Ai uitat parola?


  1. Home
  2. In-Car Entertainment
  • mark

  • Mesaje scrise: 1,429
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Vectra 1999 X20XEV
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jan 2008

  • Mesaj Privat
Mai "turcilor", degeaba ii recomandati omului tot felul de "butoaie" Laughing , nu are unde sa le depoziteze ca nu are "beci" Laughing ... citez: "Sa fie micut (ca n-am spatiu) sa intre sub scaun (ca nici portbagaj n-am)" ...
  • bertone

  • Mesaje scrise: 2,294
  • Locatie: buzau
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jun 2005

  • Mesaj Privat
Turci ? Astia-s greci Laughing
Ma gandeam ca doua randuri de acoperis , un "rand" de luneta spate si portbagajul pe deasupra , mi-ar intimida wooferul si nu s-ar auzi in masina .
Sa vad ce si cum ca am studiat problema si mi-as lua toate difuzoarele jbl cu amplificare , cu o frecventa care sa inceapa de la 30Hz si pana la nu stiu cati KHz . Tre' sa ma mai documentez . Asa nu mi-ar mai trebui woofer
  • magicianul

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2003
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Mai 2008

  • Mesaj Privat
Salutare tuturor. Este primul meu mesaj aici pe forum si vreau sa va impartasesc cate ceva din experientele mele legate de subwoofer-ul under -seat. Acum 6 luni mi-am cumparat o vectra C si nemultumit de felul cum se aude am inceput intai prin schimbarea cd-ului original cu un HU Alpine 9884. A fost o schimbare spectaculoasa a sunetului dar.......mai simteam nevoia de bass. Datorita faptului ca sunt familist si am un copil mic, ceea ce inseamna ca porbagajul este plin in permanenta, m-am axat pe un subwoofer under-seat. Am achizitionat un digital Dynamic pe care l-am montat sub scaunul din dreapta. Va pot spune ca impresie generala ca acest subwoofer este o gluma (ca si celelalte under-seat de altfel), el dand doar putin mai mult bass ca o boxa de pe fata. Fratilor, nu aruncati banii pe fereastra! Nu merita! La volum putin mai mare apar unele distorsiuni si nu o sa faceti decat sa reglati in permaneta bassul si nivelul de subwoofer. Stresat de faptul ca am luat tzeapa si din dorinta de a avea totusi un bass mai profund si tinand cont de faptul ca volumul porbagajului era limitat de alte destinatii, pe cel under-seat l-am dat inapoi firmei de la care l-am achizitionat si mi-am luat un Kicker TCVT12 + statie Kicker ZX 300. Subwooferul nou are dimensiuni aacceptabile conditiilor mele si suna f bine (nu rupe masina dar se aude decent). Daca mai doriti detalii va stau la dispozitie.
  • new_style

  • Mesaje scrise: 20
  • Locatie: Teleorman
  • Masina: Vectra 1996 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Aceasta incinta compacta incape chiar si in habitaclu--pentru a completa sunetul unui subwoofer deja-existent. - ar trebui sa iei si asta in considerare,tu nu ai deja un subwoofer pentru a completa sunetul,deci cred ca este mai capabil swe 1000.
Skip ads

  1. Home
  2. In-Car Entertainment

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR