Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Service-uri
  • Cucu Gabriel

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Vrancea
  • Masina: Zafira 2000 X18XEI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jun 2008

  • Mesaj Privat
cine a mai facut sau a auzit, sa-mi spuna si mie. vreau sa stiu daca exista vreun service care schimba coloana de directie si bordul de pe dreapta pe stanga. nu stiu nici daca acesta schimbare trebuie mentionata undeva sau daca trebuie omologata. (sper sa nu) Wink
Skip ads

  • DB77AAA

  • Mesaje scrise: 6,715
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH 200CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jan 2007

  • Mesaj Privat
Pentru a inmatricula/omologa o masina provenita de pe pietele unde se circula pe stanga, in romania, nu trebui schimbat postul de conducere, ci farurile. Da o cautare pe site-ul oficial RAR si sunt precizate acolo conditiile.
Operatiunea de schimbare a postului de conducere va fi foarte costisitoare.........implicand alt bord, o alta caseta, etc.....
  • Vinti

  • Mesaje scrise: 886
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Nov 2005

  • Mesaj Privat
bordul si caseta sunt piesele mai mari dar mai sunt o gramada de modificari pana si stergatoarele trebuiesc schimbate, nu cred ca se merita
  • dobro

  • Mesaje scrise: 12
  • Locatie: Timis
  • Masina: Astra 2002 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Sep 2008

  • Mesaj Privat
Care stie de vreun service din Timisoara care regleaza bine unghiul de fuga? AJUTOOR
Skip ads

  • einstein

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Timis
  • Masina: Astra 1997 1,4 F
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Aug 2009

  • Mesaj Privat
aceeasi problema o am si eu , trebuie caseta de directie schimbata , bordul , stergatoarele .
cred ca v-a costa , dar nu cine stie ce , caci sun multe schrot-uri , si multi care au adus opeluri , si din cate am verificat , is vre-o 5 sau 7 ani in care s-au produs astra , cu acelasi model de bord.deci sa il gasesti nu cred ca este greu , caci si eu voi achizitiona unul ...
caseta de directie insa o recomand noua . Cat poate sa ceara pe un bord nou , cand in germania o astra ii 300 de euro ? Laughing
caseta de directie , nu cred ca este mai mult de 300 de euro , ar fi culmea , daca este mai mult , mai bine o cumperi din strainatate .
Problema este manopera , eu nu stiu cum este prins, care este sistemul (suruburi , clame ) eu cred ca ma voi incumeta sa il schimb singur , doar ca mai trebuie sa ma documentez.
  • Gabi.B.HD

  • Mesaje scrise: 3,439
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 2011 A16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mai 2007

  • Mesaj Privat
Schimbarile nu se rezuma la plansa de bord si caseta de directie. Mai sunt pedalierul, sistemul de franare iar problema cea mai mare este data de instalatia electrica.
Skip ads

  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Service-uri

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR