Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • jE

  • Mesaje scrise: 8,458
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2005 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Ai varianta de a cumpara un GPS cu soft "bazat" pe partea de camioane, si ai varianta de a cumpara un GPS fara soft, si sa achizitionezi apoi unul "bazat" pe partea de camioane.
Daca mergi pe varianta a doua, iti recomand NorthCross-urile, sunt super OK si au preturi rezonabile.
Skip ads

  • Pisboy

  • Mesaje scrise: 705
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Astra 2004 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Mai 2009

  • Mesaj Privat
Garminu-rile cu harta RoadMap pentru Romania sunt excelente pentru masini mici.nu stiu cum sunt la camioane.

RoadMap Romania mi se pare cea mai completa harta.
  • Aries

  • Mesaje scrise: 890
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Astra 2002 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Mar 2015

  • Mesaj Privat
Va rog sa-mi spuneti daca GPS-ul din link e cat de cat valabil in sensul ca probabil nu crapa de performanta dar cit de cit e ok. Macar sa nu mai stau tras pe dreapta cu cearceaful de harta pe volan urmarind cu creionul rute alternative.

http://www.emag.ro/sistem-d...00ro/pd/DQXTLBBBM

Mi s-a intamplat nu de mult cand exasperat de E79 , portiunea Oradea - Varfuri ( cred ca este cel mai nenorocit drum din tara ) la un moment dat am incercat o ruta alternativa scoasa din presupuneri ( nu aveam nici macar o harta normala , turistica ) si m-am pomenit mergand zeci de km prin paduri si catune ca sa descopar la final ca drumul se termina intr-o cariera de piatra.

Din ce am dedus pe acest GPS ar fi compatibile hartile IGO dar oricum cica iti ofera update pe toata durata aparatului. Daca ma poate lamuri cineva cum se realizeaza concret acest update ?
  • mihnea_alex

  • Mesaje scrise: 239
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Dec 2014

  • Mesaj Privat
Eu am mers pana in bulgaria ,la 100 de km de granita cu turcia cu telefonul mobil ,cu aplicatia igo .
Evident ca nu am dat 200 de lei pe aplicatie , ci am luat.o de pe net .
aplicatia a mers super , cu exceptia a catorva sensuri giratorii pe care nu le avea (nu era chiar ultima versiune de harti ),dar m.a dus in fata hotelului. Aplicatia te atentiona si cand depaseai viteza legala,si chiar era foarte exacta. Adica exct cand treceam pe langa indicator, se schimba viteza si pe telefon.
o solutie "ieftina" si buna.
Skip ads

  • Aries

  • Mesaje scrise: 890
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Astra 2002 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Mar 2015

  • Mesaj Privat
Da , ok , deocamdata varianta telefon ( smartpfone ) e suspendata - o chestie mai complicata. Varianta tableta o exclud ca n-as face decat sa ma umplu de tot felul de gatgeturi aiurea de aceea m-am gandit la un GPS mai pe ,,iefteneala,,. Iar daca si vine cu hartile de la ei si-mi fac si update ala cu care imi scot ochii , la banii astia cred ca merita.
  • 0megga

  • Mesaje scrise: 498
  • Locatie: Caras-Severin
  • Masina: Astra 2001 z16se
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Jul 2013

  • Mesaj Privat
https://www.clubopel.com/lin...2142%26start%3D40

Ti-l recomand foarte bun...si eu am unul la fel!
  • Aries

  • Mesaje scrise: 890
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Astra 2002 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Mar 2015

  • Mesaj Privat
Ok , iti multumesc. Iti trimit un PM pentru niste mici detalii.
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR