Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  • sl

  • Mesaje scrise: 18
  • Locatie: Galati
  • Masina: Astra 2001 y
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Nov 2007

  • Mesaj Privat
salut am un opel astra diesel 1,7 break din 2001 si am si eu 2 probleme.pirma ar fi ca acu care imi indica temperatura la apa imi trece de jumatate in unele momente cel putin cand merg peste 110,care ar fi problema,cum sar putea rezolva si cat de grav este.
Cea de a doua problema este ca pe timp de iarna cand foloseam caldura pierdeam antigel ,pe care il gaseam la sofer la picioare,acum pe timp de vara nu mai pierd,dar in timp ce am pierdut antigel asta iarna am completat mai mult cu apa distilata,cum as pute sa rezolv problema sa nu mai am probleme la iarna si cam cat mair costa,si oare cresterea temperaturi sar datora completarii cu mai multa apa distilata decat antigel,va rog ajutatima si pe mine cu problemele mele.va multumesc.
  • krashy22

  • Mesaje scrise: 1,250
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2000 x20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jun 2007

  • Mesaj Privat
posibil sa fie de la ulei, pt ca nu face fata la frecarile la care este supus motoru la turatii ridicate, mai poate sa fie pompa de ulei. ce ulei folosesti?
  • CATA26BCN

  • Mesaje scrise: 680
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2002 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Sep 2007

  • Mesaj Privat
antigelul pierdut este de la oringurile de la calorifer.acum nu mai curge pentru ca e inchs.schimbi oringurile si ai scapat de problema asta.de temperatua sint mai multe variante:una ese cea de mai sus,a doua sa nu ai radiatorul infudat,a treia e sa ai probleme cu ventilatoarele de racire....sint mai multe.deci ia-o prin eliminare.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR