contrã, foarte timid si retras, interiorizat, în schimb umbla mai tot timpul îmbrãcat în negru. De mai multe ori a fost vãzut cu unghii lungi, vopsite cu ojã neagrã, cu pãr lung si haine largi. Unii vecini l-au catalogat drept “satanist”. Altii, sunt de altã pãrere. Neculai Poghir, vecin cu familia Hoarã, spune cã îl cunoaste pe Lucian de 10 ani, de când s-a mutat cu familia în bloc. “Era un copil respectuos si linistit, întotdeauna saluta si nu l-am vãzut niciodatã cu o fatã. Stiu însã cã pãrintii lui se certau si el era cel care încerca mereu sã aplaneze conflictele dintre ei. Poate cã acest lucru a influentat mai târziu comportamentul bãiatului”, a declarat Neculai Poghir pentru MESAGERUL HUNEDOREAN, încercând sã descopere motivul care l-ar fi determinat pe tânãrul adolescent de 16 ani sã comitã o asemenea faptã cutremurãtoare.
Skip ads

  • bertone

  • Mesaje scrise: 2,294
  • Locatie: buzau
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jun 2005

  • Mesaj Privat
Nu pot sa zic decat atat :
Am un sfat pt copii care au acum 18 ani si nu stiu ce facultate sa aleaga . S-a terminat cu dreptul si ase-ul , de viitor va fi psihoterapia !
  • jE

  • Mesaje scrise: 8,458
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2005 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2006

  • Mesaj Privat
sau medicina. legala.
  • thrill

  • Mesaje scrise: 875
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Vectra 2003 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Jul 2008

  • Mesaj Privat
definitley not to BE! a aparut o noua reteta de pizza , pizza EMO, se taie singura Very Happy
Skip ads

  • indy

  • Mesaje scrise: 1,093
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2007

  • Mesaj Privat
Maioneza a fost EMO dintotdeauna: daca nu o bati cum trebuie si la timp, se taie!
  • love4cars

  • Mesaje scrise: 1,440
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Sep 2005

  • Mesaj Privat
vladf a scris: totusi love4cars imi explici cum adica Kurt s-a sinucis datorita geniului sau? -nu mi se pare prea genial sa mori asa tanar...

Man, vezi tu..., daca luam cazul unui manelar, o sa constatam ca viata lui se rezuma la muzica proasta, femei (chipurile), mertane, vile mov pe la marginea orasului, iar muzica proasta si tot asa. Cu alte cuvinte, o viata de doi lei traita cu pretentia ca e o viata de lux.
Un artist are o anume personalitate, un anume mediu, un anumit anturaj, alta vizune despre viata... uneori toate astea construite in jurul drogurilor dar nu am sa stau sa explic de ce se drogheaza artistii si manelistii nu, si de ce unii fac capodopere si altii manele...
Si iata cum cauza mortii omul si-o stabileste inca de cand e viu. Pana la urma e vorba de o capacitate pe care o au, de a face din nimic - totul si din tot - nimic, fara sa gandeasca la urmari si la prejudecati marunte tipice omului de rand.
Kurt se numara printre cei care alcatuiesc Club 27, despre fenomenul asta poti afla mai multe aici.
  • Florin D

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2006
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Am ramas surprins ca pe un astfel de forum se gaseste scris "EMO" Smile.
De cele mai multe ori, societatea ca notiune generala, e de condamnat. Unii se imbraca si se poarta ca aderati (sau deraiati) in aceasta miscare doar de dragul diversitatii, dar o parte considerabila ajung la aceste manifestari ca urmare a unor situatii familiale/sociale precare. Il vad un drept un liman salvator, unde isi gasesc si altii "persecutati" de aceleasi probleme. E trist ca se ajunge uneori la gesturi de maxima imprudenta, ca altfel nu ar fi fost luati in seama in asa masura.
Numai bine !
  • Lorand

  • Mesaje scrise: 1,375
  • Locatie: Mures
  • Masina: Corsa 1997 X14SZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Aug 2008

  • Mesaj Privat
copiaza la exterior un stil M.Manson. jur ca daca purdanul meu o sa inceapa cu emo si porcarii il bat de ii cad plombele. La 15-16ani au saptespe mii de cercei in gura si nas ,limba cu sarma si toate prostiile.Si cand vezi un baiat...un baiat sanatos....cu par lung,vopsit negru ,taiat in scari si in draq stie cum,vopsit ca o cioara la fata si la unghii....atunci vine sa-ti dai cu capul de pereti.ca dupa un timp incepe de la mult machiaj purdanu sa creada ca e de sexul celalalt si isi schimba vocea,devine mai feminist,si incepe sa aiba un stil homo. WTF?parintii unde-s?cum lasa sa se denormalizeze asa?
Skip ads

  • alleks

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie: Dolj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Sep 2008

  • Mesaj Privat
Florin D a scris:Am ramas surprins ca pe un astfel de forum se gaseste scris "EMO" Smile.

Same here.
Vedem atâþia copii emo peste tot pentru simplul fapt cã e un trend. Iar majoritatea au impresia cã ar fi cool dacã s-ar îmbrãca ºi comporta emo. În altã ordine de idei, unora le place ideea.
Oricum, am aflat de curând cã nu toþi care se îmbracã în felul ãla sunt emo. Cicã unii ar urma stilul funky. heh. Very Happy
  • mark

  • Mesaje scrise: 1,429
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Vectra 1999 X20XEV
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jan 2008

  • Mesaj Privat
Am sa postez un link catre blog-ul unui "EMO", am primit astazi mesajul pe mess si am considerat ca trebuie sa vedeti si voi in ce hal poate ajunge un om. Va avertizez ca imaginile sunt socante, cei care aveti probleme cu "motorasul" mai bine nu accesati urmatorul link!
Blogu’ lu’ o cartita…
DOAMNE AJUTA-L !
  • mocca

  • Mesaje scrise: 512
  • Locatie: Iasi
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Oct 2007

  • Mesaj Privat
uhhhhh....infiorator...cei cu motorasu la relanti sa se abtina sa vada linku' Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
  • sorin666

  • Mesaje scrise: 3,893
  • Locatie: outside Manell's Land
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mai 2004

  • Mesaj Privat
Inca o proba ca daca nu merge cu binele, o ciomageala extrema (plus inscrierea illico-presto la un liceu militar...) nu poate decat sa aiba efecte benefice... Sa vezi daca mai are timp acolo sa-si faca unghiile ca poponarii...
Daca ar fi fost fiul meu, ar fi fost bagat in spital de atatea ori ar fi fost necesar ca sa "se vindece" Embarassed
Skip ads

  • gaby_ice

  • Mesaje scrise: 308
  • Locatie: Arad
  • Masina: Vectra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Mar 2008

  • Mesaj Privat
Christoase ,unde sunt parintii acestor copii? Na` sa mai zica unu ca nu-i intelege nimeni pe emo ,ce sa intelegi mai nene !pai da uitativa un pic la ei (sau el)si atunci mai se trezeste cate unu sa zica ca suntem denaturati si nu-i intelegem ,..lasa-ma .
  • biela-manivela

  • Mesaje scrise: 2,912
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Vectra 2003 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Prostanu' si-a facut si poze ca sa se laude cu cat poate el suferi. Ca degeaba esti in curent daca nu te vede lumea cat de adanc ai intrat in curent.
  • sorin666

  • Mesaje scrise: 3,893
  • Locatie: outside Manell's Land
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mai 2004

  • Mesaj Privat
Lasa ca o sa i-o puna recidivistii in puscarie, atunci o sa-i dea seama "pe pielea lui" cat de adanc se poate intra... Rolling Eyes
  • Maverick

  • Mesaje scrise: 1,186
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2003 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Mai 2006

  • Mesaj Privat
Pe cuvant, decat sa-si taie mainile, picioarele si ce si-or mai taia, mai bine si-ar taia capul cu totul.

E ceva de inteles in atitudinea asta? Nu cred. Astia ar trebui internati intr-o clinica de psihiatrie si lasati acolo cat or trai, inchisi bine.
  • Tazman

  • Mesaje scrise: 254
  • Locatie: Alba
  • Masina: Frontera 1997 X20SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Mai 2008

  • Mesaj Privat
Cuvintele sunt de prisos..........
  • Kmc0smin

  • Mesaje scrise: 569
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2008 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Feb 2008

  • Mesaj Privat
am vazut pozele de blogul de mai sus si am ramas stupefiat, nu credeam ca se poate asa ceva, yo vad destui emo pe bune cu ceva taieturi da' asa ceva e grav , vad la mine in scoala , ii vad pe cei de la liceele din apropiere si nus in halul asta . off-topic decat un emo mai bine un manelist incult:D
  • hot
  • ***
  • 835 mesaje
  • din 29 Jul 2007
  • Vectra 2007 Z-1.9-DT
  • Botosani
  • hot

  • Mesaje scrise: 835
  • Locatie: Botosani
  • Masina: Vectra 2007 Z-1.9-DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Jul 2007

  • Mesaj Privat
Eu unul nu am nimic cu nici o miscare din asta....dar astia ,,EMO ce bataie le-as trage de nu s-ar mai taia ei singuri(chiar ieri am vazut unul din asta si am avut asa un imbold sa ii dau vreo 2)
  • biela-manivela

  • Mesaje scrise: 2,912
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Vectra 2003 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Sa-i impuscam ca sa nu se mai chinuie?
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR