Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • Mircea KDT

  • Mesaje scrise: 336
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jan 2005

  • Mesaj Privat
deci, avem doua saptamani sa ne decidem intre Blaga si Oprescu. Hai sa vedem care sunt preferintele membrilor forumului, eventuale argumente pro si contra.
Skip ads

  • mihai_b

  • Mesaje scrise: 746
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2003 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Feb 2008

  • Mesaj Privat
am votat primu'....mircea, tu ca initiator al acestui topic puteai sa dai un exemplu si sa votezi...Smile....sau m-am inselat? Very Happy...uateva
  • Mircea KDT

  • Mesaje scrise: 336
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jan 2005

  • Mesaj Privat
pai nu am vrut sa influentez prin votul meu prim pe cineva si nici sa se interpreteze ca urmaresc sa fac campanie unuia sau altuia.

dar, sa-mi spun parerea totusi. Il prefer pe Blaga, fara sa fiu un sustinator vehement din cateva motive. In primul rand are un spate un partid care il va ajuta sa-si puna in practica proiectele. Daca iese Oprescu, aceasta va fi la mana celorlalte partide majoritate in Consiliul General si va trebuie sa cante cum ii joaca acestea. amintiti-va cand era Basescu primar. PSD nu ii vota nici un prioiect si se tot certau in sedintele de Consiliu si noi aveam de suferit.
Doi, il asociez pe Oprescu cu Iliescu, iar pe individul asta eu nu-l indragesc deloc. Cand ma gandesc la Iliescu (mai ales in contextul asta) imi vine in minte faza cand multumea minerilor pentru "binele" facut bucurestenilor.

Blaga pe de alta parte mi s-a parut cam sters in campanie si nu am auzit planuri marete de la el. ma gandesc totusi ca are ceva experienta in administratie. de asemenea, numele lui nu a fost asociat cu mita si coruptie pana acum (corectati-ma daca gresesc), pe cand Oprescu a avut multe de explicat, ba cu teza de doctorat (parca) ba cu semnaturile false si ce-o mai fi si nu am aflat.
Blaga este lipsit de carisma in comparatie cu Oprescu. Cred ca Oprescu a ajuns in turul doi datorita carismei, un oarecare val de simpatie caci s-a creat impresia ca i se pun bete in roate sa nu candideze si a faptului ca pozeaza in independent.

oricine ar iesi sper sa faca ceva totusi cu Bucurestiul. Imbunatatirea traficului mi se pare prioritara ca tot suntem pe forum auto. Dintr-un trafic fluent deriva si un oras mai curat. Daca se reduce timpul petrecut in trafic vom respira si un aer mai curat.


Ultima modificare facuta de Mircea KDT la Lun 02 Jun, 2008 9:31 am
  • mihai_b

  • Mesaje scrise: 746
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2003 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Daca ar fi atat de simplu precum in vorbe Sad...pana la urma sunt convins ca ar trebui implicata mai mult societatea civila in chestii d-astea...eniuei...eu mi-am exprimat punctul de vedere.Si asa cum mi l-am asumat in 2004, asa mi-l asum si acum
Skip ads

  • ktapet

  • Mesaje scrise: 485
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Zafira 2007 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mai 2005

  • Mesaj Privat
ar fi o mare rusine pentru bucuresteni sa iasa omul lui iliescu primar.
  • Corsafuhrer

  • Mesaje scrise: 869
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2003 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Mai 2006

  • Mesaj Privat
Blaga, exact pt. motivele enumerate mai sus, plus cele pe care le-am aratat in celalalt topic:
- a facut treaba buna ca ministru de interne si are habar de administratie, spre deosebire de doctor, care in afara de mistocareala ieftina nu stie prea multe lucruri si viseaza autostrazi zburatoare si ozn-uri;
- avand exemplul primarului Negoita, imi permit sa cred ca ar putea face si el treaba buna, avand si CGMB in spate;
- nu e omul lu' ilici si nu e nici pui de securist;
- e ardelean.
  • mihai_b

  • Mesaje scrise: 746
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2003 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Feb 2008

  • Mesaj Privat
totusi, curios un fapt:vad 6 voturi blaga, 5 oprescu...dar niciun comentariu pro-oprescu...oare cei ce voteaza cu doctorul nu au nimic de spus?hai fratilor ca nu va taie nimeni capul...sa vedem ce aveti si voi de spus
  • Corsafuhrer

  • Mesaje scrise: 869
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2003 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Mai 2006

  • Mesaj Privat
ktapet a scris:ar fi o mare rusine pentru bucuresteni sa iasa omul lui iliescu primar.

Le e si lor rusine si se ascund Laughing . Oricum, perfect de acord ca ar fi rusinos pt. noi bucurestenii un astfel de rezultat.
Skip ads

  • ovidium

  • Mesaje scrise: 1,016
  • Locatie: Ploiesti
  • Masina: Astra 2001 Z16SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Jan 2006

  • Mesaj Privat
Hehehe...
io-s unul din aia pro-Oprescu.
Dar nu pentru ca as fi pro, ci pur si simplu pentru ca eu cred ca el o sa iasa...
Daca as fi sa votez - desi nu stau in Buc....nu as vota deloc...
Ceea ce am si facut aici, acasa - n-ai cu cine... Smile
Revenind - Blaga stiu (din ziare) ca are o gramada de clienti de servit daca iese primar - ca si base, ca si Videanu, si ceilalti dinaintea lor...
Oprescu are sigur si el, da n-am auzit inca nimic.
Oricum sunt o apa si-un pamant...politicieni de Dambovita
  • Mircea KDT

  • Mesaje scrise: 336
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jan 2005

  • Mesaj Privat
pai oprescu a recunoscut ca e sprijinit in campanie cu bani de mai multi oameni de afaceri, printre care se numara si Bobic.
Are si Oprescu clienti de servit ca toti dintre ei de altfel.
Problema nu e asta, problema este sa faca si treaba pe langa servitul clientilor.
In Bucuresti se tot pune asfalt in fiecare an dar asfaltul ala parca e plastilina si trebuie altul in fiecare an! Daca tot se impart lucrarile astea pe criterii politice macar sa faca treaba buna, nu lucru de mantuiala ca sa trebuiasca asfaltare in fiecare an, sa mai ia alti bani. Este doar un mod modern de a fura.
  • rastafarianul

  • Mesaje scrise: 513
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Sep 2006

  • Mesaj Privat
Vot Blaga. Majoritatea in Consiliul General e reprezentata de PD-L. Daca iese Oprescu, de acum inainte, patru ani, nu vom vedea nimic concret facut in capitala.
Pacat ca lumea nu intelege ca atat Consiliul cat si Primarul trebuie sa aiba aceeasi coloratura politica, altfel isi vor da la "gioale" pe banii nostri inca patru ani de acum.
  • mihai_b

  • Mesaje scrise: 746
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2003 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Feb 2008

  • Mesaj Privat
si totusi oprescu preia conducerea...hmm
Skip ads

  • ktapet

  • Mesaje scrise: 485
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Zafira 2007 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mai 2005

  • Mesaj Privat
ma adresez celor cel sustin pe oprescu - inelul median al capitalei paralel cu autostrada nord-sud - ne puteti lumina si pe noi ceilalti, ce a vrut oprescu sa spuna cu asta?
multumesc
  • corsablue

  • Mesaje scrise: 2,576
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Corsa 2005 Z13DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Feb 2008

  • Mesaj Privat
desi nu sunt din bucale aleg blaga. are experienta in administratie comparativ cu oprescu, dar asta nu-l face mai bun; si totusi capitala arata ca un ... nu mai avem timp de experiente. modul in care a gestionat afacerile interne in calitate de ministru(manager general) ma fac sa-l aleg pe blaga. poate vom intelege la un moment dat ca nu mai putem fi sentimentali si doar pragmatismul ne scoate din "galeata". ce argument pueril citeam despre oprescu: "e omul lui ilici" sau blaga "nu e securist". domnii mei undeva in moldova pe langa roman intr-o comuna e primar acelasi om de mult timp. in primii 4 ani si-a dezvoltat afacerile personale, in urmatorii 4 ani a adus gazul, apa curenta, canalizarea; in urmatorul mandat a facut drumurile, iluminatul public, scoala si altele. sloganul lui (dupa primul mandat) era: fratilor eu am deja; ala de vine dupa mine o sa vrea sa aiba si el si voi o sa tooot asteptati. asta asa ca o pilda. poate mi-am permis prea mult... sa-mi fie iertat.
  • Bogeyman

  • Mesaje scrise: 235
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Ascona 1985
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Mai 2007

  • Mesaj Privat
videanu a avut consiliu si tot n-a facut nimic, oprescu e paralel cu administratia, un oras nu se conduce ca un spital (ca sa nu mai zic ca e omu' lu' ilici, ceea ce-mi provoaca voma), blaga a fost vames (need I say more?), casa de 800k euro, imprumuturi de alte sute de mii, omul lui base. Toti sunt murdari, toti au de platit datorii din banii si sperantele noastre. Asa ca nu mai stati incordati, oricine ar iesi dintre astia de-au ramas, nu ne asteapta nimic bun. Inca 4 ani pierduti, noi sa fim sanatosi (sau copiii nostri, presupunand ca ar fi atat de masochisti incat sa-si doreasca sa traiasca in porcaria asta de oras/tara).
  • nigab

  • Mesaje scrise: 254
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2000 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Mar 2006

  • Mesaj Privat
Oprescu si atat
  • rastafarianul

  • Mesaje scrise: 513
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Sep 2006

  • Mesaj Privat
Bogeyman a scris:videanu a avut consiliu si tot n-a facut nimic, oprescu e paralel cu administratia, un oras nu se conduce ca un spital (ca sa nu mai zic ca e omu' lu' ilici, ceea ce-mi provoaca voma), blaga a fost vames (need I say more?), casa de 800k euro, imprumuturi de alte sute de mii, omul lui base. Toti sunt murdari, toti au de platit datorii din banii si sperantele noastre. Asa ca nu mai stati incordati, oricine ar iesi dintre astia de-au ramas, nu ne asteapta nimic bun. Inca 4 ani pierduti, noi sa fim sanatosi (sau copiii nostri, presupunand ca ar fi atat de masochisti incat sa-si doreasca sa traiasca in porcaria asta de oras/tara).


In consiliul general al capitalei, sub administratie lui Videanu ,la momentul actual sunt 45 de consilieri, din care 18 PD, 15 PNL, restul pana la 45 impartiti intre PC si PRM.
Dupa cum vad eu lucrurile la TV, vor fi inca 4 ani de scandaluri si nesimtiri.
Cat de tare ne meritam soarta.
Ca sa intruneasca majoritatea, PD-ului i-ar fi trebuit mai mult de 18 consilieri.
  • rastafarianul

  • Mesaje scrise: 513
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Sep 2006

  • Mesaj Privat
Bogeyman a scris:videanu a avut consiliu si tot n-a facut nimic, oprescu e paralel cu administratia, un oras nu se conduce ca un spital (ca sa nu mai zic ca e omu' lu' ilici, ceea ce-mi provoaca voma), blaga a fost vames (need I say more?), casa de 800k euro, imprumuturi de alte sute de mii, omul lui base. Toti sunt murdari, toti au de platit datorii din banii si sperantele noastre. Asa ca nu mai stati incordati, oricine ar iesi dintre astia de-au ramas, nu ne asteapta nimic bun. Inca 4 ani pierduti, noi sa fim sanatosi (sau copiii nostri, presupunand ca ar fi atat de masochisti incat sa-si doreasca sa traiasca in porcaria asta de oras/tara).


@Bogeyman, in consiliul general al capitalei, sub administratie lui Videanu ,la momentul actual sunt 45 de consilieri, din care 18 PD, 15 PNL, restul pana la 45 impartiti intre PC si PRM. Ca sa ai majoritatea, trebuiau mai mult de 18 consilieri.
Dupa cum vad eu lucrurile la TV, vor fi inca 4 ani de scandaluri si nesimtiri.
Cat de tare ne meritam soarta.
Ca sa intruneasca majoritatea, PD-ului i-ar fi trebuit mai mult de 18 consilieri.
  • dornit

  • Mesaje scrise: 256
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Zafira 2007 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Feb 2008

  • Mesaj Privat
oprescu... e timpul ca bucurestiul sa fie condus de un bucurestean...
  • Bogeyman

  • Mesaje scrise: 235
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Ascona 1985
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Mai 2007

  • Mesaj Privat
Bun, videanu adriean are 18 consilieri de la partidul lui, oprescu, daca iese, cati consilieri va avea? ai zis bine, oricum o dai, vom avea inca 4 ani de certuri, timp in care o sa ne moara neuronii in trafic, o sa inhalam praf din marele santier care e capitala, o sa citim despre tunuri date de baietii destepti etc.
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Chestionar

Blaga sau Oprescu
Blaga 40%
Oprescu 59%
92 voturi

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR