Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • pascaru_val

  • Mesaje scrise: 1,430
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Jun 2005

  • Mesaj Privat
Am vazut noua serie 7 de la bmw pe alb, 750i, nu am poze ca nu aveam aparatul la mine, dar arata bestial cel putin stopurile, m-am uitat lung dupa el si cind a intors, parca era pe role si interiorul, e best in class - parerea mea si nu sunt fan bmw Very Happy
sunt fan astra (noua astra).
Skip ads

  • slickest

  • Mesaje scrise: 393
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Mar 2008

  • Mesaj Privat
hehe eu am vazut unu inca de asta vara dar asta nu e de mirat la noi Smile
  • roxana87

  • Mesaje scrise: 283
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Astra 1995
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Dec 2009

  • Mesaj Privat
da ce cauta prezentarea unui bmw la opel?speram sa ne arati ceva opel frumusel Wink
  • YuriRO

  • Mesaje scrise: 424
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Apr 2008

  • Mesaj Privat
E la sectiunea "Am vazut..."! Daca omu' a vazut un BMW si nu un Opel...asta este, se accepta! Smile
Skip ads

  • pascaru_val

  • Mesaje scrise: 1,430
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Jun 2005

  • Mesaj Privat
Pe mine m-a uimit cit de bine arata (acel) seria 7, chiar dak nu era un Opel.
M-a uimit si pt ca era un BMW care dpdv al designului inafara de M3 si seria 6 nu imi place nimic in mod deosebit.
Pur si simplu am ramas cu privirea dupa el si cu gindul citeva minute.
Faptul ca nu imi place designul BMW-urilor care mi se pare monoton, nu inseamna ca neg calitatile sportive, tehnice etc a acestei marci. Am condus un 530xd si mi-a facut placere, dar ca design nu gaseam nimic deosebit care sa ma marcheze intr-un fel.
Seria 7 noua pur si simplu mi-a placut de la prima vedere, iar designul interior -luxul mi s-a parut peste ..orice vazut de mine pina acum si ma refer la S class si A8. Designul interior l-am vazut cu alta ocazie.
Si cred ca pot zice de bine pt ca Opel inca nu face masini in gama asta, nu?
Si mai e ceva care ma surprinde, de ceva vreme imi plac f mult masinile albe, mari si eventual cu capota neagra (panorama) pt ca acum sa zic vreo 4 ani "nu dadeam 2 bani" pe ele.



  • fnf bogdan fnf

  • Mesaje scrise: 452
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Dec 2007

  • Mesaj Privat
Seria 7 este ? am mers langa unul in Bucuresti si nu stiam ce este , nu avea nici o emblema pe spate !

O adevarata limuzina !
Frumos
  • zafira 2002

  • Mesaje scrise: 11
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Jun 2008

  • Mesaj Privat
eu am vazut unul inca din vara 2008....eram in germania.Era inca in faza de teste
  • stphyz

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Prahova
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Dec 2009

  • Mesaj Privat
frumos rau dar tot mai bun e opelul meu daca l vand i mi iau vre o 2 serii 7 din astea si in plus cati km fac eu cu un plin face seria 7 cu vre o 2
Skip ads

  • Cypher

  • Mesaje scrise: 317
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2008 Z16XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Jan 2009

  • Mesaj Privat
stphyz a scris:frumos rau dar tot mai bun e opelul meu




Hai sa nu exageram exagerat Smile .
  • Stefan_BC

  • Mesaje scrise: 2,658
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Zafira 2008 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Oct 2009

  • Mesaj Privat
de vazut l-am vazut cu totii dar nu stiam ca bmw seria 7 nu are in dotare cric ,cheie de roti si roata de rezerva,ele vin din fabrica cu cauciucuri runflat
  • Stefan_BC

  • Mesaje scrise: 2,658
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Zafira 2008 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Oct 2009

  • Mesaj Privat
stphyz a scris:frumos rau dar tot mai bun e opelul meu daca l vand i mi iau vre o 2 serii 7 din astea si in plus cati km fac eu cu un plin face seria 7 cu vre o 2

fiecare isi lauda marfa ,dar cum a zis si colegul de mai sus bmw tot bmw ramane,nu am apucat sa condut o asemenea masina ,dar in schimb am avut fericita ocazie sa conduc un MERCEDES S35 cu nici un tip de opel,ma indoiesc ca bmw e mai prejos,
PS: si eu sunt un fan opel dar asta nu inseamna sa comparam u opel astra bertone cu un ferrari sau o insignia cu un bmw seria 5
  • MIMul

  • Mesaje scrise: 536
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2003 z16xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Jul 2008

  • Mesaj Privat
pascaru_val a scris:e best in class - parerea mea si nu sunt fan bmw Very Happy

Best in class dupa S Classe desigur.
Fiecare marca are locul ei,iar locul BMW-ului este dupa Mercedes-Benz.
Imi place si BMW-ul dar sa nu uitam cine face legea pe sosele.
Skip ads

  • slickest

  • Mesaje scrise: 393
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Mar 2008

  • Mesaj Privat
La motoare sigur nu face Mercedes legea Very Happy
  • elegance

  • Mesaje scrise: 3,088
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2000 Y 17 DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2006

  • Mesaj Privat
Say what? Worlds Most Powerful Production Sedan iti spune ceva? Smile
  • Moshuuuu

  • Mesaje scrise: 678
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2003 Z16XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Mar 2008

  • Mesaj Privat
BMW-u bate la fundulet mercedes-u Wink vezi top gear cum face un 760iL un S 63 AMG ..drift linie dreapta...confort tot!
  • elegance

  • Mesaje scrise: 3,088
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2000 Y 17 DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2006

  • Mesaj Privat
Chiar trebuie sa aduc in discutie ce facea bmw in '90 cand mercedes avea motoare mai puternice decat cele produse de bmw in 2010? Rolling Eyes Mai documentati-va inainte sa aruncati cu noroi in inventatorul centurilor cu pretensionari, airbagului, ABS-ului, ESP-ului, ETC... Wink
760 e cel mai puternic bmw la ora actuala. E normal sa bata S63AMG care e un V8 aspirat... Din pacate pt. bmw, 6,3 V8 nu e cel mai puternic motor de la mercedes, cei de la top gear au "uitat" sa mentioneze acest lucru. Exista 6.0 biturbo V12 care matura pe jos cu orice ar arunca bavarezii in el. Si inca nu am adus vorba de mercedesul ala negru cu capacul de motor rosu... Embarassed
Si daca tot ne documentam din TopGear, fiind un mare fan al emisiunii, am gasit si eu niste pareri legate de varful de gama de la bmw:
TopGear.com a scris:Comfort

New suspension that can cycle between Comfort, Normal, Sport, and Sport Plus is a boon, but the big Seven never really settles in any of the modes. There's too much wind noise, too much bobble and far too much tweakery through the steering - the old car was better. Ooops. Still, we're talking about degrees of issues - it's lovely if you've come from, say, a 5-Series, but Merc S-Class owners won't be impressed.


TopGear.com a scris:Until they sort the ride and drive issues, the Merc S-Class is better. Simple as that.

  • MIMul

  • Mesaje scrise: 536
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2003 z16xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Jul 2008

  • Mesaj Privat
slickest a scris:La motoare sigur nu face Mercedes legea Very Happy

Hai sa ne uitam cine e in varful topului la fiabilitatea motoarelor/masinilor,si pe urma mai stam de vorba.Deaia e plina Germania de taxiuri BMW,ca sunt mai fiabile ca MB Laughing
Comparatia dintre BMW 760Li si S63 AMG nu mi se pare corecta.Daca au luat varful de gama de la BMW trebuia sa ia si varful de gama de la MB (S65 AMG),atunci mi se parea o comparatie corecta.Era v12 vs. v12 nu v12 vs. v8.
In fine,fiecare cu parerea si gusturile lui.
Apropo,motorul de pe MB S63 AMG este cel mai puternic motor v8 aspirat din lume.


Ultima modificare facuta de MIMul la Lun 04 Jan, 2010 12:29 am
  • Moshuuuu

  • Mesaje scrise: 678
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2003 Z16XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Mar 2008

  • Mesaj Privat
asta au testat cei de la top gear pe pista..
  • Stefan_BC

  • Mesaje scrise: 2,658
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Zafira 2008 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Oct 2009

  • Mesaj Privat
in primul rand tin sa l corectez pe un coleg ABS TCS ESP au fost inventate de bosh la cererea volvo plus de asta la motorizari stau bn amandoi dar bmw e mult mai sportiva decat mecedesul, cei de la mercedes mergand mai mult pe ideea de a crea confort si lux
mercedesul are garantat motorul 1 milion de km lucru testat nu de mine ci de cei din domeniu(am sa gasesc documentarul si am sa l postez)
ca sa nu fim off topic la noul bmw seria 7 e doar un face lift nimic mai mult aceleasi motorizari,etc.;pe cand mercedesul intotdeauna avenit cu ceva nou parerea mea daca gresesc va rog sa ma corectati
  • slickest

  • Mesaje scrise: 393
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Mar 2008

  • Mesaj Privat
MIMul a scris:
slickest a scris:La motoare sigur nu face Mercedes legea Very Happy

Hai sa ne uitam cine e in varful topului la fiabilitatea motoarelor/masinilor,si pe urma mai stam de vorba.Deaia e plina Germania de taxiuri BMW,ca sunt mai fiabile ca MB Laughing
Comparatia dintre BMW 760Li si S63 AMG nu mi se pare corecta.Daca au luat varful de gama de la BMW trebuia sa ia si varful de gama de la MB (S65 AMG),atunci mi se parea o comparatie corecta.Era v12 vs. v12 nu v12 vs. v8.
In fine,fiecare cu parerea si gusturile lui.
Apropo,motorul de pe MB S63 AMG este cel mai puternic motor v8 aspirat din lume.


de cate ori a castigat BMW titlul de motorul anului? deci... la motoare nu au ce sa le faca iar motorul din punctul meu de vedere face 90% din masina.punct.
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR