Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • inspectoratul

  • Mesaje scrise: 755
  • Locatie: Timis
  • Masina: Vectra 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Feb 2008

  • Mesaj Privat
As vrea si eu sa-mi vand masina ... si m-ar interese putin ajutor cu pretul ... am postat aici anuntul cu tot ce trebuie https://www.clubopel.com/viewtopic.php?t=33018 si v-as ruga sa imi spuneti cam care ar fi pretul maxim care il pot primi tinand cont ca masina este in stare perfecta, revizii la zii, consumabile schimbate ...
Skip ads

  • Gabi.B.HD

  • Mesaje scrise: 3,439
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 2011 A16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mai 2007

  • Mesaj Privat
Poate masina ta merita pretul asta dar chiar azi am vazut in targ una din 2002 dar cu mai putine optiuni si desi era 6000 nu interesa pe nimeni. Si ere recent adusa.
  • sorin03aib

  • Mesaje scrise: 73
  • Locatie: Giurgiu
  • Masina: Signum 2006 z19dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Oct 2007

  • Mesaj Privat
Eu cred ca pretul ar cam fi 6000-6500 max 7000, nu fac comparatie dar avand in vedere ca o vectra C din 2003 gasesti pe la 8500-9000, acum cum crezi este masina ta, tu stii cal mai bine ce ai si ce/cat ai bagat in ea.
  • elegance

  • Mesaje scrise: 3,088
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2000 Y 17 DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2006

  • Mesaj Privat
De ce sa fie pretul maxim 7000? Pretul unui autovehicul se stabileste dupa gradul de uzura. O masina uzata e mai ieftina decat una mai putin uzata chiar daca cea din urma e model mai nou. Prin uzura ma refer si la accidente. Pretul unui vehicul implicat intr'un accident scade dramatic, iar pierderea e suportata de cel vinovat de producerea accidentului, nu de viitorul cumparator. Acum revin asupra cuvintelor de mai sus cu precizarea ca in romania nu se aplica nici un factor de uzura. Masina cu 500.000km se vinde la acelasi pret cu una de 200.000, sau chiar mai scump Masina accidentata se vinde la pret de masina impecabila. Si astea pt. ca romanul pune pretul dupa bisnitari, sau dupa cum crede el ca ar castiga mai mult, mai da km inapoi, mai ascunde istoricul, etc. Rolling Eyes

inspectorate, masina ta a are o valoare de noua, are un numar de ani, un nr. de km reali si un istoric care tu ar trebui sa il stii. In functie de acesti factori se stabileste pretul de vanzare. Acuma probabil ca si tu ai luat'o de la un bisnitar deci vax istoric. Rolling Eyes Te gandesti cu cat ai luat'o, scazi uzura adusa masinii si vezi cu cat ramai. Mare lucru de nu o sa iesi pe +... Laughing
Skip ads

  • inspectoratul

  • Mesaje scrise: 755
  • Locatie: Timis
  • Masina: Vectra 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Feb 2008

  • Mesaj Privat
All Bandi a scris:Poate masina ta merita pretul asta dar chiar azi am vazut in targ una din 2002 dar cu mai putine optiuni si desi era 6000 nu interesa pe nimeni. Si ere recent adusa.


Aia din 2002 e exact ca a mea ... adica din cate stiu eu nu s-au fabricat numai pana in 2001. Si la mine imi scrie pe acte la fel, 2002 pentru ca atunci a fost inmatriculata prima oara.
  • inspectoratul

  • Mesaje scrise: 755
  • Locatie: Timis
  • Masina: Vectra 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Stiu ca ai dreptate ... oricum este greu sa te decizi ... la masina mea cel putin stiu asta, urmatoare investitii nu depasesc 500e si majoritatea sunt de figuri ... adica presul de la sofer este ros intr-o parte s.a.m.d. ... De accidente nu a avut parte sau au ascuns foarte bine ... personal m-am uitat pe sub toata masina si nu am vazut nici o urma de indoitura pe ea, am demontat geamurile si le-am curatat mecanismele s.a.m.d. si nu am vazut nimic ...

Sincer ... singurul motiv pentru care as vrea sa o dau este Mercedes C Classe (piele incretita, furnir ...). Daca reusesc sa o vand foarte bine, daca nu nici o problema ca nu ma deranjeaza.

Masina am luat-o personal ... si din cate am vazut eu a fost foarte bine intretinuta. Adica curatata la milimetru, volan/tapiterie/schimbator, toate curate in ingrijite... si proprietarul arata a om decent. La km este ok, 123.000 parca are acuma, eu am luat-o sub 100.000. Am facut o gramada de teste la ea si totul este ok. Odata in Tm am facut la fel un test la un baiat si mi-a iesit ca sunt dati km in spate si am fost la Opel sa mai fac odata. Aia mi-au zis ca totul este ok si sa nu mai fac teste clandestine ca lumea foloseste software piratat si poate schimba setarile de la ECU ... in rest nush ... singurul lucru care nu imi place mie personal este ca are suspensii sport si as prefera un tip de suspensii orientat mai mult pe confort...
  • inspectoratul

  • Mesaje scrise: 755
  • Locatie: Timis
  • Masina: Vectra 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Feb 2008

  • Mesaj Privat
sorin03aib a scris:Eu cred ca pretul ar cam fi 6000-6500 max 7000, nu fac comparatie dar avand in vedere ca o vectra C din 2003 gasesti pe la 8500-9000, acum cum crezi este masina ta, tu stii cal mai bine ce ai si ce/cat ai bagat in ea.


Pai poti sa iti iei vectra C dar te trezesti ca tre sa mai investesti inca cateva mii in ea ... M-am uitat putin pe mobile.de si prin Germania preturile sunt intre 6000-7500. Alea cu 6000 au clima si geamuri electrice, si de la 7500 in colo deja gasesti climatronic si inca ceva ... ma rog ... acuma stii si tu cum e, fiecare spera sa castige cat mai mult Smile
  • Marius T.

  • Mesaje scrise: 626
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2001 Z 16 XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Dec 2005

  • Mesaj Privat
Parerea mea e ca pretul ar fi pe undeva pe la 7500-8000, nu de alta dar totusi ai ceva dotari, tinand cont ca vad si acum masini dotate cu AC manual, fara incalzire in scaune etc.
Skip ads

  • stelea

  • Mesaje scrise: 1,725
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Frontera 1996
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Nov 2006

  • Mesaj Privat
Un prieten si-a luat saptamana trecuta un Vectra B diesel de 2000cm din 2001 cu 5500 EUR din Germania. E full (climatronic, navigatie, piele, etc).
Chestia cu pretul e relativa, depinde de multi factori. Si vorba unui samsar: fiecare masina are un cumparator; trebuie doar sa-l gasesti.
  • bossake

  • Mesaje scrise: 21
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Aug 2008

  • Mesaj Privat
Degeaba valoarea reala a masinii e pe la 7000-7500(parerea mea). Ce faci daca stai cu ea 5 luni si nu o vrea nimeni la banii astia? Scazi pretul si o dai pe la 6500-6000 Smile.

In general cine are 8500 se indreapta catre astra H sau Focus 2 din 2005-2006. cu 8500 cat ceri tu poti sa iei chiar si o astra G mult mai noua ca an de fabricatie...
O alta chestie nasoala e ca esti din vestul tarii, loc unde lumea prefera sa isi aduca singura masini.
Parerea mea e ca o sa o dai pe la 6-7000. Bafta Smile.
  • deleted-15207

  • Mesaje scrise: 397
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Feb 2008

  • Mesaj Privat
duminica am fost la piata auto si un vectra b benzina 2001 neinmatriculat este intre 6000-6500 eu la care se mai adauga taxa in functie de ce euro este,dar tinand cont de ce masini sunt la samsari...,cred ca undeva intre 7000-7500 max poti cere pe ea.
spor la vanzare.
  • inspectoratul

  • Mesaje scrise: 755
  • Locatie: Timis
  • Masina: Vectra 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Feb 2008

  • Mesaj Privat
mersi mersi.
Skip ads

  • pif

  • Mesaje scrise: 1,320
  • Locatie: Gaesti/Dambovita
  • Masina: Vectra 2001 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Nov 2004

  • Mesaj Privat
Si eu am una tot cu acelasi motor si cam aceleasi dotari dar sincer nu as da-o sub 7500 euro. Asa ca pretul cerut de tine mi se pare cat de cat ok tinand cont de faptul ca plecand de la acea suma ai de unde negocia.
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR