Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  • Cdc

  • Mesaje scrise: 14
  • Locatie:
  • Masina: Vectra 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Aug 2007

  • Mesaj Privat
Salutari tuturor!
problema mea este legata de farurile angel eyes a unei Vectra B,care dupa 2 ani,au inceput ca neoanele sa nu mai functioneze in totalitate ci se aprind doar partial.Intrebarea mea este cum poate fi rezolvata problema?prin inlocuirea farurilor in intregime deoarece sunt capsulate sau se pot inlocui doar cercurile (angel-eyes-urile
).droserele...nu stiu ce sa mai incerc sa fac...Va multumesc anticipat tuturor!
Skip ads

  • Gabi.B.HD

  • Mesaje scrise: 3,439
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 2011 A16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mai 2007

  • Mesaj Privat
Ai rezolvat problema? Daca da, cum?
  • Cdc

  • Mesaje scrise: 14
  • Locatie:
  • Masina: Vectra 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Aug 2007

  • Mesaj Privat
Sincer inca nu am rezolvat.am vb.cu diverse firme de tuning dar nu au solutii.Farul nu merge decapsulat dar totusi eu o sa incerc.Inainte de marea incercare o sa-mi achizitionez altele pt ca am inteles ca am 98%sanse sa le sparg
pt.orice situatie sa fiu sigur.Mai nou am aflat ca Fk-urile cum am eu au inauntru niste beculete nici neon,nici leduri.Atotusi am inteles ca exista angel-eyesuri cu neoane.oricum in maxim 2 saptamani o sa comunic tuturor din ce sunt compuse asa zisele neoane de angel-eyes,cel putin la tipul meu de far.O zi buna!
  • Gabi.B.HD

  • Mesaje scrise: 3,439
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 2011 A16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mai 2007

  • Mesaj Privat
Eu am vazut niste aparate de lipit cu plastic. Daca gasesti un astfel de aparat si le desfaci cu grija, poate reusesti sa le refaci.
Skip ads

  • TBonu

  • Mesaje scrise: 364
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1998 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Jun 2008

  • Mesaj Privat
Nu cred ca e vorba de lipit la loc, mai greu este sa le desfaci fara a le distruge, apoi exista ogroaza de solutii de lipit.
  • Cdc

  • Mesaje scrise: 14
  • Locatie:
  • Masina: Vectra 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Aug 2007

  • Mesaj Privat
S-au rezolvat prin inlocuirea ledurilor,multumita unui sfat prietenesc venit de la un tip care in loc sa-si vanda marfa,mi-a dat indicatii in privinta problemei.
  • Gabi.B.HD

  • Mesaje scrise: 3,439
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 2011 A16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mai 2007

  • Mesaj Privat
Si nu ne spui si cum ai schimbat ledurile? Ca nu toti il stim pe tiul asta al tau iar ai nostrii se gandesc intai la punga lor.
  • Cdc

  • Mesaje scrise: 14
  • Locatie:
  • Masina: Vectra 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Aug 2007

  • Mesaj Privat
Se pot schimba numai daca sunt angel-eyesuri model Fk.Se scot angel eyesurile de pe masina,apoi mansoanele de cauciuc din spatele becurilor,inauntru observandu-se multe fire care nu sunt decat niste leduri legate in serie (ca o instalatie de pom) in ambele locuri.
Aceste leduri sunt bagate intr-un lacas in 4 unghiuri diferite ale fiecarui angel eyes;
Se trage de fire,ies relativ usor,apoi se schimba ledurile;
Partea mai dureroasa este cand le remontezi,cel putin in dreptul fazei lungi deoarece..pana le bagi inapoi in suporti...dureaza si este putin de munca...depinde de noroc ...la un far a durat 40 minute si la celalalt 2 ore.
sfatul meu este sa incepi cu becul dinspre interior si dupa ce ai introdus prima serie de 4 becuri fa-le proba,deoarece in timp ce te chinui cu montajul iti mai iese un led sau nu face contact...etc
Cam asta este tot..bafta tuturor!
  • Cdc

  • Mesaje scrise: 14
  • Locatie:
  • Masina: Vectra 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Aug 2007

  • Mesaj Privat
Tipul care mi-a explicat printr-un email continutul angel-eyesurilor este culmea:chiar principalu reprezentant al firmei FK din Romania si vinde instalatii xenon si angel eyesuri.Deoarece nu pot face reclama firmei iti sugerez sa cauti cele mai ieftine angel-eyesuri FK pe google si il poti contacta pe email pentru mai multe informatii.sper ca am fost de ajutor.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR