Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  • Robert84

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Jul 2008

  • Mesaj Privat
Sal.Sunt nou pe aici asa ca imi cer scuze daca nu am postat unde trebuie.As vrea sa-mi cumpar si eu un OPEL ASTRA din Ger si am gasit unul un pic avariat.O sa pun niste poze sa-l vedeti.As fi vrut sa aflu si eu , daca puteti sa-mi spuneti , cam cat ar costa sa-l repar si la reprezentanta si pe cont propriu.Mentionez ca pretul cu care il iau este de 7500 E la 30.000 km si este varianta cu ABS si ESP (cca 16.000 E ) - asta ca sa va faceti o idee sa-mi dati un sfat : merita sau nu merita



Skip ads

  • naniacostin

  • Mesaje scrise: 1,277
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2000 x20dtl
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Mar 2007

  • Mesaj Privat
daca ne-ai spune si ce motorizare are,an de fabricatie,dotari,etc poate ti-am spune....dar parerea mea e ca e prea multtttttt.
  • TeddyKGB

  • Mesaje scrise: 375
  • Locatie: Galati
  • Masina: Astra 2006 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Nov 2006

  • Mesaj Privat
mai pui lejer 1000euro doar daca sant afectate doar bara spate si haionul. Plus ca probabil e stramba si platforma porbagajului care deja e sudata rau de caroserie si se schimba f greu. In cel mai rau caz sau deformat niste chestii pe sub masina si puntea spate sa nu mai calce drept. nu mas baga ca sigur te duci in 10000euro.
  • Robert84

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Jul 2008

  • Mesaj Privat
Motorizarea este de 1.7 CDTI 101 CP.
Nu as crede sa fie puntea afectata.La platforma portbagaj ma gandeam si eu.Daca as duce-o la un tinichigiu bun si as indrepta-o , lasand-o asa...ondulata pe urma , nu ar merge?.
Skip ads

  • iso

  • Mesaje scrise: 1,347
  • Locatie: Galati
  • Masina: Insignia 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Mai 2005

  • Mesaj Privat
Se poate repara dar te va costa mai mult de 1000euro ... ar merita numai daca masina ar fi > 2006 . Nu cred ca geometria rotilor sa fie afectata , oricum trebuie verificata . Iti trebuie un tinichigiu bun sa'ti indrepte ca lumea platforma portbagajului , bara , intaritura bara , haion complet , posibil rezerva , posibil mocheta portbagaj , posibil tablie portbagaj .

Eu estimez reparatia la 1500 - 2000 euro materialele , manopera , inclusiv vopsit .

Daca mai pui la socoteala drumul pina acolo si adusul masinii , treci de 9.200euro , aproape ca nu prea mai merita deranjul . La banii astia incepi sa gasesti Astra H in RO fara accident .

Mare grija , nemtii sint banditi , "cosmetizeaza" masina ca sa para mai putin afectata .
  • deleted-16555

  • Mesaje scrise: 176
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Mar 2008

  • Mesaj Privat
a dat cu "sange" omuletul ala ... pacat ca nu avea carlig de tractare....daca nu are vreo dovada..ceva...va trebui sa gasesti un service mai "la negru" ....haionul ala este intr-o stare cam instabila....nu cred ca mai poate fi indreptat + toate plasticaraiele din captuseala + motorasul stergatorului nu cred ca mai pot fi resuscitate ... spoilerul + tampoanele "pa"....si apoi toate maruntisurile .... tare imi e ca se aduna rau de tot ... + montajul intr-un service ieftin din Ro .... + ca va trebui s-o repari inainte sa-i faci Cartea Ro ( inainte de RAR ) ceea ce te va cam grabi ... eu in locul tau as lasa-o ... multa bafta.
  • vali zak

  • Mesaje scrise: 386
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2004 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Nov 2005

  • Mesaj Privat
Vezi ca fusta spate e sigur infundata la cat e de intrata.Ca sa te convingi gaseste pe cineva cu o masina asemanatoare si fa o comparatie....Crezi ca neamtul ar pierde mai bine de jumatate din valoare doar pt. o bara si un hayon?Mai ales ca astea se pot vopsi jos de pe masina ,nu e necesara sudura pt. inlocuirea lor si lucrarea ar fi practic ireprosabila,nu ar putea sa fie descoperita....Gasesti aceeasi masina neatinsa,poate cu m. multi km la 8500-9000 in DE...
  • Robert84

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Jul 2008

  • Mesaj Privat
da...ce sa zic?ma mai gandesc un pic.Va multumesc tuturora si va tin la curent cu ce am facut
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR