Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  • herly

  • Mesaje scrise: 11
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Calibra 1991 C20NE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Aug 2008

  • Mesaj Privat
Salut miam cumparat acum o luna o Calibra C2ONE (nasol motor) si are montate faruri cu angel eyes dar nu sunt legati decat standardu si am incercat eu sa ii leg . Am dezizolat firele de la pozitie si am facut atingere cu toate firele cu pozitia pusa( sunt 6 pe far 3 negre , 3 rosii leam legat pe cele negre intrun manunchi si pe cele rosii in alt manunchi si nu se aprinde nimic nici o clipire) chiar si cu cele de la proiectoare, am masurat firele de la angel eyes si de la proiectoare, am incercat direct pe baterie si nimic nici o sansa Sad . Unde gresesc va rog ajutatima farurile sunt noi, am fost la trei electricieni aici in franta si toti au facut ce am facut si eu si fara succes iar alti nici nu au vrut sa auda Sad(. Am facut si cateva poze nu sunt foarte clare dar cred ca ajuta Multumesc.
Asa arata unul din faruri :


Aici e mufa tata cu cateva din fire :


Aici sunt cateva din firele angel eyse si proiector:


Iar aici sunt firele de la pozitie care cand am incercat erau dezizolate :

Va rog ajutatima ca ma oftic ca lea am dar nu le pot folosi Sad(((
  • pentea

  • Mesaje scrise: 403
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Astra 1994 c20ne
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Jul 2007

  • Mesaj Privat
poate sunt arse ( defecte din fabrica) le-ai incercat cand le-ai luat? si de ce e motorul nasol?
  • herly

  • Mesaje scrise: 11
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Calibra 1991 C20NE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Aug 2008

  • Mesaj Privat
Cum sa le incerc daca asa am luat masina (eu zic ca sunt noi, arata bine si cablurile se vede) Iar daca ar fi arse cum imi dau seama dar si proiectoarele sunt arse ? Si asta e parerea mea despre C20NE ca sunt cele mai slabe motoare de pe calibra si cred ca si cu cele mai multe probleme care pot aparea . Ma poti ajuta cu farurile sa aflu daca sunt arse fara sa le dau jos dupa masina ca e cam complicat am bara de fibra pese ele si e prinsa in nituri de plastic e mult de munca. Sau pot sa schimb cercurile sau sa le repar? Am vazut un topic ceva sa le inlocuiesc cu leduri dar nu am inteles si nu as vrea.
  • Visse

  • Mesaje scrise: 1,464
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jun 2005

  • Mesaj Privat
Din prima poza se pare ca inelele sunt deja cu LED , firele subtiri din cate vad sunt de 2 culori leaga toate cele negre si toate cele rosii iar ca test pune negru la borna " - " a bateriei si rosu la " + " , daca se aprind poti lega firele pe conectica de pe masina respectand polaritatea facand identificare inainte . Daca dupa cele spuse mai sus nu se aprind inseamna ca sunt defecte si atunci..............ghinion . Altenativa ar fi sa refaci inelele , la mine asa am facut si a meritat intra pe adresa asta care sper sa te ajute http://video.google.com/goo...80547339061120203
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR