Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Service-uri
  • blandeat

  • Mesaje scrise: 508
  • Locatie: Alba
  • Masina: Astra 2008 y13dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Feb 2008

  • Mesaj Privat
De acord dar frustrant este ca eu daca am masina in garantie trebuie sa ma duc obligatoriu la ei.
Skip ads

  • djtaotao

  • Mesaje scrise: 1,677
  • Locatie: Sibiu
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Jul 2007

  • Mesaj Privat
Poti renunta la garantie si scapi de frustrari.
Frustrant mai e si faptul ca oamenii de la Huber nu citesc randurile astea.
  • blandeat

  • Mesaje scrise: 508
  • Locatie: Alba
  • Masina: Astra 2008 y13dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Scapi doar de unele frustrari. Eu am schimbat in garantie: crucea de la volan, unitatea de clima, un telescop.
Pacatul mare e ca nu citesc cei care le-au dat licenta de service Opel!
Totusi cand esti obligat sa mergi la ei te astepti sa dai de profesionisti nu?
  • djtaotao

  • Mesaje scrise: 1,677
  • Locatie: Sibiu
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Jul 2007

  • Mesaj Privat
blandeat a scris:Totusi cand esti obligat sa mergi la ei te astepti sa dai de profesionisti nu?

Intru-totul de acord. Din pacate uiti ca traim in Romania unde nimic nu e conform asteptarilor.
Skip ads

  • blandeat

  • Mesaje scrise: 508
  • Locatie: Alba
  • Masina: Astra 2008 y13dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Stai linistit ca nu avem sanse sa uitam ca traim in Romania! Ni se reaminteste si chiar de cateva ori pe zi!
  • livcro

  • Mesaje scrise: 4,541
  • Locatie: SIBIU-RM. VALCEA
  • Masina: Grandland X 2018 D20DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jul 2005

  • Mesaj Privat
Sa mai spunem ca mersul neregulat al motorului poate avea o multitudine de cauze? Si avand in vedere ca s-a umblat la motor, toata lumea s-a gandit la ce e mai grav? Totusi, eu cred ca a fost mai mult lipsa de interes combinata cu dorinta de a descuraja 'bricolajul' de teama ca partea de service.....

Ce-ar fi sa aflam mail-uriule de la diferite organe si organisme Opel si sa le trimitem periodic cate un link de pe forum...eventual traduse cu google translate in limba fiecaruia. Ma refer la GM-Romania, GM-Europa...ma rog...nici nu stiu care sunt exact...dar unul dintre voi poate afla.

http://www.opel.ro/site/toolbox/contact.php io-te ce gasii la o simpla cautare...
  • blandeat

  • Mesaje scrise: 508
  • Locatie: Alba
  • Masina: Astra 2008 y13dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Nu stiu daca se va rezolva ceva, pe aceeia ii intereseaza incasarile nu satisfactia clientilor
  • livcro

  • Mesaje scrise: 4,541
  • Locatie: SIBIU-RM. VALCEA
  • Masina: Grandland X 2018 D20DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jul 2005

  • Mesaj Privat
blandeat a scris:Nu stiu daca se va rezolva ceva, pe aceeia ii intereseaza incasarile nu satisfactia clientilor


Am dat deja un mail....sa mai calc prin curte pe la Huber? Smile)
Skip ads

  • blandeat

  • Mesaje scrise: 508
  • Locatie: Alba
  • Masina: Astra 2008 y13dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Poti sa "calci" nu sa "rulezi"

Eu mai calc. Dar numai la Deva.
  • lukaci

  • Mesaje scrise: 13
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Astra 2001 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Sep 2007

  • Mesaj Privat
Am dat deja un mail....sa mai calc prin curte pe la Huber? )

ai calcat deja domnule la ahh cu corsa de ti-am reparat caseta directie te asteptam si cu alte probleme .
domnule mikyboy vreau sa-ti spun ceva :domnul luci nu este sef sevice ,matale ai venit intr-o simbata la ora 13.00 dupa ce dumneata ti-ai demontat motorul si acesta nu functiona in parametrii , doi "colegi neprofesionisti " Exclamation de la AUTOHAUS HUBER ti-au pus distributia la punct acasa la dumneata .la o lucrare mare nu poti sa faci diagnoza in 10 minute .ti s-a raspuns ca TEHNICIANUL este plecat nu electricianul asa cum dezinformezi matale iar sambata este o activitate restransa doar pentru interventii minore.
Dumneata nu ai venit niciodata la reprezentanta sa iti repari autoturismul ci numai sa cumperi piese deci nu ai cum sa ai o parere despre service .
da .citim pe forum de mult parerile dumneavostra referitoare la service unele sunt adevarate altele nu ci doar niste rautati IAR PARERILE DUMNEAVOASTRA CONTEAZA PENTRU CA NUMAI ASA puntem imbunatatii calitatea lucrarilor noastre ca de pe urma clientilor traim cu toti.
domnule Mitica acea domnisoara care a plecat de ahh si este vanzatoare si-a luat in franciza acel chiosc de ziare incercand sa -si faca afacerea ei.

ing.luci roman -opel sibiu
  • livcro

  • Mesaje scrise: 4,541
  • Locatie: SIBIU-RM. VALCEA
  • Masina: Grandland X 2018 D20DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jul 2005

  • Mesaj Privat
Touche... de doua ori
Trebuia sa mentionez favorabil reparatia la Corsa la caseta de directie.
Oricum...la numa 8 mesaje, tot merita criticata implicarea AHH in forum. Smile
S'auzim de bine...cre ca vin sa va arat si matele de la Astra...
  • lukaci

  • Mesaje scrise: 13
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Astra 2001 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Sep 2007

  • Mesaj Privat
domnule "trebuia sa mentionez"......
de ce oare lucrurile bune nu le mentionezi numai critici .nu suntem perfecti si nici nu am pretins asta .
hai sa lasam din NOU RAUTATILE....
Skip ads

  • livcro

  • Mesaje scrise: 4,541
  • Locatie: SIBIU-RM. VALCEA
  • Masina: Grandland X 2018 D20DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jul 2005

  • Mesaj Privat
Pai acum tu esti rautacios...si daca am criticat am facut-o in mod constructiv. Si daca nu am mentionat...in mare parte se datoreaza faptului ca nu a mai fost miscare pe topicul asta...Si gata..ca m-ai impins in offtopic. Smile
  • Mitica_SB

  • Mesaje scrise: 224
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Zafira 2012 A17DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jul 2006

  • Mesaj Privat
domnule Mitica acea domnisoara care a plecat de ahh si este vanzatoare si-a luat in franciza acel chiosc de ziare incercand sa -si faca afacerea ei.

Domnule Luci, nu vreau sa intru in polemica cu dvs. pt ca va regasiti printre acele persoane de la AHH cu care am colaborat foarte bine de-a lungul timpului, asa cum am mentionat cu cateva posturi mai inainte. Recunosc ca nu cunosc motivele exacte pt care domnisoara a plecat de acolo, dar sunt sigur ca salariul "mare" pe care il plateste Huber nu poate fi unul din ele...
Si pana la urma important este ca detinatorii de Opel sa colaboreze bine cu cei de la AHH, astfel incat sa fie bine pt toti, nu alte subiecte marunte de genul "cine, unde a plecat".
  • blandeat

  • Mesaje scrise: 508
  • Locatie: Alba
  • Masina: Astra 2008 y13dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Cu ce am postat eu pe acest topic n-am suparat pe nimeni de la AHH? Hmmm...
  • guliver

  • Mesaje scrise: 554
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2018 B20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Dec 2006

  • Mesaj Privat
Super topicul.....si mai ales voi , cei din zona aceea a tarii macar sunteti constienti ca cineva de la Opel Sibiu va citeste nemultumirile.......dar ce sa zicem de "meseriasii" din Bucuresti...si aici ma refer la reprezentantele Opel....2 dintre ele am incercat si eu ....prima oara la DIBAS pentru schimbatul distributiei.....mi-a schimbat un simering din care siroia uleiul....am fost apoi la Radacini....mi-a rez problema cu simeringul dar mi-a intins cureaua de distributie de aveam un harait de tractor......revino in service....stai asa ca e de la cureaua de alternator ei....pana la urma i-am ffff..in gura si am fost la un baiat care mi-a pus distributia la punct....
deci , sa nu credeti ca prin Bucuresti or fi niste meseriasi.....
  • blandeat

  • Mesaje scrise: 508
  • Locatie: Alba
  • Masina: Astra 2008 y13dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Degeaba citeste daca raspunde asa rar........ Domnul lukaci e membru din 2007 si are 9 posturi.......
  • bertone

  • Mesaje scrise: 2,294
  • Locatie: buzau
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jun 2005

  • Mesaj Privat
blandeat a scris:Degeaba citeste daca raspunde asa rar


si cand raspunde , dupa ce ca a declarat razboi limbii romane , mai vorbeste si elevat Laughing . Din ciclul , bre!matale nu stii ca noua ne pasa de client
  • Mitica_SB

  • Mesaje scrise: 224
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Zafira 2012 A17DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jul 2006

  • Mesaj Privat
Nu are rost sa fim rautaciosi, nici noi, nici ei, scopul topicului e altul. Eu, in naivitatea mea, chiar cred ca se mai pot imbunatati ceva lucruri in urma acestei discutii, astfel incat AHH sa incerce macar sa se apropie de stilul si modul de lucru al celor de la Oradea.
  • bertone

  • Mesaje scrise: 2,294
  • Locatie: buzau
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jun 2005

  • Mesaj Privat
Ce sa se imbunatateasca , in conditiile in care pe pag.2 nea "matale" asta intra pe topic si zice
" Deci .... aaa sunt un client care a mers in 10 service-uri Opel , 5 service-uri Alfa Romeo , 30 de service-uri de cartier si NIMENI dar NIMENI nu a reusit sa dea de cap la problema masinii mele .... Toti au zis sa schimb motorul sau sa curat egr-ul ...
Asta pana am ajuns la Huber si defapt ....era un bec ars ..insa m-a costat asa de mult aceasta experienta cu service-urile .. Asta pana am gasit acesti oameni minunati , care se dedica cu un profesionalism si un erosim demn de invidiat , in lupta cu servisurile de proasta calitate
Multumesc Huber Sibiu "


Dupa care pe pagina 3 , se mai gandeste nenea asta si ....surpriza..Dumnezeule defapt el este angajat acolo ... Hmmmm eu cred ca s-a angajat numai dupa ce a trait acea experienta cu masina lui reparata la Huber .


Concluzie : Taticu nu era mai bine ca matale sa zici de la inceput unde lucrezi si pe ce post ? Asta ca sa evitam vrajeala cu clientul nemultumit
Skip ads

  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Service-uri

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR