Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  3. Calatori prin lume
  • sorin4752

  • Mesaje scrise: 62
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 z19dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Jan 2006

  • Mesaj Privat
Dupa ce acu' doua saptamani am facut in 11 ore (UNSPREZECE !) cei 500 de km dintre Arad si Bucuresti, azi am citit o veste buna.
Bucurati-va si voi de idee ca pana sa se puna-n practica cine stie cat o sa mai dureze!
http://www.ziare.com/Calato..._tren-321298.html
  • Byke

  • Mesaje scrise: 3,358
  • Locatie: Cluj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Aug 2007

  • Mesaj Privat
Da, am vazut stirea de vreo luna-doua pe ProMincinosTV. In respectivul reportaj se dadeau detaliile din articol, plus amanuntul cum ca vagoanele sunt dotate pe lateral si deasupra cu grilaj pentru a preveni eventualele loviri accidentale sau intentionate cu obiecte contondente.

Imi imaginez: ma aflu in CJ, trebuie sa ajung in B. Sunt plictisit sau obosit, sunt dispus sa platesc pe langa biletul meu de tren clasa 1 (cu speranta in aer conditionat sau caldura iarna), inca un bilet clasa 1 + max.30% in plus (pentru ca e totusi masina...mai mult nu mi se pare rentabil pt. mine). As calatori eu oare linistit, stiind ca garnitura opreste in mai multe statii, unele dintre ele pustii, uitate de lume? Dar daca trenul circula noaptea?
Ce fac cu intamplarile din trecut, despre care imi amintesc cu spaima, cand la 100-120 km/h, undeva prin sudul tarii, o piatra cat pumnul a spart geamul compartimentului alaturat?
Nu, sincer, nu prea cred sa apelez la o astfel de varianta, cel putin nu in Romania. In vest? O da, este cu totul alta poveste...dream on...
  • sorin4752

  • Mesaje scrise: 62
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 z19dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Jan 2006

  • Mesaj Privat
Probabil, sper de fapt ca o sa se adapteze baietii la conditiile de piata din romania. Adica plase sau ceva ecrane de protectie si grilaje( pentru hoti). Oricum o sa se bage vagoanele astea pe distante apreciabile( pentru romania Smile) asa ca urca toate masinile la Arad si se dau jos toate la Mangalia. Daca pun la socoteala noaptea castigata pe care oricum o plateam la hotel parca nu e asa rau.
Succesuri!
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale
  3. Calatori prin lume

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR