Ai uitat parola?


  1. Home
  2. In-Car Entertainment
  • Ursu/\82

  • Mesaje scrise: 1,947
  • Locatie: Galati
  • Masina: Vectra 2008 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Sep 2007

  • Mesaj Privat
Am un opel astra f caravan cu banalul lor casetofon din dotare


si m-am gandit sa-l schimb cu asta:



Intrebarea mea este: Exista vreo mufa de opel,

la un capat si la celalalt ptr clarionul meu


Am gasit pe vechiul cass o schita

partea cu boxele am priceputo Laughing , dar restu nu prea le pricep , SDA, SCL,MRQ, DIAGNOSE/Am dedus eu ca KL30 este + si cel de sub el este - , dar ce este KL15 sau soarele ala, sau antena aia.
Poate ma puteti ajuta cu niste idei.Multumesc anticipat. aaa si ar mai fi ceva, ce boxe sa-mi pun fata spate ca nu ma pricep.Am desfacut fata de usa si la haion toate 4 boxe sunt la fel.Problema este ca boxele alea sunt turnate pe inaltatorul ala sa nu ajunga in geam.Cand le-am vazut m-am blocat.Poate ma ajuta cineva. Rolling Eyes
  • Ursu/\82

  • Mesaje scrise: 1,947
  • Locatie: Galati
  • Masina: Vectra 2008 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Sep 2007

  • Mesaj Privat
Am gasit mufa ptr noul cass, dar nu stiu sa fac legaturile de alimentare, nu stiu care e plus permanent, si plus la contact.Please a little help.
  • Ursu/\82

  • Mesaje scrise: 1,947
  • Locatie: Galati
  • Masina: Vectra 2008 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Sep 2007

  • Mesaj Privat
Am rezolvato pana la urma.Am reusit Idea .SCL SDA MRQ si DIAGNOSE nu stiu ce sunt, banuiesc ca ar fi pentru afisajul de pe ecran cu postul de radio, etc.Cele cu boxele le stie toata lumea. Acum trecem mai jos la KL30 este Plusul permanent, cel de sub el este masa,cel din stanga lui KL30 este pentru antena electrica,cel de sub el un fel de soare este pentru reducerea intensitatii luminii de la cass pe timp de noapte cand aprinzi farurile sa nu fie o lumina prea stridenta,KL15 este plusul la contact iar cel cu tel este, zic eu pentru carkit cu bluetooth.

Sper sa fie cuiva de folos si sa nu se chinuie cum m-am chinuit eu cu aparat de masura,deduceri si teste Wink Cool
Skip ads

  1. Home
  2. In-Car Entertainment

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR