Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  • phyton

  • Mesaje scrise: 232
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Jun 2008

  • Mesaj Privat
Dupa ce am desfacut ECU si am constatat ca nici o piesa electronica nu poate produce acest zgomot, am identificat sursa tiuitului! In foto, este piesa care este amplasata linga ECU , piesa care tiuia ca o trompeta!
In final undeva la o inbinare in forma de T-eu a furtunelor am constatat un furtunas neracordat!!! Dupa ceva timp am identificat si furtunul in compartimentul motor racordat la o piasa care nu se vede in poze si care cred ca este o duza (valva) sau ceva de genul! Dupa racordare, totul a revenit la normal si zgomotul a disparut!
Am o mare rugaminte! Spuneti-mi si mie ce este aceasta piesa neagra, dar si celelalte doua??? Una din ele nu se vede in poza, fiind undeva sub galeria de admisie!
P.S. Am uitat sa va spun ca un furtun trece prin spatele filtrului de polen si se duce undeva in bord! Oare unde ?
Va multumesc anticipat celor ce ma "luminati"!





  • sorin03aib

  • Mesaje scrise: 73
  • Locatie: Giurgiu
  • Masina: Signum 2006 z19dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Oct 2007

  • Mesaj Privat
Este de la recirculare aer, directionare aer parbriz, podea... si electrovalva aceea este de la vacum, sper sa nu gresesc!
  • phyton

  • Mesaje scrise: 232
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Jun 2008

  • Mesaj Privat
sorin03aib a scris:Este de la recirculare aer, directionare aer parbriz, podea... si electrovalva aceea este de la vacum, sper sa nu gresesc!

Mersi de info! Astept si alti colegi sa-si mai dea cu parerea! Furtunasul pe care l-am gasit smuls este si el conectat la o valva (sau duza) in spatele galeriei ! Ai dreptate acolo este o depresiune de aer, deci.....vacum! Mersi mult!
  • phyton

  • Mesaje scrise: 232
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Jun 2008

  • Mesaj Privat
Chiar nu stie nimeni sa-mi dea un raspuns?
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR