Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel - Classics
  3. Opel Kadett
  • Nofear

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Aug 2005

  • Mesaj Privat
Salut as avea si eu nevoie de niste sfaturi legate de un magazin de piese mai okei si totodata un service. Trebuie sa segmentez motorul , sa shimb bendixul si sa rezolv niste scurgeri de ulei pe la semeringuri , ah si sa nu uit cred ca am ulei in apa....
Masina este un Kadett 1.3 cu motor 13nb , ma gandeam ca totusi poate ar fi mai indicat sa schimb motorul cu totul? Nu stiu ce sa zic. Problema cu service e simpla , ex mecanicul meu de la dacie nu poate sa ma ajute fiind deja octagenar Smile si e de munca la motor. Am dat o tura de serviceuri si preturile au variat in 7 si 15 MILioane manopera .... nu stiu ce sa mai fac sa imi rup tricoul de pe mine sa nu sara mecanicii chiar asa la pret... parca sunt nebuni , nu se uita la masina , la mine ... offf in fine .
Va rog sa ma indrumati si pe mine macar cu niste preturi informative sau sfaturi.
Multumesc anticipat camarazi si camarade posesori\oare de kadett.
  • roBERT

  • Mesaje scrise: 1,724
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Mai 2004

  • Mesaj Privat
Acceseaza link-ul urmator si vei gasi cateva informatii interesante https://www.clubopel.com/viewtopic.php?t=1655
Pentru mai multe informatii foloseste functia "cautare"
Bafta,
  • Nofear

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Aug 2005

  • Mesaj Privat
mda , am folosit cu succes inainte sa postez functia"cautare" dar nu am gasit nimic despre un service decent , s-au cat ar costa manopera la asa ceva.Insa m-am convins ca trebuie sa iau piesele de la karma desi radiator tot de acolo am cumparat pur intamplator Smile.Multumesc
  • roBERT

  • Mesaje scrise: 1,724
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Mai 2004

  • Mesaj Privat
Pentru ca esti la inceput, am folosit din nou functia cu pricina si uite ce am gasit incerca sa dai un telefon pentru a afla preturile la manopera:
CatalinE a scris:Daca poti ajunge la Bucuresti incearca la:
Promotor International 021-326.31.28 (doar pe baza de programare).

In general se pricep la multe, dar vorbeste concret cu ei ce te intereseaza.


Alt service mai bun pe Opel am inteles ca ar fi : SERVIMPEX CAPRITA SRL Bucuresti, Str. Virgil Plesoianu nr.93, 2241518, 2241519

Na, ca nu vreau sa le fac reclama! dar poate te ajuta..


Si mai multe detalii vei gasi "urmarind" link-ul urmator https://www.clubopel.com/vie...t=98&start=50
  • Nofear

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Aug 2005

  • Mesaj Privat
Da , Smile.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel - Classics
  3. Opel Kadett

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR