Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • Geo89

  • Mesaje scrise: 623
  • Locatie: Braila
  • Masina: Vectra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Sep 2009

  • Mesaj Privat
Dragi colegi,sa nu cumva sa faceti afaceri cu ionutmi,pentru ca s-ar putea sa vreti sa inmatriculati masina lui care este pe Bulgaria acum si o sa aveti surpriza sa fie euro 2,iar taxa e destul de mare!Mie mi-a propus sa facem schimb,iar cand i-am zis sa imi arate o poza cu talonul,a dat inapoi pretinzand ca pe el nu il intereseaza sa o inmatriculeze.Asa ca fiti atenti sa nu luati teapa!Ceretii dovezi si voi!
Skip ads

  • URAGAN

  • Mesaje scrise: 2,811
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2006

  • Mesaj Privat
Si nu crezi ca era mai bine sa fi postat aici: https://www.clubopel.com/vie...21239&start=0 Ca tot vorbesti de un tepar. Evil or Very Mad
  • realcriss

  • Mesaje scrise: 423
  • Locatie: Arges
  • Masina: Astra 2001 1.7dti y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Dec 2008

  • Mesaj Privat
nu stiu ce masina are, dar e regula, orice e inscris pe Bulgaria are (de fapt a avut) taxa prea mare pentru a fi inscrisa in Romania
Nu o sa vezi masini inscrise in Bulgaria cu taxa mai mica de 1000 euro la noi

Un sfat nu cumparati nimic unde se specifaca POMANA sau orice alt sinonim al acestui cuvant.
Un om cu capul pe umeri nu va scrie niciodata in descrierea anuntului asa ceva, stie ca il va jigni pe eventualul cumparator, nimeni nu asteapta pomeni
  • Geo89

  • Mesaje scrise: 623
  • Locatie: Braila
  • Masina: Vectra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Sep 2009

  • Mesaj Privat
URAGAN a scris:Si nu crezi ca era mai bine sa fi postat aici: https://www.clubopel.com/vie...21239&start=0 Ca tot vorbesti de un tepar. Evil or Very Mad
Scz,nu am gasit topicul cand l-am cautat.Mii de scz.Dar m-a enervat la culme omul.Daca se poate muta,ar fi bine sa stie lumea de el.E un om care nu face cinste acestui forum si club.
Skip ads

  • ionutzmi

  • Mesaje scrise: 469
  • Locatie: Giurgiu
  • Masina: Omega 1998 x20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Sep 2008

  • Mesaj Privat
imi rezerv dreptul la replica :
nu iam fortat mana acestui om cu absolut nimic , iam spus ca masina se vinde/schimba pe bulgaria asa cum e inmatriculata in prezent ,
ca trage geo concluzii pripite e dreptul lui .

dupa cum zice si colegu realcris mai sus
orice e inscris pe Bulgaria are (de fapt a avut) taxa prea mare pentru a fi inscrisa in Romania
Nu o sa vezi masini inscrise in Bulgaria cu taxa mai mica de 1000 euro la noi

deci fiecare alege varianta care-l avantajeaza .
  • Geo89

  • Mesaje scrise: 623
  • Locatie: Braila
  • Masina: Vectra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Sep 2009

  • Mesaj Privat
ionutzmi a scris:imi rezerv dreptul la replica :
nu iam fortat mana acestui om cu absolut nimic , iam spus ca masina se vinde/schimba pe bulgaria asa cum e inmatriculata in prezent ,
ca trage geo concluzii pripite e dreptul lui .

Iar eu ti-am zis ca daca o iau vreau sa o inmatriculez,si ti-am zis sa-mi faci dovada cu talonul ca este euro 3,ptr care eu urma sa platesc inmatricularea din diferenta de la tine,sau euro 2 ptr care ar fi urmat sa platesc circa 2000 de euro.Iar tu ai refuzat sa faci dovada.Concluziile le trageti singuri!
  • ionutzmi

  • Mesaje scrise: 469
  • Locatie: Giurgiu
  • Masina: Omega 1998 x20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Sep 2008

  • Mesaj Privat
colegu am pomenit eu ca e E3 ?
din cite imi aduc eu aminte nu am mentionat, pt ca nu stiu .
inceteaza odata ! nu-mi mai aduce acuze nefondate . controleaza-te ...
  • MIMul

  • Mesaje scrise: 536
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2003 z16xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Jul 2008

  • Mesaj Privat
Are dreptate @ionutzmi.Nu scrie nicaieri in anunt ca masina este euro 3.
@Geo89 ai facut vreo afacere cu @ionutzmi si ai luat teapa?Daca nu,ar fi mai bine sa taci din gura si sa nu mai arunci cu afirmatii in stanga si in dreapta.
Ma enervez extrem de tare cand vad persoane ca @Geo89... nu a facut nici o afacere cu respectivul dar stie el ca e tepar....
Skip ads

  • Geo89

  • Mesaje scrise: 623
  • Locatie: Braila
  • Masina: Vectra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Sep 2009

  • Mesaj Privat
MIMul a scris:Are dreptate @ionutzmi.Nu scrie nicaieri in anunt ca masina este euro 3.
@Geo89 ai facut vreo afacere cu @ionutzmi si ai luat teapa?Daca nu,ar fi mai bine sa taci din gura si sa nu mai arunci cu afirmatii in stanga si in dreapta.
Ma enervez extrem de tare cand vad persoane ca @Geo89... nu a facut nici o afacere cu respectivul dar stie el ca e tepar....
Daca erai tu in locul meu ai fi inteles!Omu mi-a propus sa facem schimb de masini plus o diferenta din partea lui,ptr faptul ca masina lui nu e inmatriculata!Am fost incantat ptr ca masina arata bine,nimic de zis,si i-am propus sa vad cat costa taxa de inmatriculare,apoi vb in legatura cu diferenta!Omu a spus ca taxa este mica,si m-am uitat,am calculat pentru euro 3 ca asa spusese,era bine600 euro taxa.Diferenta era de 30 de mil.Apoi eu am vb cu un amic si mi-a spus ca sigur este euro 2 si taxa este pe putin 2000 de euro.Daca nu imi deschidea ochii amicul meu,acum as fi fost tepuit cu vreo 2500 de euro.El asta urmarea.I-am zis sa faca copie de pe talon,si a inceput sa o dea in diverse.Iar tu nu ii lua atata apararea daca nu esti in cunostinta de cauza!
  • MIMul

  • Mesaje scrise: 536
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2003 z16xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Jul 2008

  • Mesaj Privat
@Geo89 eu nu i-au apararea nimanui.
Tu nu ai fost tepuit de el,e drept ca e posibil sa fi luat teapa dar nu ai luat.
Nu ati facut nici o tranzactie deci din punctul meu de vedere nu e tepar.De la vorbe pana la incheierea unei tranzactii e drum lung.
Tepar il poti numi atunci cand ai luat teapa de la el,dar tu nu ai luat.
  • Stefan_BC

  • Mesaje scrise: 2,658
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Zafira 2008 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Oct 2009

  • Mesaj Privat
in primul rand faceti chat ,in al doilea rand depinde ce discutii au avut ei intre ei fiecare trage concluzii pt el(adevarul e undeva la mijloc intotdeauna)
ps:cere sa fie mutat topicul
  • Geo89

  • Mesaje scrise: 623
  • Locatie: Braila
  • Masina: Vectra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Sep 2009

  • Mesaj Privat
Tepar il poti numi atunci cand ai luat teapa de la el,dar tu nu ai luat.[/quote]
Dar daca nu eram eu baiat destept,si el imi dadea 30 mil si faceam tranzactia,aia cum se numea?Eu zic asa,pune-te in locul meu sa vezi cum e!Sa vezi cum e sa fii la un pas sa pierzi 2500 de euro.Eu nu as mai zice nimic.Atentie la neatentie!
Skip ads

  • Geo89

  • Mesaje scrise: 623
  • Locatie: Braila
  • Masina: Vectra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Sep 2009

  • Mesaj Privat
Rog un operator sa mute topicul la unul potrivit!Va multumesc!
  • deleted-5946

  • Mesaje scrise: 1,737
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mai 2007

  • Mesaj Privat
MIMul a scris:@Geo89 eu nu i-au apararea nimanui.
Tu nu ai fost tepuit de el,e drept ca e posibil sa fi luat teapa dar nu ai luat.
Nu ati facut nici o tranzactie deci din punctul meu de vedere nu e tepar.De la vorbe pana la incheierea unei tranzactii e drum lung.
Tepar il poti numi atunci cand ai luat teapa de la el,dar tu nu ai luat.


Oricum, nu e nimic rau in a scoate in evidenta intentiile unui individ.
  • iulian1971

  • Mesaje scrise: 7,081
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Astra 2008 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Dec 2006

  • Mesaj Privat
Geo89 a scris:Tepar il poti numi atunci cand ai luat teapa de la el,dar tu nu ai luat.

Dar daca nu eram eu baiat destept,si el imi dadea 30 mil si faceam tranzactia,aia cum se numea?Eu zic asa,pune-te in locul meu sa vezi cum e!Sa vezi cum e sa fii la un pas sa pierzi 2500 de euro.Eu nu as mai zice nimic.Atentie la neatentie![/quote]

Salut.
Nu-i nevoie sa te aprinzi asa. Multa lume circula cu masini inscrise in Bulgaria fara nici un fel de problema. Omu` nu ti-a spus ca masina e inmatriculata in Romania. Poti verifica la RAR cat este taxa de inmatriculare inainte sa faci tranzactia (daca vrei neaparat s-o inscrii in Romania).
La fel de bine poti circula cu nr. de Bulgaria.
Bafta la schimb.
  • iulian1971

  • Mesaje scrise: 7,081
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Astra 2008 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Dec 2006

  • Mesaj Privat
Geo89 a scris:Tepar il poti numi atunci cand ai luat teapa de la el,dar tu nu ai luat.

  • SUPERDRAGOS

  • Mesaje scrise: 2,680
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Frontera 2001 3.O DI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Aug 2007

  • Mesaj Privat
Nu stiu de ce s-a dat inapoi,dar cred ca si eu m-as da daca cineva ar vrea sa imi faca o copie la talon...Mai ales ca acolo nu scrie ce euro e..Nici macar daca e benzina, sau diesel..
  • Geo89

  • Mesaje scrise: 623
  • Locatie: Braila
  • Masina: Vectra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Sep 2009

  • Mesaj Privat
SUPERDRAGOS a scris:Nu stiu de ce s-a dat inapoi,dar cred ca si eu m-as da daca cineva ar vrea sa imi faca o copie la talon...Mai ales ca acolo nu scrie ce euro e..Nici macar daca e benzina, sau diesel..

I-am cerut sa-mi dovedeasca printr-o poza de pe talon,sau sa-mi zica sa tipul motorului ori seria sasiului.Nu i-am cerut nici o copie.I-ar poza de pe talon putea sa o faca doar in dreptul seriei.Alte date nu ma intereseaza.Nu scrie euro pe talonul de romania,dar in rest stiti voi?
  • denisCT

  • Mesaje scrise: 1,408
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2001 Z16SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Sep 2007

  • Mesaj Privat
defapt scrie euro pe talonul de romania si nu scrie pe cel de bulgaria...
  • ionutzmi

  • Mesaje scrise: 469
  • Locatie: Giurgiu
  • Masina: Omega 1998 x20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Sep 2008

  • Mesaj Privat
Geo89 ...ce ti-am facut frate de ce ataci atat ?ti-am dat in cap ?ti-am furat masina ?
la urma urmei a fost o simpla discutie .
denisct are dreptate !
din partea mea consider discutia incheata si asa ti-am acordat prea mult timp!
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR