Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  • alxgudea

  • Mesaje scrise: 479
  • Locatie: Cluj Napoca
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Jun 2006

  • Mesaj Privat
prieteni,
in urma unui contact mai dur cu solul patriei (a se citi aruncata cu multa nervozitate de catre copil pe jos) cheia mea de contact s-a desfacut- partea de la baza cu lama cheii si cea cu partea de telecomanda de deschidere inchidere a usilor (deh, oricum era deja destul de forjata cheia asta deoarece am avut mici probleme cu bateria si soclul bateriei- deschisa de multe ori in ultimele 2 saptamani..)
ei, incercand sa o pun la loc (cum dealtfel am mai facut de mai multe ori) am constata ca partea de la baza nu mai are clema de plastic (sageata roz) care facea inchiderea in lacasul de pe partea cu telecomanda (sageata albastra) si ca urmare a acestui fapt raman destul de des cu chia in contact si cu partea de telecomanda in mana cand vreau sa ies din masina...



acuma problema mea ar fi...ce rezolvare s-ar putea gasi pentru acest mic defect...trebuie schimbata cheia cu totul? gasesc undeva numai partea de carcasa si sa pun eu la loc chipul si placa de la telecomanda? despre ce sume s-ar vorbi?
la reprezentanta opel ar fi posibila asemenea schimbare? merita?
multumesc de ajutor,
alex
Skip ads

  • pif

  • Mesaje scrise: 1,320
  • Locatie: Gaesti/Dambovita
  • Masina: Vectra 2001 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Nov 2004

  • Mesaj Privat
Aceeasi pb o am si eu la randul 2 de chei. O sa incerc rezolvarea ei cand o sa am nevoie de ea.
  • Vasile59

  • Mesaje scrise: 63
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2007 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Dec 2007

  • Mesaj Privat
se poate face la repezentanta alta cheie cu totu ...dar ii cam piperat pretul...dak nu ma insel si tin bine minte stiu pe cineva care a dat in jur de 2 mil jumate aproape 3 pe o cheie...asa scump pt k este ceva de lucru pe chip
  • alxgudea

  • Mesaje scrise: 479
  • Locatie: Cluj Napoca
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Jun 2006

  • Mesaj Privat
da...banuiam eu...chestia e ca de fapt eu as avea nevoie doar de carcasa de plastic...restul e perfect functional...a doua cheie o am si eu...in caz de urgenta voi trece la utilizarea ei...oricum mi-a fost de ajutor...
multumesc tuturor,
alex
Skip ads

  • elegance

  • Mesaje scrise: 3,088
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2000 Y 17 DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2006

  • Mesaj Privat
Cheia completa, noua, te usureaza de ~350 ron. Am vazut la um moment dat si carcase de cheie de vanzare pe forum insa, din nou, preturile erau intre 150 si 200 ron. Rolling Eyes Eu as incerca sa o lipesc cu ceva solutie care sa'mi permita dezlipirea relativ usoara, gen SuperGlue de ala eftin Very Happy sau moment.
  • Corsafuhrer

  • Mesaje scrise: 869
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2003 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Mai 2006

  • Mesaj Privat
Poti incerca cu superglue sa maresti un pic marginile telecomenzii, astfel incat sa stea fortat acolo: pui o banda de superglue pe fiecare parte, astepti sa se usuce si bagi fortat.
  • Sso1079

  • Mesaje scrise: 199
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Aug 2007

  • Mesaj Privat
Salut,
Uite aici s-a mai discutat despre asta...
Preturile de acolo sunt cele actuale....deci daca vrei poti sa-ti comanzi doar parte aceea in care e incastrata cheia si cipul.

https://www.clubopel.com/viewtopic.php?t=28695
Skip ads

  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR