Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  • FStefan

  • Mesaje scrise: 18
  • Locatie: Maramures
  • Masina: Vectra 2003 y22dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Dec 2006

  • Mesaj Privat
Buna,
Am un opel vectra gts din 2003 si cand au montat alarma pe ea, s-au deprogramat oglinzile. Ele se puteau inchide (rabata) si deschide de la telecomanda, precum geamurile. Geamurile am reusit sa le programez, dar oglinzile nu, am intrebat si la noi in oras la reprezentanta opel si ei nu stiu pentru ca nu au vandut la nimeni masina cu oglinzi rabatabil electric.
  • gigi2007

  • Mesaje scrise: 134
  • Locatie: Olt
  • Masina: Insignia 2011
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Jul 2007

  • Mesaj Privat
salut.si eu am un gts din 2003 cu oglinzi electrice dar nu stiu daca sant rabatabile .cum imi pot da seama?ma poti ajuta?cand am cumparat masina fostul mi-a zis ca are si alarma.inchid masina odata se inchid usile iar daca mai apas odata se aude un tacanit.atunci sa se activeze alarma sau cum,pentru ca de sunat nu a sunat niciodata.cum se activeaza?ma poti ajuta?te rog
  • oltean_d

  • Mesaje scrise: 36
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Vectra 2008 1.8 140cp
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Feb 2008

  • Mesaj Privat
FStefan a scris:Buna,
Am un opel vectra gts din 2003 si cand au montat alarma pe ea, s-au deprogramat oglinzile. Ele se puteau inchide (rabata) si deschide de la telecomanda, precum geamurile. Geamurile am reusit sa le programez, dar oglinzile nu, am intrebat si la noi in oras la reprezentanta opel si ei nu stiu pentru ca nu au vandut la nimeni masina cu oglinzi rabatabil electric.

teoretic ar trebui sa poti face la fel cum ai reusit sa programezi geamurile.
incearca sa tii apasat butonul de inchidere de pe cheie cu butonul de pliere a oglinzilor mai mult de 5 secunde. din cate am citit undeva trebuie sa faca un bip cand se sincronizeaza.
  • oltean_d

  • Mesaje scrise: 36
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Vectra 2008 1.8 140cp
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Feb 2008

  • Mesaj Privat
gigi2007 a scris:salut.si eu am un gts din 2003 cu oglinzi electrice dar nu stiu daca sant rabatabile .cum imi pot da seama?ma poti ajuta?cand am cumparat masina fostul mi-a zis ca are si alarma.inchid masina odata se inchid usile iar daca mai apas odata se aude un tacanit.atunci sa se activeze alarma sau cum,pentru ca de sunat nu a sunat niciodata.cum se activeaza?ma poti ajuta?te rog

daca ai oglinzi electrice ar trebui sa se plieze la inchiderea masinii. oglinzile se pliaza cand tii apasat mai mult (5-10 secunde) butonul la prima inchidere. la a doua apasare se activeaza alarma.
  • mark

  • Mesaje scrise: 1,429
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Vectra 1999 X20XEV
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jan 2008

  • Mesaj Privat
Nu stiu daca la a 2-a apasare se activeaza alarma. Daca masina chiar are alarma se poate sa se activeze insa a 2-a apasare a butonului de inchidere este un sistem de siguranta. Intra in masina, inchide-o din telecomanda de pe cheie si apasa si a 2-a oara pe butonul de inchis, apoi ridica butonul ala de langa geam si incearca sa deschizi usile, ai sa vezi ca nu se vor deschide nici de afara si nici din masina, deci hotul nu iti poate intra in masina chiar daca reuseste pe langa geam sa ridice acel buton care deblocheaza usile.
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR