Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • bucifer85

  • Mesaje scrise: 334
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2005 z19dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Jan 2008

  • Mesaj Privat
salutare tuturor !
Am si eu o problema la care sper sa-i gasesc raspuns aici .
ajung azi noapte la ora 3 acasa (nebaut ) , parchez frumos , ca de obicei ,si urc in casa .
Un bou de la mine din scara care si-a luat masina , Opel Calibra, acu vreo 2 luni se tot plimba cu ea ,conducand altii pe sosea , iar el pe la bloc ( nu are permis )
Azi dimineata ies la masina si o vad zgariata pe partea stanga , o zgarietura de 40 mm cu 2 mm care a ajuns pana la bara ,de se vede alb si ink niste harjieturi care cred ca ies la polish .(il vad , strig la el : CIne mi-a zgariat ma boule masina ?! Si el imi raspunde :Nush , aia care au condus)
Intrebarea mea este : Ce pot sa-i fac ?! P rostii astia tre sa plateasca , NU ?!
Skip ads

  • ZouZou

  • Mesaje scrise: 715
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2004 Z13DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Sep 2007

  • Mesaj Privat
oare daca ti-a zgariat-o nu au ramas urme de vopsea pe masina lui ? poate un organ dip'aici isi da cu parerea si aflam si noi mai multe.
  • luc4s

  • Mesaje scrise: 42
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2006
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Feb 2007

  • Mesaj Privat
Ia un aparat foto, fa-i poze la masina ta si a sa, unde sigur a ramas vopseaua ta(si invers), iar apoi cheama-l la un "gratar".
Sa gaseasca un prieten care a condus si sa ti-o faci pe asigurarea sa.
Daca face figuri, spune-i ca mergi la politie cu pozele si il denunti ca-si conduce masina pe drumurile publice fara permis.
Altceva nu vad ce ai putea face...
  • jE

  • Mesaje scrise: 8,458
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2005 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2006

  • Mesaj Privat
daca ti-a lovit-o in parcare nu faci nimic cu RCA-ul lui. RCA-ul se aplica doar pe drumurile publice.
Daca poti dovedi ca ti-a lovit-o masina lui, poti sa il dai in judecata pentru vandalism.
Pe viitor te rog sa fii mai atent la regulament... ce titlu e asta?
Skip ads

  • umblaretz

  • Mesaje scrise: 975
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2002 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Jan 2008

  • Mesaj Privat
Imi pare rau pentru incident , se intampla des si de multe ori nu se rezolva Sad .
ps : am ras 5 minute imaginandu-mi discutia -> "Cine mi-a zgariat ma boule masina ?! Si el imi raspunde :Nush , aia care au condus"
  • biela-manivela

  • Mesaje scrise: 2,912
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Vectra 2003 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Nov 2007

  • Mesaj Privat
jE a scris:daca ti-a lovit-o in parcare nu faci nimic cu RCA-ul lui. RCA-ul se aplica doar pe drumurile publice.

Gresit! Asigurarile despagubesc si in cazul asta. Daca parcarea este privata politia nu va amenda vinovatul.
  • phyton

  • Mesaje scrise: 232
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Jun 2008

  • Mesaj Privat
Daca no o poti rezolva amiabil, incearca sa-l pupi pe dinti cu o bata! Laughing Pentru unii nesimtiti asta este cea mai eficace masura!
  • claudiu-cld

  • Mesaje scrise: 6,566
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2000 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Sep 2006

  • Mesaj Privat
da asigurarile despagubesc si in aceasta situatie
am patit eu de curand cu a mea acum o saptamana si am rezolvat-o
incearca sa te intelegi cu el omeneste daca nu vrea treci mai departe la organele competente.
Skip ads

  • biela-manivela

  • Mesaje scrise: 2,912
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Vectra 2003 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Io zic sa mergi direct la politie si sa declari accidentul. Eventual scrii in declaratie ca l-ai vazut pe el la volan in timp ce iti atingea masina. Va plange pe la tine pe la usa sa-l scapi de dosar penal.
  • bucifer85

  • Mesaje scrise: 334
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2005 z19dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Jan 2008

  • Mesaj Privat
imi cer scuze pentru titlu .
Acum este prea tarziu sa il denunt ,incidentul s-a produs duminica la ora 4 dimineata ,in conditiile in care azi este luni si este ora 23.30.
Ma roade faptul ca daca o sa trebuiasca sa vopsesc o parte a masinii,o sa se observe diferenta de culoare,nu este vba de bani,ma rog ,la 780 e pe an,casco, nu ar trebui sa ma intereseze.
Daca se mai intampla ma jur ca-i daram toti dintii...SadSad
  • ZouZou

  • Mesaje scrise: 715
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2004 Z13DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Sep 2007

  • Mesaj Privat
cine a zis ca-i prea tarziu ? cum dom`le cand s-a intamplat ? azi, l-am si vazut ca eram prin bucatarie or some some. el o sa se bucure ca a scapat si a 2-a oara poate fi mai grav. daca ti s-ar fi intamplat tie vreo belea nu te-ar fi "scutit" nimeni de consecinte.
  • biela-manivela

  • Mesaje scrise: 2,912
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Vectra 2003 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Perfect de acord cu ZouZou
Skip ads

  • bucifer85

  • Mesaje scrise: 334
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2005 z19dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Jan 2008

  • Mesaj Privat
as face chestia asta dar nu am cum sa dovedesc . zgarietura mea este la 41 cm de pamant (am masurat ) la fel si bandoul lui , care este zgariat de jur - imprejur . Sad
  • cozmino

  • Mesaje scrise: 992
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2014
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mar 2007

  • Mesaj Privat
phyton a scris:Daca no o poti rezolva amiabil, incearca sa-l pupi pe dinti cu o bata! Laughing Pentru unii nesimtiti asta este cea mai eficace masura!

Eventual un AK-47 , nu ? Hai sa fim seriosi .
Daca iti trece prin cap o asemenea varianta, uit-o repede ca iti va aduce mai multe probleme decat ti-ai imagina vreodata . Eu pentru un pumn in "gura" am ramas fara 4 dinti , am avut operatie si 12 copci, in gura . Cu o bata sigur il omori .
Nu cred ca e o solutie bataia, ai sa ajungi prin tribunale, ai sa platesti despagubiri daca pierzi procesul si asa mai departe ...

In situatii de astea singura solutie ar fi , cum ti s-a mai spus sa apelezi la organele competente .
Daca ii raspunzi cu aceeasi moneda, cred ca situatia va degenera intr-un mic razboi .
  • SUPERDRAGOS

  • Mesaje scrise: 2,680
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Frontera 2001 3.O DI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Aug 2007

  • Mesaj Privat
Unei colege de servici,femeie la 50 ani i-a luat permisul pe 3 luni pt ca un vecin a spus ca a vazut un Matiz ca al ei facand manevre langa Dacia aluia...Asta in conditiile in care nu fusese ea ,nu erau nici urme pe masina ei...Doar pe spusele unui dobitoc,care pb.statea pe geam neavand somn..Asta in perioada cand tb.sa te prezinti la politie "imediat "dupa accident.
  • biela-manivela

  • Mesaje scrise: 2,912
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Vectra 2003 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Nov 2007

  • Mesaj Privat
bucifer85 a scris:as face chestia asta dar nu am cum sa dovedesc . zgarietura mea este la 41 cm de pamant (am masurat ) la fel si bandoul lui , care este zgariat de jur - imprejur . Sad

E arhisuficient!
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR