Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Tuning
  • ITA

  • Mesaje scrise: 164
  • Locatie: Mehedinti
  • Masina: Vectra 2005 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Dec 2007

  • Mesaj Privat
Buna ziua.
Am un Vectra C 1.9 cdti din 2005, si as dori sa-i aduc unele imbunatatiri pe langa ce am acum: tempomat, parktronic, comenzi pe volan, senzor ploaie, senzor lumini, oglinzi pliabile electric, si mai tarziu as dori sa-mi schimb si cd-ul cu unul cu mp3 care sa-mi poata permite sa pun ulterior si navigatie.
Prin urmare, v-as ruga sa-mi spuneti si mie cam cat ar costa toata afacerea pe fiecare componenta in parte (accept si piese SH de calitate si in stare foarte buna) si in cat timp se monteaza toate acestea.
Va multumesc anticipat. Sad
Skip ads

  • Tabac

  • Mesaje scrise: 355
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Vectra 2002 Z22SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Sa stii ca si eu vreau sa-mi pun un astfel de "device" pe vectra mea.Am cautat foarte mult pe net si cam cele mai ieftine variante sunt de la vreo 130o-1400 ron si tot cres pana la vreo 5000ron in functie de marca si cat de capabil e aparatul.
Ai aici cateva linkuri, dar poti sa mai cauti si tu pe net.Anunta-ma daca gasesti ceva convenabil.

http://www.price.ro/index.p...=&pretPanaLa=
http://www.altshop.ro/dvd-p...ro-40-p-2576.html
  • ITA

  • Mesaje scrise: 164
  • Locatie: Mehedinti
  • Masina: Vectra 2005 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Dec 2007

  • Mesaj Privat
Salut. Am gasit pe cineva care este capabil sa-mi aduca o parte din imbunatatirile mentionate de mine mai sus. Va rog sa-mi spuneti daca este OK sa platesc 1000 EUR pentru urmatoarele adaugari: tempomat, comenzi pe volan, oglinzi pliabile electric (ale mele au de toate mai putin pliabil electric) si remapare de la 120 CP la 150 CP.
  • costinvasile

  • Mesaje scrise: 163
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2008 z19dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Feb 2008

  • Mesaj Privat
eu unul as da banii astia!
ma pui si pe mine in legatura!
Skip ads

  • ITA

  • Mesaje scrise: 164
  • Locatie: Mehedinti
  • Masina: Vectra 2005 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Dec 2007

  • Mesaj Privat
O sa te pun in legatura, dar dupa 2 saptamani caci tipul este in concediu.
Ar mai fi ceva: baiatul este din Timisoara, dar este meseriasi si stie ce face.
  • Babanu

  • Mesaje scrise: 220
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Rekord 1962
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mar 2005

  • Mesaj Privat
pai ne lasi asa cu gura cascata?
zi-ne si noua cum e.
  • ITA

  • Mesaje scrise: 164
  • Locatie: Mehedinti
  • Masina: Vectra 2005 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Dec 2007

  • Mesaj Privat
Salut baieti. Sa stiti ca n-am mai dat nici un semn de viata deoarece treaba cu tipul din Timisoara a picat din diferite motive si drept urmare m-am apucat sa le fac pe rand:
- remapare de la 120 CP la 160 CP am facut la Maiandrei (EDS) si va spun ca am 8000 KM cu masina si nu are nici o problema, iar treaba din basme cu caii care mananca jar este biata gaza pe langa masinuta mea (in treapta a III-a daca ma dau brusc la ea vrea sa rupa asfaltul si imi aprinde martorul ESP la bord; semn ca patineaza);
- oglinzile (cu pliare din interior)le-am luat separat de pe net cu 150 EUR ambele;
- tempomat-ul si volanul cu comenzi le-am lasat pentru anul acesta deoarece am niste variante cu 2 modele de unitati multimedia concepute special pentru Vectra C cu tot tacamul DVD/GPS/TV/MP3/telefon/senzori parcare cu camera/display de 7 inch/etc. si tot ce se mai poate pune, si am zis sa le pun toate odata.
La restul cu senzori ploaie/lumina am renuntat.
Salutare si numai bine.
  • Babanu

  • Mesaje scrise: 220
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Rekord 1962
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mar 2005

  • Mesaj Privat
ITA a scris:- am niste variante cu 2 modele de unitati multimedia concepute special pentru Vectra C cu tot tacamul DVD/GPS/TV/MP3/telefon/senzori parcare cu camera/display de 7 inch/etc. si tot ce se mai poate pune, si am zis sa le pun toate odata.


Poti sa ne zici noua daca se integreaza cu celalte sisteme din masina.
Si de unde ? Un link ceva.
Mersi,
TGB
Skip ads

  • ITA

  • Mesaje scrise: 164
  • Locatie: Mehedinti
  • Masina: Vectra 2005 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Dec 2007

  • Mesaj Privat
Vedeti ca v-am scris detalii la sectiunea "Unde gasesc plasma de bord pentru Vectra C facelift" de la "Opel Tuning (Romania)".
P.S. Varianta N52 car PC de la OEM, este "plug and play" dupa spusele celui care le aduce si are incorporat PC cu Windows XP si multe alte chestii "beton" iar el le aduce la 2600 lei fara acte (dar noi in tipla si cu garantie 1 an), varianta de la Caska este 3200 lei.
  • Babanu

  • Mesaje scrise: 220
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Rekord 1962
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mar 2005

  • Mesaj Privat
am vazut . dar ce treaba are cu plasma bord?!

si daca scot unitatea originala o sa pot vedea BC si celelalte info pe unitatea after-market?
  • ITA

  • Mesaje scrise: 164
  • Locatie: Mehedinti
  • Masina: Vectra 2005 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Dec 2007

  • Mesaj Privat
Din discutiile cu responsabilul cu vanzarea aparatelor Caska, a rezultat faptul ca pe display-ul after-market se poate vedea BC-ul, presiunea in roti, meniul ascuns al masinii cu parametrii aferenti, masina la manevra de parcare (spate/fata/lateral) si multe altele.
  • stress

  • Mesaje scrise: 23
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Vectra 2006 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Apr 2008

  • Mesaj Privat
Salut
Am un Vectra C 1.9CDTI din 2005 si as vrea sa ii pun GPS (as vrea sa pun de la un model mai dotat), ce trebuie sa fac sa schimb doar afisajul sau doar panoul central, ori amandoua?
A mai facut cineva chestia asta si daca da cat la costat?

merci
Skip ads

  • Babanu

  • Mesaje scrise: 220
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Rekord 1962
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mar 2005

  • Mesaj Privat
pune o poza cu consola ta centrala ca sa vedem ce ai si dupa aceea vom vedea de ce ai nevoie. Wink
  • kaiser

  • Mesaje scrise: 271
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2006 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Oct 2007

  • Mesaj Privat
ITA a scris:Salut baieti. Sa stiti ca n-am mai dat nici un semn de viata deoarece treaba cu tipul din Timisoara a picat din diferite motive si drept urmare m-am apucat sa le fac pe rand:
- remapare de la 120 CP la 160 CP am facut la Maiandrei (EDS) si va spun ca am 8000 KM cu masina si nu are nici o problema, iar treaba din basme cu caii care mananca jar este biata gaza pe langa masinuta mea (in treapta a III-a daca ma dau brusc la ea vrea sa rupa asfaltul si imi aprinde martorul ESP la bord; semn ca patineaza);
- oglinzile (cu pliare din interior)le-am luat separat de pe net cu 150 EUR ambele;
- tempomat-ul si volanul cu comenzi le-am lasat pentru anul acesta deoarece am niste variante cu 2 modele de unitati multimedia concepute special pentru Vectra C cu tot tacamul DVD/GPS/TV/MP3/telefon/senzori parcare cu camera/display de 7 inch/etc. si tot ce se mai poate pune, si am zis sa le pun toate odata.
La restul cu senzori ploaie/lumina am renuntat.
Salutare si numai bine.


salut
pentru oglinizile cu pliare din interior ai mai facut ceva modificari sau doar ai cumparat oglinzile.
vreau si eu asa ceva pe masina mea.
am acelasi model de masina vectra c 2006 1.9 cdti.
  • Bebel

  • Mesaje scrise: 159
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2005 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Dec 2008

  • Mesaj Privat
sal, nu avea rost sa deschid alt topic asa ca am zis ca e mai bine sa intreb aici. spuneti mi si mie va rog daca se pot monta proiectoare pe un vectra c, modelul fara facelift. si daca da, cam la ce pret s ar duce toata operatiunea. mersi mult pentru eventualele raspunsuri!
  • alexyoo

  • Mesaje scrise: 12
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jun 2009

  • Mesaj Privat
Salut ITA...spune-mi si mie ce varianta ai ales pentru navi?
Da-mi PM te rog.
Ms.
  • rdvl
  • *
  • 2 mesaje
  • din 16 Oct 2008
  • Vectra 2003 y22dtr
  • Maramures
  • rdvl

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Maramures
  • Masina: Vectra 2003 y22dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Oct 2008

  • Mesaj Privat
@ ITA ... care ar fi variantele pentru dvd-ul upgrade? Am un vectra C GTS din 2003 fara facelift.

Multumesc
  • DanX

  • Mesaje scrise: 201
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2006 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Dec 2007

  • Mesaj Privat
Sall

M-ar ineresa si pe mine sa schimb oglinzile (electrice si incalzite, dar pliabile manual) cu un set pliabile electric.
Se pricepe cineva ? Us sfat, o parere..?
  • johnut

  • Mesaje scrise: 156
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 2003 Y22DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jul 2011

  • Mesaj Privat
Salut, si me mine m-ar interesa acesta schimbare.
Multumesc pentru eventuale sfaturi
  • relaxu

  • Mesaje scrise: 16
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Vectra 2006
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Apr 2011

  • Mesaj Privat
salut..BebeL,SE POT MONTA EU UNUL AM ASA CEVA,DAR ASA AM CUMPARAT-O.CHESTIA ESTE CA SE APRIND ODATA CU POZITIILE.TREBUIE SA II SCHIMB SI BUTONUL DE LA FARURI DACA VREI SA SE APRINDA SEPARAT .CUMPARATI DE PE NET PROIECTOARE SI GRILELE DIN BARA SI DUTE LA UN MAGAZIN DE ELECTRICA AUTO DIN BUCURESTI.DACA NU STII ITI ZIC EU.SALUT NUMAI BINE
Skip ads

  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Tuning

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR