Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  • sonny

  • Mesaje scrise: 439
  • Locatie: Valcea
  • Masina: Vectra 2003 Y22DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jul 2007

  • Mesaj Privat
Am schimbat ulei/filtru ulei,motorina,aer la fordul lui taica-miu si ce mi-am zis hai sa incerc si pe vectra mea. Smile Gandind ca litera C de pe permis ma ajuta sa fac treburi d-astea. Razz Insa am facut o tampenie, am reusit sa stric "gura" surubului de la scurgerea de ulei din baie. Ce pot face?! Nu am avut cheie speciala si... degeaba "ai in brat" daca nu "ai in cap" nimic... am reusit sa rup floarea de pe surub incercand sa-l desfac cu o surubelnita mare si pe urma cu imbus. Oare-l mai pot desface cumva?! Maine am sa incerc la service... nu e problema de bani, a fost doar o provocare prosteasca de-a mea. Filtrul de motorina l-am schimbat... filtrul de ulei cu o cheie de 36 se rezolva...dar surubul de scurgere m-a terminat Smile. Astept ceva sugestii... in caz ca nu s-ar repara nimic la service...desi sper ca da. Multumesc anticipat.
  • adry

  • Mesaje scrise: 81
  • Locatie: SIBIU
  • Masina: Vectra 2002 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Stai linistit ca nu e grav si eu am patitasa ceva, insa eu aveam cheia potrivita ptr. acel surub. Dar cum este de aluminiu merge o data dar a doua oara am stricat si eu floarea la surub. Am fost la opel am cumparat altul nousi m-am apucat de treaba. Cu o cheie reglabila cu zimti de instalator STILSON cred ca-i zice am putut foarte usor sa-l desfac. Surubul m-a costat vreo 4 euro.

  • sonny

  • Mesaje scrise: 439
  • Locatie: Valcea
  • Masina: Vectra 2003 Y22DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jul 2007

  • Mesaj Privat
merci mult. Sper sa nu le dau prea mare bataie de cap maine Smile). Am ceva noroc ca jumate din floare mai e si poate o desface mai usor. Oricum Razz cand te mananca trebuie sa te scarpini Smile) Acum tre' sa mai ajung si pe la reprezentanta...
  • bogdanene

  • Mesaje scrise: 695
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2001 Y 20 DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Nov 2005

  • Mesaj Privat
in aceeasi situatie am fost si eu acum vreo 2 ani; solutia a fost ca cei de la service l-au desfacut cu o dalta si un ciocan...i-au facut un santulet asa si l-au desfacut.

bineinteles ca am cumparat surub nou - 16 ron de la reprezentanta Opel


spor Exclamation
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR