Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  • agasy17

  • Mesaje scrise: 23
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jan 2008

  • Mesaj Privat
Buna ziua tuturor.Am un Opel kadett 1.3 S OHC ,pe carburator.A aparut o problema .Sper sa ma ajutati .Pe carburator este o mufa care este legata undeva in bord.Daca mufa aceea o leg normal pe carburator imi indica in bord ca nu exista incarcare la baterie si nu mai imi indica nici apa si nici benzina.DIn mufa aceea daca mai leg un fir si il duc la baterie pe plus si introduc mufa in carburator legata asa merge perfect .Daca dezleg firul aceea de la baterie nu mai exista incarcare si motorul moare .ce sa ii fac .multumesc mult si sper sa ma ajute cineva sau macar cu o schema electrica ceva sau cu sugestii .
  • CATA26BCN

  • Mesaje scrise: 680
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2002 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Sep 2007

  • Mesaj Privat
posibil sa ai o siguranta arsa,sau un fir intrerupt.trebuie sa cauti sau sa mergi la un electrician
  • agasy17

  • Mesaje scrise: 23
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jan 2008

  • Mesaj Privat
Problema este aceea.Daca ar fi siguranta sau firul intrerupt nu mai imi indica in bord dar mie imi indica in bord ca nu se incarca.eu ma gandeam ca exista pe undeva vreun releu de incarcare sa stiu unde sa umblu si sa il masor sau ceva de genul asta.Firul nu este intrerupt lam verificat si sigurantele toate sunt bune.Mersi mult
  • ZRM

  • Mesaje scrise: 320
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Omega 1996 x20xev
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Mai 2008

  • Mesaj Privat
posibil sa nu ai masa buna si in concluzie sa nu ai curent indeajuns pe fire
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR