Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Tigra
  3. Tigra A
  • @dy_best

  • Mesaje scrise: 65
  • Locatie: Constanta
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jul 2008

  • Mesaj Privat
salutare la toata lumea.Cat de curand voi fi posesorul unui tigrulet .As vrea o parere de la voi in legatura cu acele anunturi de pe net in care se spune ca masina are acte valabile pe 1 an sau 2 .Eu daca o cumpar de la respectivu pot sa circul legal cu actele acelea fara sa-mi faca el procura?v-am pus aceasta intrebare pt ca sunt din constanta si in perioada asta toata lumea se ingramadeste la rar si nu se poate inscrie o masina decat la 2-3 luni de la data la care te inscri va multumesc si astept niste raspunsuri.
Skip ads

  • cosmin_neb1

  • Mesaje scrise: 144
  • Locatie: Valcea
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Apr 2008

  • Mesaj Privat
eu am cautat pana am gasit adusa din germania, radiata cum trebuie,cu numere provizorii de germania. si la pret..tot asa,ba chiar mai ieftin decat le dadeau altii cu numere de italia.
cele mai multe sunt cu numere de italia pentru ca se falsifica foarte usor din ce am inteles asigurarea. mai bine mai cauti, cu toate ca o sa te mai coste 4-600 de euro in plus la inmatriculare, dar macar stii ca e a ta.

la ce pret ai gasit?
  • @dy_best

  • Mesaje scrise: 65
  • Locatie: Constanta
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jul 2008

  • Mesaj Privat
am gasit la 2700 de euro neg. da nu sunt chiar hotarat pt ca masina e din 95 si are cam 150000km,nr provizorii de germania. Totus as fi vrut un an mai bun un 97 sau 98 da nu ma grabesc. astept pana gasesc cv care sa-mi placa
  • cosmin_neb1

  • Mesaje scrise: 144
  • Locatie: Valcea
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Apr 2008

  • Mesaj Privat
Sa ai grija, ca la '97-'98, pentru motor de 1.4 platesti vreo 600 si ceva de euro, si la motor de 1.6, platesti peste 1000 de euro. Depinde si cum esti incadrat, eu am zis la 10-11 ani.
Skip ads

  • @dy_best

  • Mesaje scrise: 65
  • Locatie: Constanta
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jul 2008

  • Mesaj Privat
ms de raspuns da sunt in tema cu noua taxa
  • Ciufy22

  • Mesaje scrise: 17
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Tigra 1996
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Jul 2008

  • Mesaj Privat
am eu o tigra din 96 de vanzare motor de 1.6 124 000 km full option, are numere rosii puse si fac act vanzare cumparare, tot pe numele tau, am pus-o si la vanzare, 4000 eur masina si te mai costa 670 euro taxa de mediu





  • @dy_best

  • Mesaje scrise: 65
  • Locatie: Constanta
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jul 2008

  • Mesaj Privat
frumoasa masina da in primu rand nu am mai mult de 3000 de euro si in al 2 rand as prefera una neagra imi place mult cum ii sta cu aceasta culoare da c pot sa spun daca vrei sa o dai succes
  • Ciufy22

  • Mesaje scrise: 17
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Tigra 1996
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Jul 2008

  • Mesaj Privat
ms frumos, succes si tie la achizitionare
Skip ads

  • @dy_best

  • Mesaje scrise: 65
  • Locatie: Constanta
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jul 2008

  • Mesaj Privat
daca nu te superi am gasit una pe autovit neagra la 2750 de euro daca vrei poti sa te uiti la ea si sa-mi zici c parere ai despre masina ms.
  • Ciufy22

  • Mesaje scrise: 17
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Tigra 1996
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Jul 2008

  • Mesaj Privat
pare ok masina, la caroserie pare buna, vad un punct alb langa far ceea ce poate fi o zgarietura dar asta vezi la fatza locului....mie sincer numi place ca nu are a.c dar dak te descurci fara ...e ok ce sa zic din poze e grelut dar e frumoasa masina, sa mai zici cum decurge dak o iei cum merge okey?
  • @dy_best

  • Mesaje scrise: 65
  • Locatie: Constanta
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jul 2008

  • Mesaj Privat
ms mult de parere o sa te tin la curent daca e sa o iau da pana atunci sa vad daca pot sa iau legatura cu proprietaru ca are tel inchis sa vad c dotari mai are masina ca am vazut ca a pus ... probabil mai avea cv de scrie da ia fost lene
  • cozmino

  • Mesaje scrise: 992
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2014
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mar 2007

  • Mesaj Privat
Vai nu, un punct alb...ce ma fac, ce ma fac ?! Ce asteptari aveti de la o masina de 10-12 ani ?! Daca vreti tipla, sunt pe mobile.de, Opel Tigra de showroom la 8-9000 de euro Shocked .
Hai sa fim seriosi, totusi ...
Te coafeaza cu ceva faptul ca e impecabila din punct de vedere estetic dar nu functioneaza in parametri normali ?
Skip ads

  • @dy_best

  • Mesaje scrise: 65
  • Locatie: Constanta
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jul 2008

  • Mesaj Privat
e de asteptat ca la o masina de 12-13 ani sa apara unele probleme si nu stiu daca in romania o sa gasesc una impecabila.Daca are mici zgarieturi nu ar fi o problema sa nu aiba rugina sau indoituri sau mai grav problemete tehnice da ciufy22 doar si-a dat cu parerea pt ca l-am rugat eu frumos asta a obs el in poza si mam uitat mai atent si am mai vazut si io cateva probleme estetice cea c faca ca masina sa mai scada ca valoare
  • cosmin_neb1

  • Mesaje scrise: 144
  • Locatie: Valcea
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Apr 2008

  • Mesaj Privat
Am vorbit mai demult la telefon cu doamna ce vinde tigra negru, dar pentru o alta tigra. Ghinionul meu a fost ca o vanduse deja, si la un pret cu doar 50 de euro mai mic decat cel afisat. Eu la a mea am negociat si am luat-o cu 400 de euro mai putin decat ce era afisat. Dar de la o alta persoana. Depinde cum ai noroc.
Oricum, daca vrei poze mai mari, dar tot calitate destul de slaba, cu masina, eu le am pe mail, ca am rugat-o sa imi trimita poze imediat cum aduce o alta tigra. Da-mi un mesaj privat cu adresa ta de mail si iti dau forward.

Ce nu-mi place este ca nu are nici trapa, nici aer conditionat.
  • Ciufy22

  • Mesaje scrise: 17
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Tigra 1996
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Jul 2008

  • Mesaj Privat
nu aia ar fi o problema o zgarietura sau nush ce ci pur si simplu am zis pt k am fost rugat sa imi dau parerea si pt ca acest gen de lucruri intradevar trag in jos valoarea masinii, deci are de unde negocia...lucru care il consider bun...sa lasam deoparte ironia ok? iar eu nu am specificat nimic ca da ok masina e estetic asta-i ce conteaza....am si zis sa vada cand va fi acolo cum e masina, implicit sa o testeze nu?
  • @dy_best

  • Mesaje scrise: 65
  • Locatie: Constanta
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jul 2008

  • Mesaj Privat
cosmin_neb1 daca este vb de pozele de pe autovit le am si io da treaba este ca proprietara are tel inchis si nu pot lua legatura cu ea pt mai multe detalii si trapa se vede ca nu are da a.c poate a uitat sa specifice oricum pana nu vb personal cu ea nu pot sa iau o decizie
  • @dy_best

  • Mesaje scrise: 65
  • Locatie: Constanta
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jul 2008

  • Mesaj Privat
zici ca ti-a trimis poze inseamna ca ai adresa d mail sau id ei daca poti damile si mie ca nu raspunde pe nr ala are tel inchis
  • @dy_best

  • Mesaje scrise: 65
  • Locatie: Constanta
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jul 2008

  • Mesaj Privat
cosmin_neb1 te rog mult de tot daca ai da-mi o adresa de mail sau id de ms cv de la prorierara cu tigra negru ca nu pot sa ia legatura cu ea de loc ms astept urgent un mail
  • cosmin_neb1

  • Mesaje scrise: 144
  • Locatie: Valcea
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Apr 2008

  • Mesaj Privat
ti-am trimis mesaj privat,nu l-ai primit?
ratadaniell@gmail.com e adresa de pe care am primit eu mail
  • lexick

  • Mesaje scrise: 172
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Tigra 1999 1.6 16V x16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Sep 2007

  • Mesaj Privat
@dy_best a scris:daca nu te superi am gasit una pe autovit neagra la 2750 de euro daca vrei poti sa te uiti la ea si sa-mi zici c parere ai despre masina ms.

Ady o sa incerc sper eu sa te ajut cu niste sfaturi...tu oricum o sa facei ceea ce iti dicteaza inima ...si o masina in general trebuie sa o iei sa iti placa tie nu altora...dar e bine sa ti cont macar 30% de sfaturile posesorilor.
Banuiesc ca de aceea ai si scris pe forum...

Drept urmare...ca posesor de tigra...iti spun ca si eu aveam boala cu tigra neagra...intr`adevar ii sta bine...dar ai 2 probleme...1.Trebuie sa stai la curte sa ai furtun`n curte sau sa ai abonament la spalatorie....dupa ce o sa ti`o cumperi o sa iti aduci aminte de ce am scris aici....ESTE FOARTEEE PRETENTIOASA culoarea....o sa ai de munca...crede`ma ... Trebuie sa umblii cu spalatoria dupa tine.... Trebuie sa fi un impatimit ...
-a 2`a prob. cu coloarea neagra se observa foarte usor( multtt mai usor ca la alte culori) orice defect ...zgarieturi ....puncte albe in vopsea etc..( boala generala la tigra). Gandeste`te ca totusi cumperi o masina ce a depasit 10 ani ...si nu o sa aiba o vopsea perfect neagra ca cele de shoroom ... Very Happy

Si tigra fara aer conditionat...este dezastru.... atentie! DACIA 1310 fara aer conditionat este ok...poti sa traiesti in ea...dar TIGRA NEAGRA fara aer....o sa iti para rau.... eu nu am avut freon 1 luna si am zis ca mor....si nu exagerez...am mers ani de zile cu dacia..1310....crede`ma tin la tigra...si o laud...dar o sa iti para rau fara aer...

Sa nu ma intelegi gresit e superba culoarea ...dar Wink ......PUNCT.

Cu actele ai grije ca sunt bulangii rau de tot cei ce vand pe autovit....bagabonti versati , unsi cu toate alfiile.
.....Mai bine o iei si o inmatriculezi in bulgaria momentan pt 6-12 luni ...te costa mai putin Very Happy....
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Tigra
  3. Tigra A

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR