Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  • florian simionescu

  • Mesaje scrise: 10
  • Locatie: Mehedinti
  • Masina: Vectra 2004 Y30DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Apr 2008

  • Mesaj Privat
Am demontat si am verificat regulatorul montind in locul motorului un bec dupa care am manevrat butonul de reglaj de la 0 la 7 si lumina varia in 7 trepte. Deci regulatorul functioneaza singura problema raminind acum motorul. Motorul este montat intr-o carcasa pe care scrie Valeo 285852T care cred ca contine si motorasul de la recirculare . Stiti cumva cumva care este procedura de demontare pentru a ajunge la motor? Cu stima

  • octav13

  • Mesaje scrise: 2,072
  • Locatie: Teleorman
  • Masina: Vectra 2003 y 22 dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Nov 2006

  • Mesaj Privat
am observat pe carcasa alba ce se vede prin fanta filtrului doua cleme negre...stanga/dreapta...nu am incercat sa scot nimic...insa, am impresia ca are legatura cu carcasa motorasului...daca aceste cleme elibereaza carcasa alba ai acces la motoras mai facil...
sper sa-ti fie de ajutor. decat sa scoti bordu'?!
  • blue_maniak

  • Mesaje scrise: 953
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Vectra 2004 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Sep 2007

  • Mesaj Privat
@ Florian Simionescu Ai rezolvat problema cu clima? Am aceeasi problema, indiferent ca e pe pozitia 1, 7 sau DEF (maxim parbriz) turatia e foarte scazuta, cu sau fara filtru de polen montat. Problemele cred ca se trag de la de la dezinfectarea cu spuma a instalatiei din vara.
  • blue_maniak

  • Mesaje scrise: 953
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Vectra 2004 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Sep 2007

  • Mesaj Privat
Din pacate nu pot sa modific postul anterior. Am citit codurile de eroare din modulul de clima, erau vreo 5 majoritatea legate de voltajul senzorilor exteriori. Le-am sters si acum functioneaza ok.
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR