Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  3. Calatori prin lume
  • lucasss

  • Mesaje scrise: 86
  • Locatie: Arad
  • Masina: Vectra 2003 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Mar 2008

  • Mesaj Privat
Buna ziua tuturor.
Sotia , bebe-ul de opt luni si eu vrem sa ne delectam cu citeva dintre privelistile Romaniei in special cele din nordul tarii.As aprecia daca stie cineva ceva zone care merita vizitate si drumul este cit de cit mai bunicel deoarece vectra mea are garda de sol cam mica si nu am nici scut la baia de ulei.Plecarea va fi din Arad si unul dintre locurile care vreau sa le vizitez va include si Singeorz Bai.Daca stiti si ceva pensiuni care nu sint exagerat de scumpe cu atit mai bine.
Multumesc.
Skip ads

  • dady_vale

  • Mesaje scrise: 896
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2007 Z16xp1
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Feb 2006

  • Mesaj Privat
In nordul tarii sunt de vizitat manastirile si desigur peisajul fff frumos cea mai frumoasa manastire ce mi s-a parut mie este Barsana este la vreo 20-30km de Sighetul Marmatiei, merita sa o vezi. Ca pensiune acolo nu am gasit cine stie ce dar am gasit o pensiune super la Sucevita 3 margarete noua ne-a luat 70lei pe noapte am stat doar o noapte si am mai si mancat la iei si ne-a costat cu totul 100lei. Daca este iti pot da nr de tel de acolo si vb cu ea.

BAFTA
  • Mr.hat

  • Mesaje scrise: 449
  • Locatie: Cluj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Oct 2004

  • Mesaj Privat
http://www.clujeanul.ro/sap...n-romania-2778947

uite un articol de ziar interesant
  • dady_vale

  • Mesaje scrise: 896
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2007 Z16xp1
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Feb 2006

  • Mesaj Privat
Zi-mi si mie o chestie poate stii mai bine la Pestera Sacrisoara se poate ajunge cu masina mica?
Am fost pana la pestera ursilor si a intrebat daca se poate ajunge la Sacrisoara si mi-a zis ca imi trebuie masina de teren este adevarat?
S-a se poate merge pe jos? O distanta ~ de pe unde las masina si pana la pestera c-am cat ar fi?

Multumesc
Skip ads

  • lucasss

  • Mesaje scrise: 86
  • Locatie: Arad
  • Masina: Vectra 2003 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Mar 2008

  • Mesaj Privat
Pina la pestera ursilor am fost si eu cu masina dar numai atit.Mai departe chiar nu stiu daca se poate ajunge cu masina.
  • liberlamare

  • Mesaje scrise: 3,539
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Zafira 2006 1.9 DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Mai 2007

  • Mesaj Privat
dady_vale a scris:Zi-mi si mie o chestie poate stii mai bine la Pestera Sacrisoara se poate ajunge cu masina mica?
Am fost pana la pestera ursilor si a intrebat daca se poate ajunge la Sacrisoara si mi-a zis ca imi trebuie masina de teren este adevarat?
S-a se poate merge pe jos? O distanta ~ de pe unde las masina si pana la pestera c-am cat ar fi?

Multumesc

asa am patit si eu, am vrut sa merg la Scarisoara si nu am fost sfatuit sa ma duc cu Opelul, cu o Dacie mai poti. Dar nu cred ca ,merita sa mergi pana acolo sa vezi o bucata de gheata.
  • octav_bz

  • Mesaje scrise: 1,048
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2009 A17DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jun 2005

  • Mesaj Privat
La pestera Scarisoara nu va sfatuiesc sa urcati cu masinile voastre. Le rupeti, drumul e ff prost. Lasati masina jos, in Garda sau prin imprejurimi, si mergeti pe jos, sau cu o caruta, poate un IMS sau ARO al localnicilor. Peisajul e superb, pestera merita vazuta, vacanta placuta.
  • Byke

  • Mesaje scrise: 3,358
  • Locatie: Cluj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Aug 2007

  • Mesaj Privat
Am urcat cu Dumbo de doua ori pana in sat, la Scarisoara. Daca stiti sa manuiti treapta 1 (cateodata 2) si volanul reusiti sa urcati fara nici o problema. Prima data cand am urcat masina era relativ noua si absolut toate semnele si sfaturile aratau sa nu fac urcarea, totusi am facut-o.

Urcusul propriu-zis reprezinta o adunatura de pietre si bolovani aruncate intr-o anumita ordine, dand impresia de drum. Masina urca pe ei fara probleme, manuita cu gingasie. Cand e USCAT!

Techs: garda la sol este sa zicem normal de inalta, scutul de la motor are X-0 pe el, am avut vreo 5-6 opriri in care am binevoit sa mut bolovanii din mijlocul drumului.
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale
  3. Calatori prin lume

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR