Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  • imo2209

  • Mesaje scrise: 138
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 1998 X16SZR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Aug 2007

  • Mesaj Privat
Salutare,
Am si eu nevoie de becurile pentru stopurile de frana (s-au ars amandoua, am inteles ca e o problema des intalnita la Opel,,,). Problema e ca nu stiu ce sa caut...daca imi puteti da un sfat...capacitate marca, etc..
Merci,

PS. Am o Astra G Caravan, X16SZR, de 1.6
Skip ads

  • CATA26BCN

  • Mesaje scrise: 680
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2002 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Sep 2007

  • Mesaj Privat
becuri normale cu 2 filamente.
  • vgv21

  • Mesaje scrise: 92
  • Locatie: Giurgiu
  • Masina: Vectra 1997 x16xel
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Scoti unul din soclu si te duci cu el in mana pe la magazine. Se gasesc mai peste tot, un Philips nu trece de 5 lei.
Daca te referi la alea de la stopul central din habitaclu, eu le-am scos pe toate si am pus led-uri, nu se aprind asa tare dar nu se mai ard (eu am automata si stau mai mult cu piciorul pe frana).
Referitor la demontarea lor, nu e nicio filosofie, gandeste logic.
  • Petrus

  • Mesaje scrise: 111
  • Locatie: Calarasi
  • Masina: Astra 2000 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Mar 2007

  • Mesaj Privat
imo2209 a scris:Salutare,
Am si eu nevoie de becurile pentru stopurile de frana (s-au ars amandoua, am inteles ca e o problema des intalnita la Opel,,,). Problema e ca nu stiu ce sa caut...daca imi puteti da un sfat...capacitate marca, etc..
Merci,

PS. Am o Astra G Caravan, X16SZR, de 1.6


Se potrivesc becurile de la stopurile de frină de la dacie. Laughing
Pentru cel din habitaclu se gaseste la magazinul dioda.(Văd că esti din Bucureşti) Laughing
Skip ads

  • imo2209

  • Mesaje scrise: 138
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 1998 X16SZR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Aug 2007

  • Mesaj Privat
si eu am cutie automata si ma gandesc ca din cauza ca frana e mai tot timpul apasata s-au dus becurile....merci la toti pt. sfaturi...o sa incerc sa scot unul din becuri si sa merg cu el la un magazin de piese auto....apropos...se scot usor la Astra Caravan?...am vazut k nu e nici un surub exterior, ma gansesc ca se scot prin interior...poate imi explica cineva care a mai scos becurile de frana...

by by
  • vld57

  • Mesaje scrise: 233
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Vectra 2004 z20net
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Apr 2008

  • Mesaj Privat
Prin interior se scot, are acolo vreo 2 suruburi parca, nu e mare filozofie Cool
  • octavgr

  • Mesaje scrise: 19
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 1992 C 14 SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Jul 2006

  • Mesaj Privat
in portbagaj ai doua capace cu clema. apesi clema le scoti. in interior alte cleme care scot din lampa toata placa cu becuri, apesi clemele , o scoti. becurile sunt baioneta adica invarti 90 grade si iese. montaj in ordine inversa. becuri normale gasesti peste tot. de la benzinarii si marketuri pana la magazine cu piese auto
  • imo2209

  • Mesaje scrise: 138
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 1998 X16SZR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Aug 2007

  • Mesaj Privat
merci la toata lumea....se pare ca nu e ceva complicat...lucrurile simple sunt cele mai bune intodeauna....
  • thrill

  • Mesaje scrise: 875
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Vectra 2003 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Jul 2008

  • Mesaj Privat
yeah exact.. scoti una bucata bec de la stop , te duci cu el la un magazin de piese si intrebi.. se gasesc mai pe oriunde Smile
  • imo2209

  • Mesaje scrise: 138
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 1998 X16SZR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Aug 2007

  • Mesaj Privat
in sfarsit am reusit sa schimb becurile....mai mult de gura celor din trafic care ma atentionau....surpriza mare a fost usurinta si simplitatea prin care am reusit in 5 minute sa le schimb...deja colegii de parcare (unul dintre ei are un Stilo Laughing ) erau invidiosi...nu am avut nevoie nici macar de o surubelnita Laughing ....am ramas total surprins cum am desprins stopul cu totul de pe caroserie....becurile le-am luat din Petrom...2 lei bucata...
ce sa mai, va multumesc pentru ajutor, altfel radeau pe infundate probabil cei de la service unde intentionam sa merg...
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR