Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Tuning
  • AXE81

  • Mesaje scrise: 94
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Dec 2007

  • Mesaj Privat
Salut, sper ca am inimerit bine. Am si eu cateva intrebari la care poate primesc un raspuns cu cate o sugestie. De ceva vreme am achizitionat niste jenti pentru masina mea ASTRA G si urmeaza sa ii cumpar si cauciucuri cu formula 205.50.16 jentile fiind de 16 inch. Ce am observat eu montand janta cu un cauciuc pe masina este faptul ca intre cauciuc si aripa este foarte mare distanta si m-am gandit sa ii cumpar si niste arcuri sport + amortizoare.

Care firme sunt ca pret calitate OK?
Ce arcuri mi-ati recomanda si ce amortizoare pentru Opel Astra G (classic-ul) motor de 1.4 , 16v, 90 cp

Mi-e frica sa ma bag la asemenea schimbari deoarece nu prea am experienta si vreau sa invat cate ceva. Am mai auzit ca se pot intari amortizoarele si se poate cumpara doar arcuri sport (apelez la asemenea "chiciuri" deoare nu prea exista finante) DAR voi cei care va pricepeti imi dat cateva sfaturi bune pot renunta la astfel de chestii si sa dau un ban dar stiu ca stau in fata (vorba aia) .

Ideea este sa ma lamuriti si pe mine cu un singur lucru : doresc sa cobor masina mai jos deoarece locul intre aripa si cauciuc este foarte mare, ce trebuie sa fac ? la ce firme sa apelez si ce sa cumpar mai bine?
  • AXE81

  • Mesaje scrise: 94
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Dec 2007

  • Mesaj Privat
Din atatea mii de useri chiar nimeni nu stie acest lucru ? Sad
Skip ads

  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Tuning

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR