Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Service-uri
  • neamtone

  • Mesaje scrise: 7
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Jul 2007

  • Mesaj Privat
Vreau sa imi iau un astra g din 2001 2.0 dti si as vrea sa stiu unde verific masina inainte de cumparare? In Bucuresti. Ma refer intr-un service ceva.
Skip ads

  • mihdoi

  • Mesaje scrise: 726
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Meriva 2006 Z16XEP 77kW
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Mai 2006

  • Mesaj Privat
Du-te la targ Vitan. Am inteles ca sunt buni si dau multe detalii (cica sunt chiar impartiali)
Costul ar fi in jur de 300 lei. Nu stiu exact
  • cont-sters-13103

  • Mesaje scrise: 114
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Dec 2007

  • Mesaj Privat
Salut..eu am fost la opel radacini.m-a costat 2oo ron.
  • mihdoi

  • Mesaje scrise: 726
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Meriva 2006 Z16XEP 77kW
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Mai 2006

  • Mesaj Privat
Cei din Vitan fac si o evaluare procentuala asupra tuturor componentelor masinii (caroserie, articulatii, etc), pe care le scot la imprimanta.
Iti spun daca a fost lovita si unde s-a intervenit asupra ei, ce s-a schimbat, etc.
Iti poti da seama de gradul de uzura.
Repet, nu am fost eu, dar am vazut masina facuta acolo.
Pe unii i-am auzit ca fac intelegeri cu vanzatorul, in cazul in care se hotarasc sa mearga la Vitan:
Daca vanzatorul are dreptate, plateste cumparartorul, daca minte, suporta cheltuiala!
Skip ads

  • mariann

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 1999
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Aug 2008

  • Mesaj Privat
Gresit, la Vitan am fost eu pentru un Cielo si nu au fost in stare sa vada ca amortizoarele de pe spate erau praf si pulbere, precum si alt chestii. Plus ca nu au completat toate rubricile de pe foile respective pe care le primesti, compresie si multe altele, intr-adevar iti faci o idee despre masina dar, din pacate, aproximativa.
  • codyxxx

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Sep 2008

  • Mesaj Privat
mariann a scris:Gresit, la Vitan am fost eu pentru un Cielo si nu au fost in stare sa vada ca amortizoarele de pe spate erau praf si pulbere, precum si alt chestii. Plus ca nu au completat toate rubricile de pe foile respective pe care le primesti, compresie si multe altele, intr-adevar iti faci o idee despre masina dar, din pacate, aproximativa.


compresia spre exmplu nu ai cum sa o faci dupa ce ai strabatut juma de bucuresti.
ptr a face o compresie corecta motorul tre sa fie rece....deci....poate ca stiau ei ce stiau
  • mariann

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 1999
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Aug 2008

  • Mesaj Privat
Asta nu stiu, dar de ce se lauda ca o fac? se asteapta sa mergi cu masina si sa stai o ora pana se raceste sau cum? cel mai bine se merge cu masina la primul service, se face o verificare si asta e, nu sa dai 3 mil sau cat o mai fi pe niste tampenii


oricum ar fi trb sa specifice sau sa imi spune ceva, de fapt, aici nu e vorba numai de compresie, jumatate dintre rubricile de pe hartii nu aveau nimic scris, cand i-am intrebat au dat din umeri, asta-i modul in care se face treaba in ro, te lauzi ca faci ca dregi si cand ajungi acolo dai din umeri
Skip ads

  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Service-uri

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR