Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Service-uri
  • tuta11

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Alba
  • Masina: Astra 2004
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Aug 2008

  • Mesaj Privat
Am o masina de 4 ani
OPEL Astra benzina 1,6
Inca de la achizitia ei am avut ceva probleme - a inceput sa mearga cu usoare intreruperi si trepidatii (in special in sezonul rece)si se aprindea un semn la bord(cel despre care au scris si altii) cel de la catalizator.
Am fost la HUBER (eram in perioada de garantie)
E o poveste lunga cu mi-au spus ca e benzina proasta, bujiile trebuie sa le schimbab, etc. si dupa luni (sau ani) de zile cand masina a iesit din garantie, dupa ce si-au mai dat cativa incompetenti cu parerea, in sfarsit am gasit o persoana care a rezolvat problema - era o chestiune de computer pe care cei de la HUBER cu toate aparatele lor nu au depistat-o, zic eitrebuia sa plateasca ei defectiunea si nu le convenea pt ca era in garantie)
Nu mai intind povestea, Am remediat problema cu altii dar intre timp din cauza neinterventiei la timp s-au mai stricat si alte piese la masina (si nu putine si nu ieftine)
In sfarsit, cei de la HUBER sunt neprofesionisti, niste incepatori sau pur si simplu oameni care nu stiu, nu pot si nu vor sa faca nimic, nici macar datori pentru putinii bani ce-i primesc acola. Schimba-i Huber. Sad Shocked Mad
Skip ads

  • bomber

  • Mesaje scrise: 26
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Astra Z16 XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Jul 2007

  • Mesaj Privat
eu zic ca Huber asa si- creste....e clar ca tine de politica firmei...Daca piesa costa putin, ti-o schimba fara discutii, ca sa vezi tu cat de serviabili si cumsecade sunt ei....Daca e scumpa, te poarta cu vorba pana iese din garantie.... Si....Ati vazut si ce TARIFE au?
  • Remus Cristea

  • Mesaje scrise: 330
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Vectra 1997 x20xev
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Daaaaaaa!Anul trecut ma duc sa-mi umplu instalatia cu freon,dau 2.200.000 si anul asta cand a dat caldura vezi sa nu mai mearga.Cica este freon ecologic si se schimba o data pe an...hai mars de aici.Anul asta am umplut instalatia la cineva care se ocupa de frigidere si am si verificat instalatia si nici o pierdere.sunt curios daca de 1.000.000 tine mai mult sau mai putin.Oricum au baietii niste scoruri de te rup in gura la Huber de aia am si cautat si am gasit omul care sa se ocupe de masina mea.
  • ovidiu.SB

  • Mesaje scrise: 462
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Corsa 2007 Z12XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Am facut si eu revizia de un an astazi (masina noua , deh asa imi trebuie) la ei si sunt dezamagit total. Cost mare 653 lei pt o corsa benzinara de 1.2 ! Uleiu cred ca nici nu l-au schimbat doar au completat pt ca arata ca inainte . Cu 2 saptamani inainte au schimbat uleiu niste prieteni la masinile lor , o Vectra de 1,6 si un Focus tot de 1,6 ambele benzinare si uleiu arata cu totul altfel, CURAT la o saptamana . Acum cred ca mas certa cu ei degeaba asa ca voi cumpara ulei si filtru si voi ramane cu o paguba de 220 lei (cat am dat la Huber pe 3.5 ulei si filtru) .
Skip ads

  • Remus Cristea

  • Mesaje scrise: 330
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Vectra 1997 x20xev
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Vezi ca daca masina este noua nu poate arata uleiul cum arata al lor cu un motor uzat.Nu cred ca nu au schimbat uleiul pt.ca daca se intampla ceva cu motorul (acesta fiind in garantie)ei or sa suporte toate cheltuielile.Dar la noi parca poti sa stii!
  • ovidiu.SB

  • Mesaje scrise: 462
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Corsa 2007 Z12XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Ai dreptate, intre timp ma-am dus la ei si m-au lamurit. Eu credeam ca au spalat motorul si practic nu ar fi avut voie sa fie murdar, dar solutia aia de curatat ce o folosesc ei se baga in uleiul vechi si asa se spala, deci imposibil sa fie luata toata "mizeria", doar grosul. Da uleiul desi e f scump (52,84 lei/L) mai ales ca ei il au la butoi de 200 L (l-am vazut - made in germany ) a fost schimbat. Am facut si o comparatie cu uleiul ce il are un prieten Mobil 1 5w40 si cel de la Huber e din start mai inchis la culoare fata de mobil 1 si cred putin mai gros parca (cel putin mie asa mi s-a parut) .
  • blandeat

  • Mesaje scrise: 508
  • Locatie: Alba
  • Masina: Astra 2008 y13dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Si cand ma gandesc ca trebuie sa merg si eu peste vreo 2500 km.....
Eu am trecut pe la Huber Deva si mi-au spus ca ma costa 7 mil si ceva sau 11 mil si ceva in functie de ce filtru de ulei am. capsulat sau cartus filtrant. Asa ca ... M-am uitat eu la motor dar nu imi dau seama ce se deface din el si ce nu. asa ca o sa ma duc la ei ca la SURPRIZE SURPRIZE... Rolling Eyes
  • Bassu_SIV

  • Mesaje scrise: 250
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Vectra 1992 c20ne
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Nov 2006

  • Mesaj Privat
mie mi-au cerut cei de la huber 50 de lei numa ca am intrat la ei in service....p**a ta popa ...am plecat fara sa ma mai uit inapoi
Skip ads

  • blandeat

  • Mesaje scrise: 508
  • Locatie: Alba
  • Masina: Astra 2008 y13dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Feb 2008

  • Mesaj Privat
E in garantie si n-am ce face dar daca fac figuri imi bag picioarele in ea de garantie si imi fac eu reviziile la un pret decent.
  • Bassu_SIV

  • Mesaje scrise: 250
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Vectra 1992 c20ne
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Nov 2006

  • Mesaj Privat
in afara de preturile mari care le aveau ....de angajatii care erau paraleli cu meseria nu mai vorbim
  • dorin-b

  • Mesaje scrise: 1,821
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Astra 2000 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Sep 2007

  • Mesaj Privat
se pare ca nu este o regula. Eu am fost astazi pentru o adeverinta (adresa) catre RAR pentru o modificare in CIV a anvelopelor, mai bine zis o completare cu mai multe tipuri de anvelope care se pot utiliza pe modelul de Astra pe care il am si am fost placut surprins de felul in care am fost tratat si de rapiditatea cu care am fost servit si pe deasupra si fara bani. Vreau sa va spun ca a fost prima data cand am intrat la Huber si daca o sa mai am nevoie o sa merg fara sa ezit.
  • Bassu_SIV

  • Mesaje scrise: 250
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Vectra 1992 c20ne
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Nov 2006

  • Mesaj Privat
se pare ca tu ai avut noroc ...si eu am cerut o adeverinta pt RAR sa-mi omologez jantele si anvelopele si mi-au spus: 'pentru vechituri nu dam adeverinte"...deci ce concluzie sa trag de aici?.....ca-i doare undeva de marca pe care o reprezinta
Skip ads

  • livcro

  • Mesaje scrise: 4,539
  • Locatie: SIBIU-RM. VALCEA
  • Masina: Grandland X 2018 D20DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jul 2005

  • Mesaj Privat
Eu am avut doua interventii neplacute..iar a treia si a patra au fost fff bine...dar am avut pile.. Smile).
  • Bassu_SIV

  • Mesaje scrise: 250
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Vectra 1992 c20ne
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Nov 2006

  • Mesaj Privat
ignoranta de care dau dovada acei "mecanici" e de toata jena
  • blandeat

  • Mesaje scrise: 508
  • Locatie: Alba
  • Masina: Astra 2008 y13dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Vad ca parerile sunt impartite .... O sa vad pe pielea mea
  • lukaci

  • Mesaje scrise: 13
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Astra 2001 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Sep 2007

  • Mesaj Privat
domnule "bassu"_siv de ce vorbesti prostii pentru ca pentru masina matale nu mai exista baza de date (mai vechi de 10 ani ).nu ti-a spus nimeni de vechitura .cred ca vrei sa fii interesant dar nu esti deloc ci penibil .
  • lukaci

  • Mesaje scrise: 13
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Astra 2001 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Sep 2007

  • Mesaj Privat
domnilor sa fie clar pentru masinile in garantie nu plateste nici huber nici echipa de la opel ci doar G.M. deci nu are nimeni interes sa nu va inlocuiasca piesele
  • mctoto

  • Mesaje scrise: 1,846
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Calibra 1993 C20NE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Mai 2006

  • Mesaj Privat
Lukaci esti aici ca sa faci reclama la huber sibiu?
Si atentie la limbaj si atitudine.
  • Bassu_SIV

  • Mesaje scrise: 250
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Vectra 1992 c20ne
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Nov 2006

  • Mesaj Privat
lukaci a scris:domnule "bassu"_siv de ce vorbesti prostii pentru ca pentru masina matale nu mai exista baza de date (mai vechi de 10 ani ).nu ti-a spus nimeni de vechitura .cred ca vrei sa fii interesant dar nu esti deloc ci penibil .


daca huber este cel mai apropiat dealer din zona ar trebui sa ofere suport si celor ce au masinile mai vechi de 10 ani..si aici nu ma refer numa la mine....si da mi-a fost spus ca pt "vechituri" nu exista baza de date...si imi pare rau daca te simti lezat de cele scrise de mine dar este purul adevar
  • jE

  • Mesaje scrise: 8,458
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2005 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Sunt glumeti, baietii de la huber. Mi-au cerut 160 RON pentru manopera, ca sa imi schimbe amortizoarele pe spate. Adica sa dea jos roata, si sa desfaca 2 suruburi.
Le-am zis sa isi caute fraieri in alta parte...
Skip ads

  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Service-uri

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR