Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  • corsicanu2000

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Vectra 1996 x18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jul 2008

  • Mesaj Privat
Salut,la computerul de bord pe afisaj sunt intrerupte cateva litere.Trebuie sa merg la un service sau se rezolva si altfel?Am scos casetofonul si am miscat putin de afisaj dar daca am vazut ca nu si-a revenit l-am lasat asa.Am inteles ca sunt arse niste becuri.Cum ajung la ele?
  • ksper

  • Mesaje scrise: 1,723
  • Locatie: Arges
  • Masina: Vectra 1997 x20xev
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Aug 2008

  • Mesaj Privat
calculatorul de bord sau (MID..la vectra B),acum depinde si ce fel de dotari ai pe masina;...acel mid are 4 becuri de luminozitate, dar nu este de la ele.acele intreruperi din afisaj se datoreaza faptului ca;..cateva lamele care vin in contact cu ecranul s-au oxidat,datorita unor factori externi...nu iti recomand sa umbli in el...nu faci altceva decat sa il intrerupi si mai rau..si unul nou nu este ''decat''...1700ron
  • mctoto

  • Mesaje scrise: 1,846
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Calibra 1993 C20NE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Mai 2006

  • Mesaj Privat
https://www.clubopel.com/vie...;highlight=afisaj

nu a fost greu de gasit
  • Radovan_eu

  • Mesaje scrise: 1,311
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 1997 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jun 2008

  • Mesaj Privat
corsicanu2000 a scris:Salut,la computerul de bord pe afisaj sunt intrerupte cateva litere.Trebuie sa merg la un service sau se rezolva si altfel?Am scos casetofonul si am miscat putin de afisaj dar daca am vazut ca nu si-a revenit l-am lasat asa.Am inteles ca sunt arse niste becuri.Cum ajung la ele?


si eu am rezolvat problema cu afisajul,nu e greu deloc,mai mult e de treaba la dar jos bordul decat la afisaj,eu am gasit o bucata de ceva ca un burete plasticat suficient de dur ptr ami tine presata pamblica aia cu fire.daca ai ceva indemanare ,bagate ca nu e greu.
  • florinike

  • Mesaje scrise: 1,582
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2005

  • Mesaj Privat
Daca ai Vectra ai sanse sa il repari, daca ai Astra renunta, o sa il strici de tot. E mult mai complicat de facut (daca nu imposibil) si nou este peste 2000 ron iar SH undeva la 200E....daca il gasesti.
Iti zice o persoana, care tocmai a reusit sa strice unul.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR