Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • Tutzi

  • Mesaje scrise: 9
  • Locatie: Oradea
  • Masina: Astra 1994 X16SZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Dec 2005

  • Mesaj Privat
Buna ziua. As vrea sa stiu care este procedura de inmatriculare a unei masini aduse din ungaria. Masina va fi adusa cu numerele ei originale de ungaria (nu cu numere Z).
  • Sso1079

  • Mesaje scrise: 199
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Aug 2007

  • Mesaj Privat
Salut,

In principiu ar trebui sa fie aceeasi procedura ca si in cazul masinilor aduse din restul Europei (Germania, Olanda, Franta.....). Nu cad de ce ar trebui sa fie """alta""" procedura...
Eventual du-te pe Republicii la un birou de copiat acte, si intreaba-le pe fetele de acolo, ele sigur stiu....
  • Tutzi

  • Mesaje scrise: 9
  • Locatie: Oradea
  • Masina: Astra 1994 X16SZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Dec 2005

  • Mesaj Privat
Eu vreau sa aduc aici masina cu nr lui originale de ungaria cu care circula acolo si apoi sa ii trimit numerele de la masina inapoi ca sa poata radia masina !
  • phyton

  • Mesaje scrise: 232
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Jun 2008

  • Mesaj Privat
Procedura este la fel pentru toate tarile membre UE! Daca doresti sa mai mergi cu numerele ei in RO ar fi bine sa faci o intelegere notariala cu cel care o vinde, in sensul ca masina este data in folosinta ta! Faci si o traducere legalizata in RO la notar si ai acoperire totala! Inteleg ca masina are toate "darile" platite le zi !
In cazul in care doresti sa o inmatriculezi in RO, procedura pe care o doresti devine greoaie! Cel mai bine o radiezi acolo, iei numere pe 5 zile, o aduci, traduci actul de vanzare-cumparare, il legalizezi si intri apoi in hatisul Romanicii noastre dragi pentru inmatriculat! Adica RAR, TAXA ILEGALA DE MEDIU, FINANCIAR si DRAGA NOASTRA MILITIE COMUNISTA !
Multa bafta si nervi de otel iti doresc!
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR