Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  • florinberceni

  • Mesaje scrise: 138
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1997 X18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Mai 2008

  • Mesaj Privat
Salut am o Vectra B din 1997 benzina si nu stiu ce-mi trebuie sa fac ca sa functioneze tot bordul .
1: Dintr-o data nu mai se aprinde numerotatia de la ventilare , pe timp de zi daca te uiti atent se vede ceva dar noapte nu
2: Buton ECO el se vede noaptea dar in schimb nu se aprinde martorul de functionare daca il actionez
3: Recirculare : nici nu se vede nici nu se aprinde martorul de functionare
4: la reglajele de faruri si luminozitatea bordului la fel nu se vad noaptea
5: Display-ul central numai cand e frig se vede aproximativ 70% din ce ar trebui iar cand se incalzeste se mai vede cred ca 30% problema e ca lipsesc litere .
Si mai nou daca merg pe timp de noapte cu faza scurta dupa ce actionez de mai multe ori semnalizatorul ma trezesc ca am faza lunga aprinsa si se aude un zgomot ciudat de scurt la blocul de lumini .

M-ar interesa cineva care stie sa rezolve problemele astea si as vrea sa schimb culoarea la bord daca se poate ?
Skip ads

  • flores_astra

  • Mesaje scrise: 1,280
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2003 Z18 XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Sep 2008

  • Mesaj Privat
salut culoarea la bord se poate schimba eu de ex fac schimbari de culoare in albastru sau alb sau alta culoarea dorita de client
la punctul 1 din cate inteleg eu din mesajul tau este ca masina este climatronic iar di ce imi spui tu rezulta verdictul clar arse becurile
la noi din cauza gropilor sar putea mai degraba sa se scuture filamentele decat sa se arda daca vrei ti le pot schimba eu sau te indrum cum sa o faci singur e ceva de munca da asta e stiu si eu cum e sa nu mearga iluminatul noaptea iti vine sa te iei la palme
vizavi de display mai mult ca sigur s-au oxidat contactele foliei dintre display si placa se mai poate repara dar cu chinuiala
daca crezi ca te pot ajuta cu mai mult dami un PM si vb
bafta incontinuare
  • 35 dff

  • Mesaje scrise: 17
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Jun 2008

  • Mesaj Privat
Salut FLORES ASTRA,
Am o vectra b caravan din 2001 (y20dth) si am probleme oarecum similare la bord:
1)bordul -la ceasurile indicatoare -este iluminat partial adica 1/2-(ceasul indicator de motorina nu se vede deloc seara sau noaptea)
2) kilometrajul nu se mai poate vizualiza decat cand e soare afara prin reflexie- probabil bec ars...
3) la AC , am beculetul martor ars de la ''recirculare'' si iluminatul de confirmare de la ''clima'' la fel ars.
4)un beculet de sub comutatorul vitezelor ventilatorului- la fel -se vede foarte intunecat
Ca sa mai... mi-e sila sa mai conduc noaptea! Ma poti ajuta cumva ? Nu stiu sa le accesez. Am pregatire ELECTRO dar nu auto.... ai ID de mess sau e-mail?
  • deovex

  • Mesaje scrise: 83
  • Locatie: Mures
  • Masina: Vectra 1996 x18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Mar 2008

  • Mesaj Privat
Vezi ca e un tutorial de demontare bord si schimbi becurile. E o treaba de 1-2 ore si o investitie de 5 ron.
Skip ads

  • flores_astra

  • Mesaje scrise: 1,280
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2003 Z18 XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Sep 2008

  • Mesaj Privat
salutare 35 dff am citit mesajul tau daca esti din bucuresti te pot ajuta live sau sa ti le rerfac din toate cele enumerate de tine se pare ca intradevar sunt arse becurile care se pot inlocui cu becuri sau cu leduri ti-am trimis un PM cu nr meu daca vrei ma poti suna si mai vb
bafta tuturor
  • 35 dff

  • Mesaje scrise: 17
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Jun 2008

  • Mesaj Privat
Merci Flores Astra, ti-am trimis un mesaj privat.
  • iuliansiflorentina

  • Mesaje scrise: 80
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 1992 C16NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Aug 2008

  • Mesaj Privat
deovex a scris:Vezi ca e un tutorial de demontare bord si schimbi becurile. E o treaba de 1-2 ore si o investitie de 5 ron.



Acel tutorial magnific pe unde se poate gasi? Multumesc Rolling Eyes
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR