Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  • neamtu

  • Mesaje scrise: 59
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Dec 2008

  • Mesaj Privat
Va propun acest subiect de discutie,poate ma lamuresc : Am o vectra B 2001,2.0 Y20DTH,hatchback si problema ar fi urmatoarea: "Daca masina merge....sa mi bag nasul? in sensul ca as vrea sa fac cateva operatiuni care deocamdata nu semnaleaza nici un defect al motorului dar ar putea duce la vreo defectiune majora(valva EGR noua pret intre 400-500RON),de ex:
-Vreau sa-mi curat EGR-ul,galeria de admisie(macar sa desfac sa vad cum se prezinta),pragurile(vreau sa le dau jos pentru ca, curatarea locasurilor pe unde sa curga apa mi se pare insuficienta si se vede la ochi ca sunt incarcate cu noroi/nisip/si tot felul de deseuri adunate de pe drumurile noastre minunate,mi-e teama ca umezeaza acumulata acolo sa nu atace tabla.)Cred ca ati inteles ideea discutiei.....


De mentionat,cel putin in cazul meu,masina trage un pic greu,la testul de cai putere a iesit ca are 85 in loc de STANDARD 101....acum ...sa fie varsta,sa fie soferul..nu stiu,ideea e ca vreau cei 15 caluti inapooi:D. Va multumesc.
  • CosmineLis

  • Mesaje scrise: 359
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2003 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Aug 2008

  • Mesaj Privat
Pentru testul de putere ai facut Dyno test? cat a costat?
  • neamtu

  • Mesaje scrise: 59
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Dec 2008

  • Mesaj Privat
350 ron la autovit acum 2 ani.
  • tonytm

  • Mesaje scrise: 4,479
  • Locatie: Timis
  • Masina: Signum 2005 Z19DTH 190CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Oct 2007

  • Mesaj Privat
Mai simplu, inlocuieste-ti furtunasele de vacuum. S-ar putea sa ai o crapatura micuta pe la unul dintre ele si nu-ti face boost cum trebuie sau nu lucreaza EGR-ul in parametrii. partea nasoala ca furtunasele astea de vacuum sunt ascunse peste tot la DTI.
  • neamtu

  • Mesaje scrise: 59
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Dec 2008

  • Mesaj Privat
Cu furtunasele de vacum e alta problema pe care credeam ca am rezolvat-o...in sensul ca am fost la maiandrei acum ceva timp si mi-a inlocuit un furtunas de la vacuum care era spart si mi se aprindea motorasul galben si nu mai intra turbina,dupa care totul era si este in continuare ok.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR