Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  • daedalus

  • Mesaje scrise: 265
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007 y17dtl
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Dec 2007

  • Mesaj Privat
initial am cumparat masina doar cu preechipare radio fara hu. Dupa mi-am pus un panasonic cu mp3, am schimbat boxele etc, toate bune pana am ramas fara hu din cauza hotilor si prostiei mele de a lasa masina descuiata.
Cum am zis sa nu mai tentez hotii am cumparat un hu original,philips car600 de la dezmembrari dupa un vauxhall . Arata impecabil, fara urma de zgarietura....problema e ca nu prinde mai nimik pe radio, l-am demontat de 5 ori cred, am verificat sa fie bagata bine antena etc, totul e ok.....precizez ca pe vauxhall mergea impecabil, m-am jucat cu el jumatate de ora...insa la mine pe masina nu vrea sub nici o forma....ce sa fie? cumva antena are vreun amplificator sau?
Skip ads

  • malin

  • Mesaje scrise: 90
  • Locatie:
  • Masina: Astra 2006 1,7 cdti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Mai 2007

  • Mesaj Privat
Vezi ca mufa de la antena se rupe foarte usor.Probabil ca la manipularea ei s-a rupt.Daca esti sigur ca ccr600 e in regula(comunica cu display-ul?) desfa mufa si vezi ce-i acolo.
  • malin

  • Mesaje scrise: 90
  • Locatie:
  • Masina: Astra 2006 1,7 cdti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Mai 2007

  • Mesaj Privat
De ce ai schimbat boxele?Originalele suna excelent!
  • daedalus

  • Mesaje scrise: 265
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007 y17dtl
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Dec 2007

  • Mesaj Privat
tind ca cred ca ccr600-le functioneaza corect ca l-am testat vreo jumatate de ora pe masina donoare, numai ca dupa ce l-am pus la mine a inceput sa faca figuri...doar nu s-a stricat in 5 minute. Daca stau pe loc prinde vreo 2 posturi destul de ok, dar daca misc masina nu se mai aude nimic. Am sa mai arunc un ochi la mufa respectiva de antena dar slabe sanse sa se fi rupt ca este prinsa in niste cleme de sania casetofonului si nu se poate misca. Daca totusi ar fi de vina de unde as putea sa iau una identica? Nu stiu daca ai observat dar are niste urechiuse care se prind de sanie.Comunica ok cu displayul, de aia imi si place si nu vreau sa il schimb.
Cand am luat masina nu avea decat 2 difuzoare in usile din fata fara tweetere, asa ca am decis sa pun ceva mai capabil si cu tot cu cele de inalte, asa am 8 difuzoare in loc de 2 cu cheltuiala minima
Skip ads

  • daedalus

  • Mesaje scrise: 265
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007 y17dtl
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Dec 2007

  • Mesaj Privat
am descoperit de ce nu mergea cum trebuie, intradevar mufa de la antena era de vina, la prima vedere parea intacta, fara nici o problema. A trebuit sa o desfac ca sa observ ca firul cel subtire era rupt si nu mai facea contact klumea. pistolul de lipit a rezolvat problema
  • malin

  • Mesaje scrise: 90
  • Locatie:
  • Masina: Astra 2006 1,7 cdti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Mai 2007

  • Mesaj Privat
Ma bucur ca ai rezolvat problema.Asa am patit si eu in urma cu ceva timp,cand am schimbat cass-ul.Referitor la difuzoare eu zic ca gaseai usor difuri de inalte in dezmembrari.Gaseai si difuri pt,usile din spate.Pe mine ma costat toata treaba 50 ron.
  • daedalus

  • Mesaje scrise: 265
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007 y17dtl
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Dec 2007

  • Mesaj Privat
eu am vrut un pic mai mult decat ce ofera opel stock, am avut si statie care sa amplifice difuzoarele din usa, de aia aveam nevoie de ceva puternic, nici macar nu mai aveam nevoie de subwoofer, cand dadeam un pic mai tare parca eram la concert.....dar deh ce sa-i faci acum am ajuns la stock din nou Neutral
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR