Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  • cristi1947

  • Mesaje scrise: 163
  • Locatie: Timis
  • Masina: Ascona 1979 1.9N
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Mar 2009

  • Mesaj Privat
Ursu/\82 a scris:
cristi1947 a scris:revin cu poze asa cum am zis
specificatie: defectele au fost acoperite cu chit inainte de primer


La ce-i spui tu primer?


da grund
Skip ads

  • Ursu/\82

  • Mesaje scrise: 1,947
  • Locatie: Galati
  • Masina: Vectra 2008 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Sep 2007

  • Mesaj Privat
Urmeaza zilele astea sa vopsesc si eu jantele cele stock din tabla si cu alb, la fel ca masina.Sa vad ce-o sa iasa Wink) .O sa revin cu poze.
  • Ursu/\82

  • Mesaje scrise: 1,947
  • Locatie: Galati
  • Masina: Vectra 2008 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Sep 2007

  • Mesaj Privat
Am reusit sa le vopsesc si eu zic ca sunt ok.










  • marquiz

  • Mesaje scrise: 91
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Dec 2008

  • Mesaj Privat
eu le-am facut negre si arata super bine . le am facute din martie si arata ca noi . primer 2,3 straturi , vopsea cam cat credeti pana arata bine, si lac straturi subtiri date de la distanta...fara numar .

Ursu/\82 ... cu ce ai scris pe cauciucuri ? ca eu am folosit un marker cu vopsea si se curata destul de repede .
Skip ads

  • nycku

  • Mesaje scrise: 90
  • Locatie: Timis
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jun 2008

  • Mesaj Privat
Jenti de AL, le-am vopsit negre numai cu spray, inainte le-am spalata bine cu apa si sampon, am dat cu smirghel fin, si nu a sarit vopseaua le-am vopsit in noiembrie anul trecut, fara lac sau grund, numai vopsea, 12 lei/tub
  • nycku

  • Mesaje scrise: 90
  • Locatie: Timis
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jun 2008

  • Mesaj Privat

  • cristi1947

  • Mesaje scrise: 163
  • Locatie: Timis
  • Masina: Ascona 1979 1.9N
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Mar 2009

  • Mesaj Privat
Ursu/\82 a scris:Am reusit sa le vopsesc si eu zic ca sunt ok.











au iesit frumos
  • Ursu/\82

  • Mesaje scrise: 1,947
  • Locatie: Galati
  • Masina: Vectra 2008 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Sep 2007

  • Mesaj Privat
multumesc
Skip ads

  • deleted-12027

  • Mesaje scrise: 44
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Este o firma in Sfantu Gheorghe care sableaza jenti si le vopseste in camp electrostatic. Ies ca noi. Eu am facut la ei in august un set de 4 borbet-uri pe 16 si m-a costat 260 ron plus serviciile de la vulcanizare 60 ron (este o vulcanizare in aceeasi curte cu ei), pentru ca neavand roti de schimb m-am dus cu jentile pe masina si acolo am pus-o pe butuci si dupa masa au fost gata cu tot cu cauciucuri montate. A durat cam 6-7 ore toata treaba. Culorile cele mai comune - mai multe nuante de gri - argintiu, negru mat, negru lucios,alb au de obicei pe stoc. Pentru ceva culori/nuante mai deosebite dureaza o zi pana ajunge vopseaua (praful) la ei. Eu personal am fost foarte multumit de ei, de lucrarea facuta si de pret, de aceea ii recomand aici cu tot riscul de a se considera reclama. Lucreaza si prin curierat, puteti trimite jentile prin curier si vi le trimit inapoi vopsite, dar eu nu am avut incredere ca mi le aduce curierul inapoi nezgariate asa ca am preferat sa ma duc personal. Singurul inconvenient e ca sunt in Sf. Gheorghe, dar dupa o experienta total nereusita cu un atelier de vopsitorie, unde m-a si costat mult mai mult si au iesit ca naiba rotile, eu am considerat ca mi se merita un drum pana acolo. Nu dau numele firmei aici ca nu cred ca am voie, dar dati un search pe google si trebuie sa ii gasiti.
  • Ursu/\82

  • Mesaje scrise: 1,947
  • Locatie: Galati
  • Masina: Vectra 2008 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Sep 2007

  • Mesaj Privat
gonzales a scris:Este o firma in Sfantu Gheorghe care sableaza jenti si le vopseste in camp electrostatic. Ies ca noi. Eu am facut la ei in august un set de 4 borbet-uri pe 16 si m-a costat 260 ron plus serviciile de la vulcanizare 60 ron (este o vulcanizare in aceeasi curte cu ei), pentru ca neavand roti de schimb m-am dus cu jentile pe masina si acolo am pus-o pe butuci si dupa masa au fost gata cu tot cu cauciucuri montate. A durat cam 6-7 ore toata treaba. Culorile cele mai comune - mai multe nuante de gri - argintiu, negru mat, negru lucios,alb au de obicei pe stoc. Pentru ceva culori/nuante mai deosebite dureaza o zi pana ajunge vopseaua (praful) la ei. Eu personal am fost foarte multumit de ei, de lucrarea facuta si de pret, de aceea ii recomand aici cu tot riscul de a se considera reclama. Lucreaza si prin curierat, puteti trimite jentile prin curier si vi le trimit inapoi vopsite, dar eu nu am avut incredere ca mi le aduce curierul inapoi nezgariate asa ca am preferat sa ma duc personal. Singurul inconvenient e ca sunt in Sf. Gheorghe, dar dupa o experienta total nereusita cu un atelier de vopsitorie, unde m-a si costat mult mai mult si au iesit ca naiba rotile, eu am considerat ca mi se merita un drum pana acolo. Nu dau numele firmei aici ca nu cred ca am voie, dar dati un search pe google si trebuie sa ii gasiti.


niste poze daca se poate
  • deleted-12027

  • Mesaje scrise: 44
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Ursu/\82 a scris:

niste poze daca se poate


Din pacate nu am avut inspiratia sa fac niste poze la jenti inainte sa le vopsesc si nici dupa. Acuma sunt pe masina, dar cum a plouat si azi aproape toata ziua nu arata prea bine. Daca ai rabdare, saptamana viitoare ma duc acasa ( a se citi la cluj) si cred ca trec la anvelopele de iarna ca s-a cam racorit afara, si jentile cu anvelopele de vara le pun la pastrare peste iarna ... asta include si o curatare temeinica a lor si daca nu uit (sper) fac niste poze cu ele curate si ti le trimit.
  • beu
  • Suspendat
  • 603 mesaje
  • din 31 Jul 2009
  • Astra 1996 x16xel
  • Bucuresti
  • beu

  • Mesaje scrise: 603
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 1996 x16xel
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2009

  • Mesaj Privat
Foarte frumos, felicitari pentru munca depusa Eu am vopsit cauciucurile de iarna cu marker cu vopsea. (se sterge destul de repede)

Skip ads

  • sky.adrian

  • Mesaje scrise: 103
  • Locatie: Botosani
  • Masina: Calibra 1993 C20NE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Nov 2009

  • Mesaj Privat
salut baieti am o calibra luata anul trecut in august din germania eu am fost dupa ea am luato de la om de acasa cu jante vara pe 17 BORBET si de iarna pe 15 din cauza (autostrazilor) DIN ROMANIA am faramat 3 din ele am reusit sa le indrept dar vreau sa le vopsesc eu si nu gasesc ceva bun sa le decapez. adica asa vrea sa le fac de la cap la coada . am luat un decapant de la POLICOLOR si nu e bun de nimica. asa dori daca se poate o solutie ceva mai tare. daca stiti ceva bun care se vinde prin magazinele noastre va rog scrietii Oare? Oare? Oare?
  • cj79raa

  • Mesaje scrise: 1,027
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2005 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mai 2009

  • Mesaj Privat
bine ai venit pe forum.
incearca aici:
https://www.clubopel.com/viewtopic.php?t=31052
  • sky.adrian

  • Mesaje scrise: 103
  • Locatie: Botosani
  • Masina: Calibra 1993 C20NE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Nov 2009

  • Mesaj Privat
multumesc ptr ajutor se vede treaba ca din ce am vazut mai am mult de invatat cel putin la capitolul pregatirea ptr vopsit! Shocked am rimp pina la vara sa lucrez la ele! inca odata multumesc ptr ajutor
  • nonea

  • Mesaje scrise: 1,098
  • Locatie: Bistrita-Nasaud
  • Masina: Astra 1992 c14nz
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Dec 2006

  • Mesaj Privat
cate tuburi de spray intra oare la 4 jante pe 14?...vopsite si in partea interioara. mi-e sa nu ma pun pe drumuri cu rotile date jos Very Happy
  • PAUL_BM

  • Mesaje scrise: 258
  • Locatie: Maramures
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jan 2010

  • Mesaj Privat
Jantele mele cu cauciucuri de vara au prins rugina si vreau sa scap de ea. Din lipsa de timp si spatiu, vreau sa aplic urmatoarea metoda: dau jantele cu deruginol si peste 24 de ore le curat de deruginol si dau cu vopsea neagra. Jantele sunt de tabla si nu am pretentii la aspect, pt ca oricum vin capacele pe ele. Vreau doar sa scap de rugina. Ar functiona? Deruginolul ataca anvelopa (cauciucurile sunt montate pe janta)?
Skip ads

  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR