Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  3. Calatori prin lume
  • Mates Anca

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Satu Mare
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jul 2008

  • Mesaj Privat
daca ma poate ajuta cineva cu un traseu rutier de la satu mare-transfagarasan-mamaia.urgent.multumesc.
Skip ads

  • tmanbone

  • Mesaje scrise: 14
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Z16SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Oct 2007

  • Mesaj Privat
Incearca aici (zoom pe Romania): http://www.e-transport.ro/Harta-rutiera-Europa.html
Nu cred ca trebuie neaparat s-o iei pe transfagarasan daca vrei doar sa ajungi in Mamaia.
  • djtaotao

  • Mesaje scrise: 1,677
  • Locatie: Sibiu
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Jul 2007

  • Mesaj Privat
Partea sibiana a transfagarasanului e ok, adica pana la Balea Lac. Daca insa ai mila de masina nu-ti recomand partea argeseana. Asfaltul e o catastrofa. Nici daca as avea Hummer cu pachet de drumuri grele Laughing nu m-as mai baga pe traseul ala.
  • dady_vale

  • Mesaje scrise: 896
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2007 Z16xp1
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Feb 2006

  • Mesaj Privat
Am fost ieri pe transfagarasan si pe partea cu SB au si asfaltat din drum, nu am coborat pana la Vidraru dar niste pers mi-au zis ca sa rezolvat si cu drumul ala rau de pe partea AG. Nu am vazut cu ochi mei dar....sa speram ca au facut.
Skip ads

  • bertone

  • Mesaje scrise: 2,294
  • Locatie: buzau
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jun 2005

  • Mesaj Privat
Nu s-a facut partea cu Argesul . Am vazut eu cu ochii mei , acum 3 saptamani .
Acum depinde ca daca nu ai masina tare de suspensii , se poate merge totusi si pe acolo .
  • Ghimpe200

  • Mesaje scrise: 236
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2008

  • Mesaj Privat
e drumul rau pe transafagarasan?nuuuuuuuuuuu!saptamana viitoare vroiam sa fac o tura p-acolo!
  • nigab

  • Mesaje scrise: 254
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2000 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Mar 2006

  • Mesaj Privat
Chiar sambata 05.07.2008,am facut traseul si intradevar pe partea argeseana a traseului drumul este mai rau,dar punand in balanta faptul ca m-am intors pe Valea Oltului duminica si am facut 7ore,cu semafoare si cozi de km.si aici fac o paranteza,daca nu lucra electroventilatorul regulamentar ,cred ca nici pana astazi nu ajungeam.Revenind ,dintre doua rele,alege raul mai mic care din puctul meu de vedere este cel in care tu vii spre Sibiu,o cotesti la stanga catre Brasov,urci frumos la Balea Lac,dar fara sa uiti sa te opresti la Cascada Balea,care e o frumusete si cobori pe partea argeseana a Transfagarasanului un pic mai incet intradevar dar fara stresul de pe Valea Oltului.Asta este parerea mea pe care o sustin si pt.care semnez.Succes Cool
  • nigab

  • Mesaje scrise: 254
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2000 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Mar 2006

  • Mesaj Privat
Ghimpe200 a scris:e drumul rau pe transafagarasan?nuuuuuuuuuuu!saptamana viitoare vroiam sa fac o tura p-acolo!

Du-te ca nu vei regreta mai ales in conditiile astea si anume temp.Bucuresti-30 si de grade,temp. Balea ,din bordul masinii-8 grade.
Skip ads

  • URAGAN

  • Mesaje scrise: 2,811
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2006

  • Mesaj Privat
Si eu as face Transfagarasanul in august cand e Opel-Fest Paltinis.Sper ca in perioada 18-24 august sa aflu vesti mai bune de la voi. Rolling Eyes Wink
  • Opelino

  • Mesaje scrise: 86
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Kadett 1986 C18NE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Nov 2006

  • Mesaj Privat
Salut prieteni!
Eu duminica dimineata am plecat pe acest traseu: Buc-Curtea de Arges-Transfagarasan-Sovata-Praid -Borsec-Gheorghieni-Piatra Neamt -Bacau-Focsani-Rm Sarat-Braila-Slobozia-Constanta-Bucuresti si m-am intors aseara cu kadettul meu :d
Pot spune ca Transfagarasanul pe partea judetului Arges este destul de bun, plombat asfaltul de nenumarate ori, dar merge facut traseul f lejer. Pe partea spre Fagaras, drumul este excelent, asflat f bun! L-am facut eu cu o masina de 22 de ani...deci...merge facut si este cat de cat bun acest traseu!
  • bertone

  • Mesaje scrise: 2,294
  • Locatie: buzau
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jun 2005

  • Mesaj Privat
Am facut a doua oara Transfagarasanul de la 1 iunie pana acu.
Prima ruta : Curtea de Arges
Gropi cat ciprinde , mizerie , lipsa cosuri de gunoi . Cosmar

A doua ruta : Fagaras - Cartisoara - Balea
Drum destul de bunicel . De la BV la Fagaras va ies ochii din cap de semafoare , insa merita , avand in vedere ca e bine semnalizat si gropi putine . De la Cartisoara in sus chiar nu ai treaba cu drumul . Multe cosuri de gunoi foarte putine pet-uri aruncate si alte mizerii . Se vede ca e alt judet .
Recomand al doilea traseu .

Pt cine vrea sa stea mai mult recomand sa mearga in sept. pt ca acu' e plin de tarani si nu va puteti bucura de Transfagarasan in liniste Laughing
  • nicu25

  • Mesaje scrise: 47
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1992 c20ne
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Si eu recomand partea din judejul SB. Bine intretinuta
Skip ads

  • gcom61

  • Mesaje scrise: 935
  • Locatie: Giurgiu
  • Masina: Meriva 2005 z14xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Mai 2008

  • Mesaj Privat
Eu m-am intors ieri, din mica escapada la munte,si pot spune ca drumul dinspre Sibiu este ok,insa drumul incepand de la tunel spre Curtea de Arges nu este foarte bun;altfel spus sunt zone asfaltate si zone mai vechi cu plombele sarite.Oricum cu ceva atentie pt masina eu cred ca merita drumul.Personal am campat la Balea lac si in afara de cei ce taxeaza(5lei/parcarea si 15lei camparea/zi,altcineva nu te mai streseaza,poate doar toaleta ,,ca ursu ,,.
  • celula

  • Mesaje scrise: 108
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Aug 2009

  • Mesaj Privat
se4 poate face transfagaraseanu fara nici o problema eu am venit dinste brasov spre sibiu si am facut partea argeseana -vidraru,curtea de arges si o fost ok
  • ciprinel

  • Mesaje scrise: 1,372
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Vectra 2006 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Apr 2008

  • Mesaj Privat
Mai baieti daca erati nitel atenti a-ti fi vazut ca postarile cand se vorbea de drum rau erau din 2008 iar voi discutati in 2010, asa ca mi se pare normal sa fie diferente intre discutii.

Bun sau rau nu mai conteaza ca noi romanii suntem obisnuiti cu tara asta.
  • adyman

  • Mesaje scrise: 206
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2010 1.7 CDTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Oct 2006

  • Mesaj Privat
Diferenta e aceeasi ...un plus pentru partea Sibiului...un minus (piperat cu injuraturi) pentru Arges.
Traseu gustat pe 12.08.2010....vreme excelenta ...superb !

Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale
  3. Calatori prin lume

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR