Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Tigra
  3. Tigra A
  • @dy_best

  • Mesaje scrise: 65
  • Locatie: Constanta
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jul 2008

  • Mesaj Privat
acum sunt pe deplin membru al acestui club am masina yyyyhaaaa
Skip ads

  • Black Pearl

  • Mesaje scrise: 329
  • Locatie: Arad
  • Masina: Tigra 1999 X14XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Mar 2008

  • Mesaj Privat
Sa o folosesti sanatos fara reparatii si sa ai parte doar de drumuri bune! Smile
Pune niste poze sa vada si altii ce frumusete de masina ai! Ca eu stiu si chiar ca e bestiala.
  • @dy_best

  • Mesaje scrise: 65
  • Locatie: Constanta
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jul 2008

  • Mesaj Privat
asta e masina mea opel tigra an 96 motor x1.4xe 16vv 120CP instalatie nos












  • lexick

  • Mesaje scrise: 172
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Tigra 1999 1.6 16V x16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Sep 2007

  • Mesaj Privat
Sa o stapanesti sanatos sa te bucuri de ea.....

Ps: oricum decat nos pe motor de 1,4 ....mai bine baga cel ce ti`a vandut`o turbina.... eu caut ca disperatul una daca gasesc ....e o investitie mai buna ca nos...1. Pt ca nu ai ce consuma(gaz) nu trebe sa inlocuiesti butelii....si ai peste 140 cp tot timpul nu cand dai push la butonul de nos .
Oricum cu nos o sa rupi un mercedes 320 Smile)) eu m`am tinut dupa el aproape bara la bara fara nos, deci tu dupa ce bagi a 5`a il elimini Very Happy
Impresionant pt o masinuta mica Laughing
Skip ads

  • cozmino

  • Mesaje scrise: 992
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2014
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mar 2007

  • Mesaj Privat
Degeaba cauti o turbina, daca vrei sa faci o treaba ca lumea cumperi tot kitul de turbo(turbina, pistoane, biele, intercooler ......) . Este la dbilas un kit care duce x14xe la 190 cp , costa aprox 5.000 de euro plus vreo 650 montajul(daca il faci la ei in Germania) . Din start nu are rost, vinzi tigra , pui diferenta de 5650(sa zicem) si iei un bertone turbo .
Doar daca ai bani si-ti permiti sa-ti faci un capriciu, atunci nu folosesti motorul de 1.4 , iei 2.0turbo(c20letul), urci masina pe platforma, o duci in germania si o aduci inapoi cu un EDS Stage 3,5 sa zicem, undeva la 350 de cai .....................

Mare grija cu NOS-ul Wink !
  • @dy_best

  • Mesaje scrise: 65
  • Locatie: Constanta
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jul 2008

  • Mesaj Privat
va multumesc de urare tuturor si app de nos nu prea am de gand sa-l folosesc pt ca scurteaza cu mult viata motorului mai ales daca se face exces da oricum si daca nu-l folosesc da bine la estetica cand ridic capota Cool Very Happy si butelia nu se inlocuieste ci se incarca daca va uitati cu atentie la poze deasupra la furtunu filtrului de aer este o valva pe unde se incarca
  • lexick

  • Mesaje scrise: 172
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Tigra 1999 1.6 16V x16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Sep 2007

  • Mesaj Privat
Merci de info, am gasit in italia (printru`un prieten de acolo) , un kit cu 1500 de euro(folosit 1 luna ca dupa aia a facut ala masina varza jumate(spatele) ) ..aduce 1,6`le la 210cp si imi mai da vanzatorul si cadou un filtru aer KN, toba borla am .
Cu montaj acolo ma ajunge la 2000 de euro ....cica e expert tipu.o sa o duc cu trenul de masini cu 350 euro dus intors .\
Ma pregatesc sa mai strang bani, deocamdata nu imi ajung Smile))) >..beleaua e ca o sa trebuiasca modificata un pikut capota .

Beleaua e ca ma cam sperie o tigra la 210 cp ...e super LOL de pe mirc Smile .
Nu degeaba il vinde ala ..cica nu prea poti sa o ti pe asfalt ...mai ales ca ii lipseste ceva esential .....CONTROLUL STABILITATII Very Happy ....asta inseamna ca o sa schimbi la greu cauciucuri si daca nu esti atent te`ai dus pe balarii cu turbo cu tot
  • Black Pearl

  • Mesaje scrise: 329
  • Locatie: Arad
  • Masina: Tigra 1999 X14XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Mar 2008

  • Mesaj Privat
,,ii lipseste ceva esential .....CONTROLUL STABILITATII'' Question
Are suspensii sport?
Jantele de cat sunt?
Skip ads

  • Ciuby

  • Mesaje scrise: 317
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Tigra 1996 x14xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Jun 2007

  • Mesaj Privat
@dy_best a scris:va multumesc de urare tuturor si app de nos nu prea am de gand sa-l folosesc pt ca scurteaza cu mult viata motorului mai ales daca se face exces da oricum si daca nu-l folosesc da bine la estetica cand ridic capota Cool Very Happy si butelia nu se inlocuieste ci se incarca daca va uitati cu atentie la poze deasupra la furtunu filtrului de aer este o valva pe unde se incarca


intrebare: daca ai vazut ca are NOS, de ce ai mai cumparat-o? tu nu te-ai gandit ca poate cel de dinaintea ta a dat cat a putut de mult in motorasul ala si acum e terminat?
  • @dy_best

  • Mesaje scrise: 65
  • Locatie: Constanta
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jul 2008

  • Mesaj Privat
pai masina o vazusem duminica si nu avea instalatia si mirecuri cand i-am zis ca vin sa-i fac un control mai amanuntit mi-a zis ca nu ar mai da-o dar sa razgandit a... si butelia nu apucase sa o incarce:) deci nu am dc sa-mi fac griji pe tema asta masina merge perfect din toate punctele de vedere
  • Ciuby

  • Mesaje scrise: 317
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Tigra 1996 x14xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Jun 2007

  • Mesaj Privat
sa inteleg ca NOS-ul a fost montat dupa ce ai vazut initial masina?
mie nu mi se pare noua butelia si nici plauzibila explicatia. Ce rost avea sa ii puna NOS (chiar, care sunt costurile?), dupa care sa ti-o vanda?
Esti sigur ca nu era pur si simplu data jos butelia in momentul respectiv?
  • @dy_best

  • Mesaje scrise: 65
  • Locatie: Constanta
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jul 2008

  • Mesaj Privat
butelia este noua din c mi-am spus la costat cam 200 de euro fara mana de lucru eu cand o vazusem duminica chiar mam uitat atent la motor si in special la filtru nu cred ca nu as fi obs vreo modificare dupa cum se vede butelia este chiar langa filtru da sincer chiar nu cred ca a apucat sa o foloseasca pt ca nu ar mai fi avut masina acum in acea zona se incinge foarte tare de la motor si ar fi facut vreo nenorocire cred ca intelegi c spun daca ar fi sa o folosesc as puneo prin portbagaj am un filmulet cu o tigra neagra cu nos si al are i spate oricum sunt foarte multumit de ea functioneaza tot si arata destul de bn
Skip ads

  • cozmino

  • Mesaje scrise: 992
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2014
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mar 2007

  • Mesaj Privat
lexick a scris: ...mai ales ca ii lipseste ceva esential .....CONTROLUL STABILITATII Very Happy ....asta inseamna ca o sa schimbi la greu cauciucuri si daca nu esti atent te`ai dus pe balarii cu turbo cu tot

Toate se rezolva cu suspensii sport, un LSD Quaiffe , set de slick-uri .
  • Ciuby

  • Mesaje scrise: 317
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Tigra 1996 x14xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Jun 2007

  • Mesaj Privat
@dy_best a scris: cred ca intelegi c spun


NU
- nu ai semne de punctuatie
- incalci flagrant reguli elementare ale limbii romane

Aici nu esti pe mIRC si nici pe YM!
  • lexick

  • Mesaje scrise: 172
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Tigra 1999 1.6 16V x16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Sep 2007

  • Mesaj Privat
cozmino a scris:
lexick a scris: ...mai ales ca ii lipseste ceva esential .....CONTROLUL STABILITATII Very Happy ....asta inseamna ca o sa schimbi la greu cauciucuri si daca nu esti atent te`ai dus pe balarii cu turbo cu tot

Toate se rezolva cu suspensii sport, un LSD Quaiffe , set de slick-uri .

Am suspensii soft OMZ ceva....cam foarte sport as zice ....si cauciucuri oz racing II
Crezi ca o sa fie de ajuns?
  • @dy_best

  • Mesaje scrise: 65
  • Locatie: Constanta
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jul 2008

  • Mesaj Privat
M-am luat cu vorba si am uitat de reguli. Smile
  • cozmino

  • Mesaje scrise: 992
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2014
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mar 2007

  • Mesaj Privat
lexick a scris:
cozmino a scris:
lexick a scris: ...mai ales ca ii lipseste ceva esential .....CONTROLUL STABILITATII Very Happy ....asta inseamna ca o sa schimbi la greu cauciucuri si daca nu esti atent te`ai dus pe balarii cu turbo cu tot

Toate se rezolva cu suspensii sport, un LSD Quaiffe , set de slick-uri .

Am suspensii soft OMZ ceva....cam foarte sport as zice ....si cauciucuri oz racing II
Crezi ca o sa fie de ajuns?

Nu am auzit de anvelope Oz Racing ci doar de jante.. Suspensia ori e soft ori e sport ?!
LSD-ul e elementar !
  • mihaliti

  • Mesaje scrise: 10
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Tigra 1996
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Jul 2008

  • Mesaj Privat
@dy_best, cati km are tigruta ta?
  • @dy_best

  • Mesaje scrise: 65
  • Locatie: Constanta
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jul 2008

  • Mesaj Privat
pai acum am 100128
  • mihaliti

  • Mesaje scrise: 10
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Tigra 1996
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Jul 2008

  • Mesaj Privat
ok. Sa o folosesti sanatos! din Ro ai luat o, nu?
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Tigra
  3. Tigra A

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR