Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Tigra
  3. Tigra A
  • Cumnatu1

  • Mesaje scrise: 103
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Tigra 2000 1.4
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Mar 2008

  • Mesaj Privat
Pai si revin cu intrebarea, mai poti ajunge la rotitele de reglare a scaunelor daca pui cotiera ?
Cum se intelege cu frana de mana ?

Multumesc pentru raspunsuri !
Skip ads

  • Andrash

  • Mesaje scrise: 380
  • Locatie: Timis
  • Masina: Tigra 1996 X14XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jul 2007

  • Mesaj Privat
sunt curios si eu de aceleasi lucruri ca si cumnatu1..
niste raspunsuri?
  • andreiflorentin

  • Mesaje scrise: 18
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Tigra 1996 x16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Sep 2008

  • Mesaj Privat
Acum cateva zile am reusit in sfarsit sa pun cotiera pe tigra mea, nu este chiar greu de montat, am prins-o cu suruburi de spatiu de depozitare dintre scaune...nu am probleme cu frana de mana pentru ca se ridica. O sa revin cu niste poze, dupa ce o sa le fac...
  • bogdan89

  • Mesaje scrise: 102
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Tigra 1997 1.6 16v
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Dec 2008

  • Mesaj Privat
andreiflorentin a scris:Acum cateva zile am reusit in sfarsit sa pun cotiera pe tigra mea, nu este chiar greu de montat, am prins-o cu suruburi de spatiu de depozitare dintre scaune...nu am probleme cu frana de mana pentru ca se ridica. O sa revin cu niste poze, dupa ce o sa le fac...

pune si tu te rog niste poze... de care cotiera ai luat ? deaia de logan cu un brat pe mijloc? sau aia cu 2 lamele laterale ?
Skip ads

  • Cumnatu1

  • Mesaje scrise: 103
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Tigra 2000 1.4
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Mar 2008

  • Mesaj Privat
Am analizat situatia si DA, se poate monta cotiera.
Ideea e ca floarea de care invarti ca sa ridici/cobori spatarul este pe centrul masinii si trebuie sa il muti in exterior ( o manevra foarte simpla ) si apoi cotiera o poti pune prinsa de suruburile de la centura.
Modelul de cotiera cu care am testat NU se prindea de suruburile de la centura asa ca nu am facut operatiunea insa ea este facubila relativ usor.
  • Lorand

  • Mesaje scrise: 1,375
  • Locatie: Mures
  • Masina: Corsa 1997 X14SZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Aug 2008

  • Mesaj Privat
SalseraLoca a scris:E adevarat ca nu e acelasi interior, si da am Tigra B, insa spatiul dintre scaune este relativ acelasi ca ordin de marime. Un prieten cu Tigra A, si-a cumparat modelul de la Augsburg si e foarte multumit. Aveti mai jos 2 poze cu cotiera pe care am cumparat-o eu.





fix acelasi cotiera am si eu la corsa b,interiorul e acelasi. e putin incomod la inchizatoare la centura de siguranta dar dupa un timp de acomodezi:) eu deja nu pot traii fara cotiera:) a si nu e prins de nimic,are 2 lamele 2 picioare si sta pe ele.si nu cade nu are joc,doar cand trag frana de mana
  • amr84

  • Mesaje scrise: 404
  • Locatie: Arges
  • Masina: Tigra 1997 X14XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Aug 2009

  • Mesaj Privat
Uite aici un link cu o cotiera care m-a atrage personal. Poate o sa gasesc asa ceva si prin tara.

http://www.speedup.it/index...tion=home.1044423
  • amr84

  • Mesaje scrise: 404
  • Locatie: Arges
  • Masina: Tigra 1997 X14XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Aug 2009

  • Mesaj Privat
Mi-am pus cotiera luata de la Plus de la oferta, vreo 30 de lei. Mult mai bine decat fara!
  • blackshaddow

  • Mesaje scrise: 702
  • Locatie: Tulcea
  • Masina: Tigra 1998 X14XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jun 2009

  • Mesaj Privat
pune si poze
din ce spune colegul de mai sus adica sa muti floarea aceea de reglat inclinatia spatarului nu cred ca o sa o poti muta neam in cealalta parte a scaunului deoarece in exterior scaunul are o aparatoare din plastic Wink
  • amr84

  • Mesaje scrise: 404
  • Locatie: Arges
  • Masina: Tigra 1997 X14XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Aug 2009

  • Mesaj Privat
blackshaddow a scris:pune si poze
din ce spune colegul de mai sus adica sa muti floarea aceea de reglat inclinatia spatarului nu cred ca o sa o poti muta neam in cealalta parte a scaunului deoarece in exterior scaunul are o aparatoare din plastic Wink


Stiu la ce te referi, de aia ma temeam si eu, dar a incaput la limita, nu e prinsa in suruburi, este pe doua picioare, incerc sa fac diseara poze, poate si un video. Sper sa nu uit si sa le pun maine aici pe forum. Deci n-am mutat scaunele (cel de la sofer la pasager si invers). N-am incercat si nici nu aveam chef sa incerc, mai bine renuntam la cotiera.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Tigra
  3. Tigra A

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR